dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

Wrocław - będzie msza???
Smutasek  
10-10-2008 02:55
[     ]
     
Witam!
Czy będzie msza we Wrocławiu - chętnie bym poszła... Jak tak, to proszę dajcie namiary, gzie i o której... 
Ola mama Zuzi Aniołka

Re: Wrocław - będzie msza???
Nikodem1  
08-09-2009 16:37
[     ]
     
Poroniłam 01/08/2009 czy w tym roku będzie msza??
Proszę napisz gdzie i o której.
Nie umiem sobie poradzić.
Mama 12tc /Aniołka
Smutasek napisał(a):
> Witam!

> Czy będzie msza we Wrocławiu - chętnie bym poszła... Jak tak, to proszę dajcie namiary, gzie i o której... 
Ania

Re: Wrocław - będzie msza???
natkaszczerbatka  
08-09-2009 18:46
[     ]
     
trzeba pójść i samemu załatwić ... nie jest to żadne święto kościelne, więc trzeba samemu wybrać kościół, pójść do księdza i poprosić o intencję ... Do dzieła! 


Re: Wrocław - będzie msza???
sylwinka  
10-09-2009 08:38
[     ]
     
U mnie ksiądz był zdziwiony , że w ogóle taki dzień istnieje. Zgodził się na plakat i światełka ustawione w kształcie serca przed ołtarzem.Tak jak pisze Natka trzeba tylko poprosić... 
-------------
Kacper 25tc(*),Marcel 17tc(*),Mikołaj 23tc(*),Okruszek 8tc(*) , Laurka ur.30.03.2011 :))

Re: Wrocław - będzie msza???
natkaszczerbatka  
10-09-2009 11:21
[     ]
     
tak ... poprosić i nastawić się na to, że ksiądz może być zdziwiony, czasem nawet bardzo, ale nie trzeba się tym przejmować. 


Re: Wrocław - będzie msza???
marza  
13-09-2009 17:40
[     ]
     
Dziewczyny, a może na Kruczej? ten kościół prowadzą franciszkanie, są naprawdę kochani. dajcie znać czy Wam pasuje to ja się zorientuję, oki?

mama Juniora 2000 i Aniołka Kubusia38tc 09,06,2009 


Re: Wrocław - będzie msza???
Zuzik  
08-10-2009 21:12
[     ]
     
Czy Msza Św. na Kruczej jest aktualna? Jeśli tak, to bardzo proszę o godzinkę, o której miałaby być odprawiona.
Pozdrawiam
Mama Aniołka Kacperka *29.03.2009*
marza napisał(a):
> Dziewczyny, a może na Kruczej? ten kościół prowadzą franciszkanie, są naprawdę kochani. dajcie znać czy Wam pasuje to ja się zorientuję, oki?

>

> mama Juniora 2000 i Aniołka Kubusia38tc 09,06,2009


marza napisał(a):
> Dziewczyny, a może na Kruczej? ten kościół prowadzą franciszkanie, są naprawdę kochani. dajcie znać czy Wam pasuje to ja się zorientuję, oki?

>

> mama Juniora 2000 i Aniołka Kubusia38tc 09,06,2009 


Re: Wrocław - będzie msza???
marza  
11-10-2009 18:55
[     ]
     
Przepraszam ale nic nie załatwiłam. 


Re: Wrocław - będzie msza???
natkaszczerbatka  
11-10-2009 20:44
[     ]
     
to może po prostu spotkajcie się gdzieś ... w kawiarni, może gdzie indziej? Zawsze można pójść na cmentarz zapalić lampki ...
właściwie to sama nie wiem dlaczego taki ruch się zrobił z tymi mszami, można się spotkać po prostu żeby pogadać. Przecież to nie jest żadne kościelne święto, że zaraz musi być msza ... pozdrawiam. Ania 


Re: Wrocław - będzie msza???
Zuzik  
11-10-2009 23:15
[     ]
     
Widzisz natkaszczerbatka, to może i nie jest święto kościelne, ale Kościół jest takim miejscem, które jednoczy, koi ból po stracie osoby najbliższej. Twoje uwagi odnośnie spotykania się w kawiarni na pogaduchach, czy pójścia na cmentarz by zapalić świeczki na grobie są tak trywialne, żeby nie powiedzieć inaczej... Wybacz, ale odnoszę wrażenie, że albo nie rozumiesz czym jest strata dziecka dla Kobiety (dla obojga rodziców), albo nie rozumiesz czym jest lub powinien być Kościół w takiej sytuacji. Być może nie masz pojęcia ani o jednym, ani o drugim. A my rodzice mamy prawo prosić kościół by ustanowił takie święto, bo też należymy i jesteśmy Kościołem i ten Kościół tworzymy. Pozdrawiam Mąż Zuzy 


Re: Wrocław - będzie msza???
natkaszczerbatka  
11-10-2009 23:23
[     ]
     
No tak, niewiele rozumiem zgadza się.

Jeśli ktoś napisał, że nie udało się nic załatwić w kościele, to pomyślałam sobie, że można sobie poradzić inaczej. Księża bardzo sceptycznie odnoszą się do Dnia Dziecka Utraconego i jestem w stanie zrozumieć dlaczego nic się nie udało załatwić. Po rozmowie z jednym, drugim, trzecim, czwartym, piątym księdzem w tej sprawie, oraz po wysłuchaniu takich czy innych tekstów
typu "to po co wy się chcecie modlić za te dzieci, przecież one i tak są w niebie" - po prostu może już się nie chcieć nic załatwiać.

Nie rozumiem czym jest strata dziecka. W stosunku do wieczności jest niczym. 


Re: Wrocław - będzie msza???-do Zuzik
rudzia71971  
12-10-2009 00:05
[     ]
     
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1111501582

Ania rozumie doskonale co znaczy stracić dziecko... 

Ewa mama aniołka GRZESIA
i Krzysia szalonego łobuziaka

http://grzesiumajcher.pamietajmy.com.pl/



Re: Wrocław - będzie msza???-do Zuzik
BOGUSIA  
12-10-2009 15:33
[     ]
     
Z pełnym szacunkiem dla was obojga muszę powiedzieć że tu nikt nie jest z przypadku ani z ciekawości.Wiec słowa (Wybacz, ale odnoszę wrażenie, że albo nie rozumiesz czym jest strata dziecka dla Kobiety (dla obojga rodziców), albo nie rozumiesz czym jest lub powinien być Kościół w takiej sytuacji) To co napisane zostało jest nie na miejscu .Te słowa paść nie powinny nie po to tu jesteśmy.Mama Igorka swiatelka dla wszystkich Aniłków (*)(*)(*)(*) 
BOGUSIA

Re: Wrocław - będzie msza???-do rudzi 71971 i Bogusi
Zuzik  
12-10-2009 20:20
[     ]
     
Jeśli rodzice potrzebują Mszy Św. w intencji Swoich Dzieciątek, to należy uszanować ich wolę i powstrzymać się od zbędnych komentarzy, typu:"właściwie to sama nie wiem dlaczego taki ruch się zrobił z tymi mszami, można się spotkać po prostu żeby pogadać. Przecież to nie jest żadne kościelne święto, że zaraz musi być msza."

Skoro księża są zdziwieni istnieniem Dnia Dziecka Utraconego to warto ich uświadamiać i sygnalizować potrzeby Kościoła. Skoro w tak wielu miejscach Polski udało się znaleźć otwartych księży na potrzeby wiernych, to dlaczego miałoby się nie udać i we Wrocławiu. Jeśli nie w tym roku, to może uda się w następnym.

Może w poprzednim e-mailu, użyte słowa nie były do końca na miejscu, ale kto ma walczyć o ustanowienie w kościele Święta Naszych Aniołków jeśli nie my-ich rodzice.
Pozdrawiamy, rodzice Aniołka Kacperka 


Re: Wrocław - będzie msza???- do Zuzik
natkaszczerbatka  
12-10-2009 21:20
[     ]
     
No to załatwiajcie te msze, organizujcie spotkania ... przecież o to chodzi ... życzę powodzenia.
Chętnie dopiszę do spisu mszy Św. na stronie
http://www.dlaczego.org.pl/d/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=1
również Mszę i spotkanie (powtórzę z uporem - nie koniecznie w kościele ... ) we Wrocławiu ... 

Ostatnio zmieniony 13-10-2009 08:43 przez natkaszczerbatka

Re: Wrocław - będzie msza???-do natkaszczerbatka
BOGUSIA  
12-10-2009 22:28
[     ]
     
Przykro mi bardzo że mnie nie zrozumiałaś ja powiedziałam że słowa użyte wobec ciebie były nie na miejscu.O mszy nawet nie wspomniałam nic nie rozumiem może przeczytaj dokładnie post do zuzik odemnie nie jestem tu by sprawiać komukolwiek przykrość jak uraziłam to przepraszam 
BOGUSIA

Re: Wrocław - będzie msza???-do natkaszczerbatka - do Bogusi
natkaszczerbatka  
13-10-2009 08:41
[     ]
     
Bogusia, ja to pisałam do Zuzik, wszystko się pokręciło.
Nikomu nic nie mam za złe, ani sama nikomu nie chciałam sprawiać przykrości.
Moja sugestia była taka, że jeśli nie udało się załatwić Mszy to żeby się spotkać gdzieś, nie koniecznie w kościele.

A tu się taki problem zrobił! 


Re: Wrocław - będzie msza???-do natkaszczerbatka - do Bogusi
BOGUSIA  
13-10-2009 11:51
[     ]
     
Czasami bywam zakręcona przepraszam 
BOGUSIA

Re: Wrocław - będzie msza???-
marza  
18-10-2009 16:23
[     ]
     
Droga Zuzik, nie rozumiem tylko dlaczego wraz ze swoim mężem nie załatwiliście sami mszy???skoro jest tak dla Was tak ważna?
Najłatwiej naskoczyć na kogoś, jak można napisać do osieroconej matki że nie wie czym jest strata dziecka??? Ludzie gdzie jesteśmy? na targowisku? dziewczyna chciała dobrze a jej się oberwało raz że zupełnie niesłusznie a dwa że w obrzydliwy sposób! to ja nie załatwiłam mszy. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora