dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

Nasze pomysły na 15.10
natkaszczerbatka  
04-08-2007 00:32
[     ]
     
Proponuje wspisywanie do tego wątku wszelkich sugestii, pomysłów i propozycji dotyczących sposobów ich realizacji, związanych z 15 października - dniem Dziecka Utraconego. Mam nadzieję, ze w końcu dojdzie do spotkania, ale zanim to sie stanie, może już będziemy mieć jakiś wstępny projekt i plan działania?
Dla osób które jeszcze nie wiedzą o co chodzi podaje link http://www.dlaczego.org.pl/dziendzieckautraconego.htm
w którym można znaleźć informacje na temat tego co działo się w ubiegłych latach.
Zapraszam serdecznie do współpracy!

Ja pomyślałam o kartce okolicznościowej z tej okazji. Takiej kartce, którą będziemy mogli wysyłać wzajemnie (pocztą tradycyjną) oraz do różnych osób jako symbol pamięci o naszych dzieciach. Taką kartkę którą będzie również mógł wysłać ktoś do nas jako symbol pamięci ... Nasi znajomi i bliscy niewiedzą jak sie zachować - może to bedzie taka nasza podpowiedz?
Może być kilka projektów takich kartek ... tylko trzeba je zaprojektować ... potrzebny jakiś grafik, plastyk do tego. Jak będziemy mieć kilka projektów, wtedy wspólnie można wybrać najciekawsze. Co o tym sądzicie? To może niedobry pomysł? Jeśli tak myślicie - piszcie. 


Re: Nasze pomysły na 15.10
Soffija  
04-08-2007 00:43
[     ]
     
Chętnie powitałabym mszę z wyczytaniem podczas niej imion i nazwisk zmarłych dzieci - w zeszłym roku nie było mnie... Dopiero dowiadywałam się o Dlaczego... 


Re: Nasze pomysły na 15.10
natkaszczerbatka  
04-08-2007 00:51
[     ]
     
Tak, taka Msza to świetny pomysł ... tylko trzeba by tą Mszę nie tylko zamówić ale i przygotować, żeby była prawdziwym przeżyciem.Myślę, że najlepsi mogą być do tego Dominikanie ... 


msza u Dominikanów
Soffija  
04-08-2007 23:59
[     ]
     
Przyznaję, że jestem mało mobilna (mieszkam za Warszawą, opiekuję się 2-letnią córeczką i jestem w ciąży), ale może coś dałoby się zrobić na odległość: drogą mailową lub poprzez forum?
Może warto założyć wątek, w którym rodzice aniołków umieszczą imiona i nazwiska swoich dzieci, jeśli chcą, by zostały one odczytane w czasie mszy? 


artykuł
monikarz  
04-08-2007 10:38
[     ]
     
jestem umówiona z Piotrem Schuttą z Expressu Bydgoskiego na artykuł o tym dniu. I od połowy września będę się mu przypominać. Mam nadzieję, że powstanie równie piękny artykuł co "Aniołkowe mamy listy piszą" 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

chorągiewki
monikarz  
04-08-2007 10:45
[     ]
     
kolejnym moim pomysłem sa chorągiewki

często dziewczyny piszą, że zapalają na obcych grobach znicze, sprzątają je
I wydaje mi się, że fajnym pomysłem byłoby wtykanie małych chorągiewek z logo Dlaczego.
Taką chorągiewkę można byłoby zrobić samemu. Tzn każda z nas mogłaby ją u siebie w domku wydrukować na swojej drkarce (kolorowe lub też czrno białe), kupić patyczki (np długie wykałaczki do szaszłyków) i skleić.
Wydrukiem może być np. kartka okolicznościowa, którą zaprojektujemy na 15.10 oczywiście z adresem Dlaczego.
Takie powtykane chorągiewki z logo towarzystwa ochrony zabytkowych pomników widziałam podczas 1 listopada - zwracały uwagę przechodniów. 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/
Ostatnio zmieniony 04-08-2007 14:04 przez monikarz

Re: Nasze pomysły na 15.10
Kasia K.  
04-10-2007 04:38
[     ]
     
Mogłabym zrobić kilka projektów, jestem początkującym grafikiem komputerowym. 


Re: Nasze pomysły na 15.10
Kasia K.  
04-10-2007 04:39
[     ]
     
Przepraszam, przez chyba tę porę wkleiłam ten temat w złym miejscu. Pisałam o pocztówkach. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora