dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
You are not logged in       

Łamliwość kości wrodzona i nabytaHits: 467
ilonawoj  
27-09-2011 19:37
[     ]
     
Witam! Szanowni forumowicze, może ktoś wie, czy gdziekolwiek w Polsce można zrobić infuzje z Pamidronatu 7-letniemu dziecku? Preparat jest przyznaczony dla dorosłych od 18 roku życia, ale dość intensywnie się stosuje w wielu krajach także u dzieci, szczególnie z wrodzoną i nabytą łamliwością kości, osteoporozą, wywołaną długotrwałym unieruchomieniem w opatrunku gipsowym (akurat nasz przypadek) itd.
Córka jest po trzech operacjach biodra (niestety, nieudanych), za każdym razem po zdjęciu gipsu dochodziło do złamań kości piszczelowej i biodrowej, co dało nam w sumie jakies 8 złamań. Kości są w opłakanym stanie: deformacje, "ażury-koronki", nie nadające się do jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej.
Córka jest już po jednej kuracji Pamidronatem, z tym że robiłyśmy to w Instytucie Ortopedii w Sankt-Petersburgu (Rosja). Zniosła to w miarę dobrze, ale potrzebna jest kolejna kuracja za trzy-cztery miesiące. Ze względu na koszta (bilety lotnicze, płatny pobyt w Instytucie, cena leku itd.) chętnie zrobiłabym to w Polsce :-? , ale jakoś nie znajduję specjalisty, kliniki (musi to być koniecznie Instytut), zajmujących się leczeniem osteoporozy i łamliwości u dzieci tą właśnie metodą. Będę bardzo wdzięczna za info. Pozdrawiam ;-) 


  Subject Author Date
*  Łamliwość kości wrodzona i nabyta ilonawoj 27-09-2011 19:37
  Re: Łamliwość kości wrodzona i nabyta taktórapamięta 27-09-2011 21:47
  Re: Łamliwość kości wrodzona i nabyta ilonawoj 27-09-2011 22:36
::   w górę   ::
Jump to :
Forum tworzone przez W-Agora