dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Rozmowa o chorobie dziecka - przy dzieckuHits: 898
ewamonika1  
29-08-2005 13:38
[     ]
     
Do tej pory, we względu na wiek Piotrusia, wydawało się naturalne, że mogę rozmawiać osobiście, telefonicznie na temat jego ręki i że nic do Piotrusia nie dotrze, że jest na to po prostu za mały.

Od pewnego czasu wyczuwam intuicyjnie, że sytuacja się zmienia. Nie potrafię podać "namacalnych" dowodów na to, że Piotrek zaczyna rozumieć, o czym mówimy, ale po prostu to przeczuwam.

Nie chcemy z mężem, aby Piotruś słyszał rozmowy na temat ręki. Musimy się jeszcze nauczyć na przyszłość, aby z kolei temat innej ręki Piotrusia nie stał się tematem tabu. Wierzę, że znajdziemy złoty środek.


ps. do tej pory my i dzieci mówiliśmy o tej innej ręce Piotrusia "misiowa rączka". Teraz już mówimy po prostu prawa lub lewa. Nie wiem, jak Piotrek odbierze swoją ułomność, gdy będzie nieco starszy. Po co jeszcze dodawać mu kłopotu innym nazewnictwem?
Ale do tego musieliśmy dojrzeć sami. Tak jak naturalne wydawało mi się mówienie o "misiowej łapce" gdy miał parę, paręnaście miesięcy, tak naturalnie przyszło pożegnanie z takim językiem i teraz jesteśmy na innym etapie, chyba trochę doroślejszym.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 29-08-2005 13:39 przez ewa

  Temat Autor Data
*  Rozmowa o chorobie dziecka - przy dziecku ewamonika1 29-08-2005 13:38
  Re: Rozmowa o chorobie dziecka - przy dziecku Timciak 29-08-2005 21:42
  Re: Do Ewy i Timciak Jola 31-08-2005 09:25
  Re: Do Ewy i Timciak ewamonika1 31-08-2005 20:09
  Re: Do Ewy i Timciak pelkaka 06-10-2005 15:15
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora