dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

Pomysł na modlitwę za nasze dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
10-09-2008 23:49
[     ]
     
Pomyślałam sobie, że obok specjalnych Mszy Św. w intencji naszych dzieci i rodziców możnaby prosić w parafiach, chociażby o wzmianke o tym dniu (np. w ogłoszeniach parafialnych) i podanie tej intencji jako jednej z intencji na odbywających się normalnie Mszach Świętych w okolicach 15 października.

Co o tym sądzicie? Odgórnie tego się nie da załatwić, bo chyba już próbowalismy w poprzednich latach. Księża czasami jednak są całkiem otwarci i życzliwi, może da im się to zaproponować?

Nigdy nie słyszałam w kościele na zwykłej niedzielnej Mszy Św. żeby ktoś rzucił pomysł modlitwy za zmarłe dzieci lub za ich rodziców, lub nawet za rodzeństwo zmarłych dzieci ... (podobno za dzieci nienarodzone nie trzeba się modlić, ale przecież nasze dzieci są w róznym wieku ...)

Co o tym myślicie? Jeśli macie takie możliwości w waszych parafiach, znacie życzliwych księży może by zaproponować?

Dużo kościołów ma swoje strony internetowe, możeby im powysyłać naszą informacje prasową?

Nie wiem, czy to dobry pomysł? 


Re: Pomysł na modlitwę za nasze dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego
zorka  
11-09-2008 09:07
[     ]
     
Nać, info prasowa do kościołów to bardzo ważna sprawa - na pewno warto rozesłać.
Podejrzewam, że wśród kleru jest więcej przychylnych nam osób, niż się spodziewamy. Pamietam jak gładko weszłam ze swoim pomysłami w środowisko Dominikanów - dlaczego takie sytuacje nie mają się powtarzać? :) 


Re: Pomysł na modlitwę za nasze dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego
Styś  
11-09-2008 21:33
[     ]
     
Bardzo dobry pomysł! 


Re: Pomysł na modlitwę za nasze dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego
Aleksandra Pietrzyk  
11-09-2008 23:18
[     ]
     
Ja sprubuje zamowic msze ,swietny pomysl i w naszej grupie polonijnej by sie przydalo. 
Mama Danielka

Re: Pomysł na modlitwę za nasze dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego
wuchowa  
13-09-2008 06:18
[     ]
     
Przygotowane komentarze do czytan niedzielnych pazdziernika wraz z zaproponowanymi modlitwami powszechnymi zawierajacymi wezwania odnoszace sie do smierci dziecka mozna sciagnac ze strony:
www.poronienie.pl/e_broszura_2008.pdf

Broszure mozna wydrukowac i zaniesc ksiedzu przy zamawianiu Mszy swietej. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora