dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
zorka  
09-10-2007 10:04
[     ]
     
Proszę, przyprowadźcie ze sobą jak najwięcej osób!

Przecież to dzień szczególny nie tylko dla osieroconych rodziców - także dla dziadków, cioć, wujków, dla rodzeństwa i przyjaciół...

...Jeśli chodzi o poznańską mszę - udało mi się zaprosić wspaniałą scholę dominikanina ojca Jana Góry (śpiewają na dziewiętnastkach), byłam już na próbie i zwyczajnie miałam łzy w oczach - tak przejmująco śpiewają...
Być może będzie też chłopak, który świetnie gra na bębnie, psalm zaśpiewa bardzo miła osoba, która zajmuje się tym od lat.

Wszystkie te osoby zrobią to za darmo - specjalnie dla nas...
Jestem wzruszona i wdzięczna, bo organizując tę mszę spotkałam tylu życzliwych ludzi.
...A wydawało mi się, że nie ogarnę tego sama, że nie dam rady zorganizować mszy, znależć mądrego ojca, który ją poprowadzi i muzyków, którzy odpowiednio mszę oprawią... Jak dobrze trafić na życzliwe, współczujące osoby - nie trzeba im tłumaczyć, jakie to ważne dla rodziców w żałobie. Gdyby było tak w szpitalach..., ech.

Dodam, że msza zostanie poprowadzona przez opata Jana Kruczka, który jest człowiekiem mądrym, empatycznym i otwartym.
Dzięki niemu będziemy mogli w Poznaniu spotykać się regularnie u Dominikanów.
Jak dogram szczegóły - dam znać. (zajmę się tym po 15.10)

Zabierzcie ze sobą świeczki (t-light); każdy chętny będzie mógł zapalić światełko i położyć je w pobliżu ołtarza.
Ja przyniosę tych światełek ze 150, ale im więcej tyl lepiej.
Zabierzcie zapałki.:)

I jeszcze apel do poznaniaków - kto może, proszę by przyszedł wcześniej przed mszą i pomógł mi zapalać świeczki.:)

Aguś, dzieki za pomoc przy tekstach, dzięki za zangażowanie. :)

zorka 

Ostatnio zmieniony 09-10-2007 10:09 przez zorka

Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
mice'owa  
09-10-2007 19:53
[     ]
     
Zorka!
Przesłałam ci na maila propozycję czytań, psalmu, modlitwy powszechnej, a nawet śpiewu :)

Zaproszę kogo mogę!
Agnieszka - mama Julci (14.07.2006 - 41 tydz.) 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
kasia79  
12-10-2007 13:33
[     ]
     
Witam Dopiero dziś się zarejestrowałam, chociaż czytam Wasze wypowiedzi już od kilku dni.
Mam pytanie na innym wątku piszesz że świece na mszy 15.10. będziemy zapalać wczasie mszy, a tutaj przeczytałam coś innego?
Pytam bo chętnie przyjdę wcześniej i pomogę pozapalać świeczuszki naszym Aniołką jeśli jest taka potrzeba rzecz jasna. mam nadzieje że moja wypowiedź jest w miarę zrozumiała Sama straciłam Maleństwo miesiąc temu i chciałabym jakoś włączyć się w to co robicie i w pomoc innym. Niestety internet mam tylko w pracy także w weekend mnie nie będzie :( 


Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
zorka  
12-10-2007 20:25
[     ]
     
Trochę może namieszałam. Generalnie pomysł mój był taki, by rodzice dostali świeczki i zapalone sami zanieśni na ołtarz. Ale w tym roku chyba już za późno na organizację tego - bo info o tym powinnam była umieścić na plakatach, a plakaty dotarły do mnie dopiero wczoraj...
I tak mam szalony czas rozdając ludziom do powieszenia plakaty i biegając z taśmą klejącą po mieście, parafiach i innych przybytkach. Ha, znów odbiegam od tematu. ;) Do rzeczy:
kto chce niech zapali świeczki sam i zaniesie na ołtarz, do kościoła mamy wjazd od 16.30 - poznasz mnie po sporej ruchliwości i worku świeczek pod pachą. :) Chcesz pomóc zapalać - przyjdź wcześniej:) 


Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
kasia79  
13-10-2007 12:43
[     ]
     
udało mi się dostać na chwilkę na neta :) będę około 16.30 to postaram się pomóc. Czasem tak sobie myślę że to co mnie spotakało musiało mieć głębszy sens i pozwoliło mi rozejrzeć do około i spostrzec innych ludzi. Cieszę się że jest takie miejsce jak to bo bardzo mi ono pomogło 


Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
monikarz  
13-10-2007 15:59
[     ]
     
Zorko czy planujecie nagrać mszę (choć nie wiem czy wypada)
Ja nie z Poznania, ale chętnie bym obrejrzała, zapowiada się interesująco. 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
zorka  
14-10-2007 11:02
[     ]
     
O tym nie pomyślałam.

Nie mam kamery - ale jak ktoś ma i chce nakręcić - super.:)
No i można zdjącia robić - wkleimy potem na stronę. 


Re: Apel w sprawie mszy! (Poznań i nie tylko)
monikarz  
14-10-2007 11:49
[     ]
     
Zorka, gdybyście miały zdjęcia czy nagrania to poproszę o przeslanie :) 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: Aga, broń Boże nie zapaljcie świeczek!
mice'owa  
14-10-2007 19:11
[     ]
     
 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: Aga, broń Boże nie zapalajcie świeczek!
mice'owa  
14-10-2007 19:15
[     ]
     
Za szybko kliknełam...
Aga, t-lighty czy jak się to tam pisze nagrzewają się bardzo szybko, jeśli zapalisz takowy o 16.30 nikt go już nie weźmie do ręki o 17.00 żeby zanieść przed ołtarz bo się poparzy. Rozstawmy je po prostu na ławkach i ustalmy z ojcem w którym momencie można je zapalic i przynieść przed ołtarz -oczywiście dla chętnych.
Do jutra!
Agnieszka - również biegająca z taśmą klejącą ;)) 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: Aga, broń Boże nie zapalajcie świeczek!
zorka  
15-10-2007 10:58
[     ]
     
Tak zrobimy, Aguś - niezapalone będę na ławkach, a zapalone na schodach ołtarza.

Powiem przed mszą, albo poproszę przeora by to zrobił. I na znak pokoju chętni maszerują ze świecami. 


Poznań - ruszają spotkania
zorka  
02-11-2007 12:44
[     ]
     
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_organizacyjne&key=1194003753 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora