dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
Karolcia82  
26-09-2007 19:08
[     ]
     
 


Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
ewamonika1  
26-09-2007 20:09
[     ]
     
witaj,

Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu zorganizowało następujące msze:

Poznań:
14.10.2007 (niedziela) - Katedra Poznańska, Ostrów Tumski 17, godz. 8
15.10.2007 (poniedziałek) - OO. Dominikanie, Konwent Matki Bożej Różańcowej, ul. Kościuszki 99, godz. 17

(informacja ze strony www.poronienie.pl)

Wiem, że zorka z micową i - jeśli się nie mylę - Basią, mamy Laury - organizują dlaczegową mszę w Poznaniu, jeśli będą znane szczegóły, na pewno zostanie tu podany termin.

pozdr.
ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
mice'owa  
27-09-2007 09:52
[     ]
     
Małe sprostowanie: Mszę w dniu 15.10. zamówiło nie Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu, ale Dlaczego (konkretnie Zorka, rok temu). Tak więc zapraszamy 15.10 o godz. 17.00 do Dominikanów. Msza będzie na 100%, postaramy się aby miała ona szczególny charakter.

Pozdrawiam,
Agnieszka - mama Julci ur. martwo w 41 tyg. 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
ewamonika1  
27-09-2007 10:07
[     ]
     
szewc bez butów chodzi ;)

ok, już wszystko rozumiem.

pozdr.
ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
zorka  
02-10-2007 11:18
[     ]
     
Msza "Dlaczegowa", a więc w intencji dzieci utraconych w wyniku poronienia, straty okołoporodowej, wcześniactwa, wad letalnych, zmarłych w okresie niemowlęctwa i w wyniku nieszczęśliwych wypadków, odbędzie się 15.10 u Dominikanów o godzinie 17.00.
Mszę zamówiłam prewencyjnie rok wcześniej. :) 


Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
magic  
04-10-2007 02:48
[     ]
     
Witam,
Jestem ze SRpP... i z pewnym smutkiem czytam o podziłach na msze Dlaczegowe i SRpP. Wcześniej nawet się nad tym nie zastanowiłam. Ten dzień ma tak piękną ideę nie psujmy go... Może zrobimy coś wspólnie... My (ja) też straciłyśmy dzieci i szkoda robić sztuczne podziały na tygodnie ciąży, chorobę czy wiek dziecka.

Zorko - cieszymy się, że zamówiłaś mszę u Dominikanów. Może nam uda się zorganizować coś jeszcze, może razem... Napisałam do Ciebie maila.

Pozdrawiam,
Monika
SRpP 


Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
zorka  
04-10-2007 08:44
[     ]
     
...Nie widzę w żadnym z postów dzielenia "na tygodnie ciąży" itp, za to widzę coś takiego: "Msza "Dlaczegowa", a więc w intencji dzieci utraconych w wyniku poronienia(...)"

Msza jest z okazji Dnia Dziecka Utraconego (święto ma bardzo szeroki zakres, co zawsze podkreślam, choćby w corocznie tworzonej przeze mnie notce do mediów).
Określenie "dlaczegowa" - bo tak się składa, że po prostu jestem z Dlaczego, Dlaczego przeszczepiło to święto na grunt polski i informacja o mszy "wisi" na Dlaczego - ot po prostu skrót myślowy.
I nie rozumiem zamawiania mszy odrębnie przez rodziców po poronieniu, tak samo jak nie rozumiem wysyłania przez was odrębnej informacji do mediów w sprawie 15.10 - nie wspominając ani jednym słowem o dzieciach utraconych inaczej niż za sprawą poronienia.
Pisaałam już na naszym zamkniętym forum z gazety.pl, do którego ma zresztą dostęp osoba z poronienia (wuchowa), że poprzez takie działania Dzień Dziecka Utraconego za chwilę się stanie Dniem Dzioecka Poronionego - a na to nie pozwolę.
Są 3 msze w Poznaniu - nie mnie oceniać czy to dobrze, czy źle. Każdy ma prawo zamówić mszę w wybranej przez siebie intencji.
Na mszę do Dominikanów, dodam, przyjdzie sporo osób, które doświadczyły straty właśnie poprzez poronienie - msza u Dominisiów jest jak najbardziej RÓWNIEŻ dla nich!
Współpraca w SRpP (patrząc na całość, nie na Poznań)w tym roku ułożyła się fatalnie za sprawą owego feralnego tekstu do mediów uwzględniających tylko osoby po poronieniu przy okazji 15.10.
Czuję duży niesmak - tym bardziej, że tworząc taką notkę corocznie, za każdym razem wspominam o takich rodzicach, jak wy.

Na mszę serdecznie zapraszam i dodam od razu, że u Dominikanów "dlaczegowe" msze będą odbywały się za każdym razem; wczoraj w tej sprawie rozmawiałam z przeorem.
Dominikanie również zaoferowali pomoc w znalezieniu dla rodziców po stracie lokalu na cykliczne spotkania, które poprowadzę.
A tak w ogole to bardzo chętnie się spotkam z Tobą i porozmawiam na temat współpracy - marnowanie energii na przepychanki mi nie pasuje. Każdy popełnia błędy - jedna i druga strona, co - moim zdaniem - nie przekreśla szans na współpracę. Poza tym na żywo jest milej i serdeczniej. :)

Agnieszka 

Ostatnio zmieniony 04-10-2007 08:46 przez zorka

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
magic  
04-10-2007 12:25
[     ]
     
Ja nie chcę się kłócić... Nie wnikam w notatkę prasową, bo mnie przy tym nie było. A mszy będzie tyle ile dziewczyny zamówią..., bo mają taką potrzebę...

Ja cały czas myślę o tych co nie wierzą lub są malutkiej wiary (jak ja?). Boję się, że zostaną pominięci, bo skupiamy się na tym co będzie na mszy lub po niej, ehh

Chcę współpracować, bo cel jest piękny i nazwa tego dnia jako dzień dziecka poronionego jest dla mnie trochę szokująca (?) - nie wiem czy to dobre słowo...

Jest szansa na pomoc ludzi, krórzy nie są ani w Dlaczego ani w SRpP. Jak zobaczą, że my się kłócimy, to mogą zrezygnować. A szkoda, bo naszym wspólnym celem jest "niech nas usłyszą".

Wiele mamy wspólnego, ale też wiele nas dzieli - czas na kompromis :) Do zobaczenia jutro w realnym świecie :)

Monika 

Ostatnio zmieniony 04-10-2007 12:27 przez magic

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
zorka  
04-10-2007 16:00
[     ]
     
Zgubiłam się kompletnie.
Wpierw czytam u Ciebie, że : "(...)z pewnym smutkiem czytam o podziłach na msze Dlaczegowe i SRpP. Ten dzień ma tak piękną ideę nie psujmy go... Może zrobimy coś wspólnie..."

Teraz z kolei widzę coś takiego: ". A mszy będzie tyle ile dziewczyny zamówią..., bo mają taką potrzebę..."

Konsekwencja?

Jak już pisałam, KAŻDY ma prawo zamówić mszę (również ja w imieniu organizacji, którą reprezentuję, a która zrzesza rodziców po stracie obejmującej i poronienie, i wypadki spadające na dorosłe już dzieci).


---
"Nie wnikam w notatkę prasową, bo mnie przy tym nie było."

- a szkoda, bo to jest klucz do problemu, jaki jest w tym roku na linii Dlaczego - SRpP.

To Wasze stowarzyszenie, a nie Dlaczego, stworzyło poział na rodziców po poronieniu - jako osobną grupę rodziców - wysyłając informację do prasy podpisaną TYLKO za osoby po poronieniu i pomijając przy okazji 15.10 innych rodziców po stracie.

"Dlaczego" łączy rodziców, podział jest jedynie na pod-forach by był większy porządek.

---
"Ja cały czas myślę o tych co nie wierzą lub są malutkiej wiary (jak ja?). Boję się, że zostaną pominięci, bo skupiamy się na tym co będzie na mszy lub po niej, ehh"

- Nie da rady zająć się wszystkim na raz... Dla rodziców po stracie organizowane są forumowe spotkania, poza kościołem i duchową otoczką. Ja 15.10 organizuję mszę i być może spotkanie po mszy - kosztuje mnie to tyle energii, że nie jestem w stanie zorganizować więcej rzeczy tego dnia (prócz bycia w Dlaczego mam też inne zajęcia).

Masz potrzebę spotkać się poza mszą z okazji 15.10? Nie widzę problemu, super myśl - jedynie siła i pomysł na zorganizowanie czegoś, gdzieś. Oby się udało - szczerze życzę i ślę pozytywną energię.
Naprawdę nie mam monopolu, robię co mogę i cieszę się że mam tyle sił ile mam.

---
"Chcę współpracować, bo cel jest piękny i nazwa tego dnia jako dzień dziecka poronionego jest dla mnie trochę szokująca (?) - nie wiem czy to dobre słowo..."

-To bardzo złe słowo i przed nim się bardzo bronię, ale niestety w tę stronę to pójdzie, krzywdząc większość rodziców po stracie, jeśli jako Stowarzyszenie Osób po Poronieniu (pisząc o 15.10 do prasy) będziecie zajmować się tylko jednym rodzajem straty.

15.10 na całym świecie jest dniem pamięci o WSZYSTKICH zmarłych, utraconych dzieciach - powtarzam po raz któryś tam.

---
"Jest szansa na pomoc ludzi, krórzy nie są ani w Dlaczego ani w SRpP"

- ja takim ludziom właśnie, spoza stowarzyszeń, próbuję pomagać...; w Poznianiu, prócz mnie i admina tego forum, nie ma nikogo z "Dlaczego".

---
"Jak zobaczą, że my się kłócimy, to mogą zrezygnować. A szkoda, bo naszym wspólnym celem jest "niech nas usłyszą".

- Niestety to już wytrąca mnie kompletnie z równowagi...

Od trzech lat staram się by "nas usłyszeli". Nas - czyli i rodziców po poronieniu, i po stracie okołoporodowej, i po stracie w wyniku wypadków czy chorób...

To wy zawężacie sprawę do poronienia - jako że jest to wspólne doświadczenie prawdopodobnie wszystkich wchodzących do Stowarzyszenia mam.
Tak wybraliście, macie prawo.

Mój pomysł na pracę był inny (poza ocenianiem tego, co lepsze): nie chciałam zakładać stowarzyszenia dla mam po stracie wcześniaków (to akurat moje osobiste doświadczenie straty), tylko WŁAŚNIE coś, co skupi PO PROSTU rodziców po stracie.

Udzieliłam niezliczoną ilość wywiadów, brałam udział w adycjach radiowych, programach telewizyjnych, przyjaźń z Moniką Górską zaowocowała filmem "Moje dziecko jest aniołem", w którym pokazałam swój prywatny świat po stracie dziecka.
Corocznie informuję media o dniu dziecka utraconego pisząc RÓWNIEŻ o rodzicach po poronieniu, w przeciwieństwie SRpP. Robię wszystko by "nas usłyszeli"...

Spójrz na to uczciwie, proszę.

Jestem zmęczona całą tą sprawą.
Mam nadzieję, że spotkanie na żywo w czymś pomoże, bo szkoda mi energii na tłumaczenie, że robię co mogę, zgodnie z założeniami, które jako Dlaczego przyjęliśmy parę lat temu chcąc objąć tą organizacją jak najszersze grono rodziców... 

Ostatnio zmieniony 04-10-2007 16:07 przez zorka

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
basiamamalaury  
04-10-2007 19:34
[     ]
     
Zorko, popieram Cię w całej rozciągłości..
Czuje się w pewien sposób skrzywdzona tym podziałem, w którym nie mieści się moje dziecko, bo było za duże gdy umarło (moja Córka miała 3 lata).
Szkoda byłoby, gdyby media podchwyciły tylko i wyłącznie dzień dziecka "poronionego", a na tym prawdopodobnie się skończy, no bo wiadomo, duże dzieci w opinii ogółu umierają niezywkle rzadko (bzdura oczywiście). Pomimo wysłania informacji do mediów z wielkopolski na razie nikt się nie odezwał...:(

A nawiasem mówiąc, jak to dobrze, że Zorka nie zamknęła się w tematycznym gettcie pod tytułem "wcześniaki", jak to dobrze że nie uznała że tragicznie zmarły przedszkolak to "inna bajka". Była za to osobą, która stała za mną murem w tym najgorszym czasie.

Czuję wielki niesmak po przeczytaniu tego wątku. 

Basia mama Laury Czarodziejki (ur. 14.07.2001 zm. 22.09.2004)

Antosia (6 lat) i Marysi (2 lata)
Ostatnio zmieniony 04-10-2007 19:35 przez basiamamalaury

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
Klara M.  
04-10-2007 20:19
[     ]
     
Mi tez było przykro jak widziałam ten podział- msza Dlaczegowska i 14-stego w Katedrze w Poznaniu- organizowane przez poronienie. Pewnie,że mszy nigdy za dużo, ale nie wiedziałam co mam zrobić - było mi przykro bo pomyślałam,że do żadnej z tych grup, do końca, nie pasuję. Do Dlaczego- bo oprócz tego,że straciłam Marcelka po porodzie, a właściwie w jego trakcie, to straciłam też Emilkę- ale ona w świetle terminów medycznych była poronieniem...Dziękuję Zorko,za wyjaśnienie-że 15 października i msza u Dominikanów jest dla obojga moich dzieci. Wydawało mnie się,że wiem, iż Dlaczego nie rozgranicza starty- tylko zrzesza wszystkich rodziców po stracie bez wzgl. na wiek dziecka, ale jak zobaczyłam te podziały to nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że coś jest nie tak - a ja nigdzie nie pasuję ze swoimi dziećmi- tak do końca.....Zapalam światełko wszystkim Aniołom i życzę nam wszystkim byśmy nie miały już więcej powodów do smutku, z takich powodów jak tu wyniknęły ... 
Klara M.
Mama Marcelka
(*+19.10.2006) http://marcelekwichtowski.pamietajmy.com.pl
Emilki(*+11 tc)- 14.06.07
Aniołka'08
-- i ziemskiego Cyprianka
Ostatnio zmieniony 04-10-2007 20:23 przez klara1913

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
magic  
04-10-2007 21:31
[     ]
     
Widzę, że moja próba namówienia do współpracy wywołała dziwną dyskusję. Może nie potrafię się wyrażać jestem typowym ścisłowcem... Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, nie miałam takiego zamiaru. Chciałam tylko zrobić coś dobrago RAZEM...

Jeśli chodzi o msze - to ja dopiero z Waszego forum dowiedziałam się, która jest nasza czy Wasza. Wiem tylko o tej trzeciej. Zamówiła ją moja koleżanka, która od czerwca straciła dwójkę dzieci... Taką miała potrzebę i pewnie zupełnie nie zdaje sobie sprawy jakie wywołała tym poruszenie.

Ja też pracuję, studiuję, wychowuję małego synka i działam w Stowarzyszeniu. O moim synku był reportaż w GW, może będzie więcej. Ale nie chcę się licytować kto zrobił więcej. Razem można zrobić jeszcze więcej... Wiem, że w naszej poznańskiej grupie wsparcia są osoby niewierzące i też oczekują na pomoc. Dlatego o nich myślę...

Nie mamy zamiaru zmieniać nazwy Dnia Dziecka Utraconego. Nie zawężamy problemu straty do poronienia. Zajmujemy się poronieniami bo jesteśmy Stowarzyszeniem Rodziców po Poronieniu. Też działam zgodnie z założeniami i określonymi celami...

"Jest szansa na pomoc ludzi, krórzy nie są ani w Dlaczego ani w SRpP" - chodziło mi o to, że są chętni wspomóc nasze działania. Ale teraz są zdezorientowani. Proszę zadecydujcie czy jest szansa czy nie, bo nie chcemy nikomu zawadzać...

Przykro mi, że tak wyszło... Agnieszko spotkajmy się... już od chyba dwóch lat próbujemy i nam nie wychodzi. Może to jest szansa...?

Jeśli znowu kogoś uraziłam to przepraszam... Właśnie dowiedziałam się, że koleżanka jest w szpitalu... Trudno mi myśleć o czymś innym.

Monika 


Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
basiamamalaury  
05-10-2007 04:58
[     ]
     
" Taką miała potrzebę i pewnie zupełnie nie zdaje sobie sprawy jakie wywołała tym poruszenie."

Nie chodzi tu o zamówioną mszę, tylko o fakt, że skopiowałyście kilkuletnią pracę dziewczyn z Dlaczego, bez konsultacji z nimi, wykluczyłyście i pominęłyście w informacji do mediów.
Zagrywka poniżej pasa. 

Basia mama Laury Czarodziejki (ur. 14.07.2001 zm. 22.09.2004)

Antosia (6 lat) i Marysi (2 lata)

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........
zorka  
05-10-2007 08:59
[     ]
     
Magic "obrywa" za błędy Warszawy. Stop.
Myślę, że dojdziemy do porozumienia.

Podkreślam po raz enty: msza u Dominikanów jest DLA WSZYSTKICH, zamówiłam ją w swoim imieniu i DLACZEGO, bo pracuję na jego rzecz i tyle, msza nie ogranicza się do "dlaczegowców" (zresztą nikt, kto przychodzi na spotkania nie jest w Dlaczego! :) )

Namówcie swoich rodziców, ciotki, kuzynki, braci, rodzeństwo zmarłych dzieci - liczę na to, że msza stanie się czymś w rodzaju święta całej, dotkniętej ciężarem straty, rodziny. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora