dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: dzieci bez kończynHits: 1069
ewamonika1  
23-08-2005 18:56
[     ]
     
Sas_anko,

Nie umiem zbyt pomóc w kwestii decyzji rodziców nt. adopcji.

Napiszę natomiast o czymś innym:

właśnie wróciłam z okolic Czaplinka, gdzie mieszka dziewczynka o takim samym rodzaju kalectwa, o jakim piszesz. Ma w tej chwili 7 lat. Widziałam ją w czasie spaceru z mamą. Moją uwagę zwróciła uśmiechnięta dziewczynka na wózku, dopiero potem zauważyłam, że nie ma nóg.
Okazało się, że Telewizja Polska, prowadząc program "Miasto Marzeń" - m.in. o Czaplinku, zaprezentowała losy dziewczynki w jednym z programów tej serii. Kopiuję dla Ciebie info ze strony o programie "Miasto Marzeń":

Odcinek 1
emisja: 14 marca 2005, godz. 17:20

Siedmioletnia Agnieszka z Czaplinka, która urodziła się bez nóg i ręki, dostaje swój pierwszy w życiu wózek inwalidzki. W 56-metrowym mieszkaniu, które dzieli z czwórką rodzeństwa, ciocią, wujkiem i dziadkami, nie może się nim jednak nacieszyć.

Odcinek 4
emisja: 21 marca 2005, godz. 17:20

Siedmioletnia Agnieszka z Czaplinka przyjechała do Kliniki Ortopedycznej w Hanowerze, gdzie lekarze przygotowują dla niej protezę nóg. Agnieszka stawia swój pierwszy krok w nowych protezach.

---------
Nie wiem zupełnie, czy świadomość, że dziecko obarczone tak znacznym stopniem kalectwa, żyje szczęśliwe, pomoże Twoim znajomym, czy nie.
Sama zdecyduj, czy chcesz ich zapoznać z historią Agnieszki.

Chciałabym, żeby ta mała istotka mogła zostać ze swoimi rodzicami. Szok jest na pewno ogromny. Może otrząsną się z niego i podejmą decyzję. Pewnie najtrudniejszą w życiu, ale - miejmy nadzieję - najlepszą dla dziecka i dla nich.

pozdrawiam, ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


  Temat Autor Data
*  Re: dzieci bez kończyn ewamonika1 23-08-2005 18:56
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora