dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
07-09-2005 11:27
[     ]
     
Zbliża się październik. W niektórych krajach pażdziernik jest miesiącem pamięci dzieci utraconych. Chodzi o dzieci zmarłe przed narodzeniem, poronienia, martwe porody, dzieci, które zmarły tuż po narodzenia.
często są to dzieci, które nie mają nawet swojego miejsca na cmentarzu. Dzieci, którym zabrania się prawa do bycia traktowanym jako istoty ludzkie. Mimo, że w katechizmie KK jest napisane wyrażnie: "Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością", to często zdarzają się sytuacje, że z pełnym błogoslawieństwem osób duchownych i wbrew woli rodziców ciała te trafiają do worka na odpady. A dzieje się tak wbrew obowiązującemu w Polsce prawu, które pozwala na odebranie ciała dziecka ze szpitala, niezaleznie od czasu trwania ciazy i zobowiązuje szpital do wydania odpowiednich dokumentów umożliwiających odprawienie pogrzebu. Dzieje się to także wbrew obowiązującemu prawu kanonicznemu, które nic nie mówi o tym, że "dziecko nieochrzczone nie może zostać pochowane".

Dziwimy się często bardzo, że w dobie tak intensywnej walki Kościoła Katolickiego o prawo do życia nienarodzonych, zagrożonych aborcją, tak zupełnie zapomina się o prawie do godnośći dzieci poronionych i martwo narodzonych. Oglądamy filmy przedstawiające dzieci z okresu prenatalnego, słyszymy krzyk ich obrońców. Dlaczego Ci sami - po naturalnej śmierci nienarodzonego dziecka potrafią powiedzieć tylko "zapomnij o tym i żyj dalej!" Czy naturalna śmierć dziecka przed narodzeniem pozbawia go istoty człowieczeńtwa?

Pragniemy, aby październik stał się pretektem do mówienia o tych sprawach.
Pierwszy raz wspomnieliśmy o tym w zeszłym roku. Ukazało się w prasie ogólnokrajowej oraz regionalnej szereg artykułów. Rownież telewizja i radio zainteresowały się tym tematem.

W tym roku planujemy powtórzenie naszej "pażdziernikowej" akcji.

Szukamy osób, które chciałyby się dołączyć.
Być może macie jakieś inne pomysły, nad którymi warto byłoby się wspólnie zastanowić? Być może macie jakieś kontakty w mediach, które można byłoby wykorzystać?
Może macie doświadczenie w organizowaniu tego typu akcji i możecie się z nami podzielić?

Dla orientacji: na stronie
http://www.dlaczego.org.pl/tekstystrata1.htm
znajduje się tekst z zeszlego roku.

Co o tym myślicie?
Piszcie swoje uwagi i pomysły. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
edi7  
07-09-2005 15:23
[     ]
     
Uważam,że to bardzo dobry pomysł. Wiem,że mówienie o sierci dziecka nie jest mile,a.e ludzie tak niewiele o tym wiedzą.Sama w wakacje wysłuchałam kazania księdza,który twardo stawał w obronie dzieci nienarodzonych i tych żyjących w patologii,a mnie w tym czasie ogarnął żal,że o Naszych Aniołkach się nie mówi.
Niestety nie mam dostepu do "mediów".
Pozdrawiam serdecznie;)) 
edyta

Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
edi7  
07-09-2005 15:24
[     ]
     
przepraszam za literki,które uciekły:)) 
edyta

Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
klara  
07-09-2005 17:51
[     ]
     
uwazam, ze idea jest bardzo sluszna, my pożegnaliśmy się z naszym synkiem, był pogrzeb i sądzę, że każdy rodzic a przede wszystkim ich zmarłe dziecko powinni mieć taką szansę wyboru. Pozdrawiam K.
natkaszczerbatka napisał(a):
> Zbliża się październik. W niektórych krajach pażdziernik jest miesiącem pamięci dzieci utraconych. Chodzi o dzieci zmarłe przed narodzeniem, poronienia, martwe porody, dzieci, które zmarły tuż po narodzenia.

> często są to dzieci, które nie mają nawet swojego miejsca na cmentarzu. Dzieci, którym zabrania się prawa do bycia traktowanym jako istoty ludzkie. Mimo, że w katechizmie KK jest napisane wyrażnie: "Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością", to często zdarzają się sytuacje, że z pełnym błogoslawieństwem osób duchownych i wbrew woli rodziców ciała te trafiają do worka na odpady. A dzieje się tak wbrew obowiązującemu w Polsce prawu, które pozwala na odebranie ciała dziecka ze szpitala, niezaleznie od czasu trwania ciazy i zobowiązuje szpital do wydania odpowiednich dokumentów umożliwiających odprawienie pogrzebu. Dzieje się to także wbrew obowiązującemu prawu kanonicznemu, które nic nie mówi o tym, że "dziecko nieochrzczone nie może zostać pochowane".

>

> Dziwimy się często bardzo, że w dobie tak intensywnej walki Kościoła Katolickiego o prawo do życia nienarodzonych, zagrożonych aborcją, tak zupełnie zapomina się o prawie do godnośći dzieci poronionych i martwo narodzonych. Oglądamy filmy przedstawiające dzieci z okresu prenatalnego, słyszymy krzyk ich obrońców. Dlaczego Ci sami - po naturalnej śmierci nienarodzonego dziecka potrafią powiedzieć tylko "zapomnij o tym i żyj dalej!" Czy naturalna śmierć dziecka przed narodzeniem pozbawia go istoty człowieczeńtwa?

>

> Pragniemy, aby październik stał się pretektem do mówienia o tych sprawach.

> Pierwszy raz wspomnieliśmy o tym w zeszłym roku. Ukazało się w prasie ogólnokrajowej oraz regionalnej szereg artykułów. Rownież telewizja i radio zainteresowały się tym tematem.

>

> W tym roku planujemy powtórzenie naszej "pażdziernikowej" akcji.

>

> Szukamy osób, które chciałyby się dołączyć.

> Być może macie jakieś inne pomysły, nad którymi warto byłoby się wspólnie zastanowić? Być może macie jakieś kontakty w mediach, które można byłoby wykorzystać?

> Może macie doświadczenie w organizowaniu tego typu akcji i możecie się z nami podzielić?

>

> Dla orientacji: na stronie

> http://www.dlaczego.org.pl/tekstystrata1.htm

> znajduje się tekst z zeszlego roku.

>

> Co o tym myślicie?

> Piszcie swoje uwagi i pomysły. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
07-09-2005 19:08
[     ]
     
Witajcie
Jestem tutaj już a właściwie dopiero 4 m-ce ale chciałabym bardzo pomóc nie wiem jak ale jeżeli tylko się przydam... chciałabym zrobic coś aby pomóc tym Rodzicom którzy również stracili swoje dzieciątka aby nikt tak jak ja nie został sam,bo ja miałam jeszcze na tyle siły że zaczęłam sama szukać pomocy inni jej nie mają aż tyle..
a niestety w naszym kraju istnieje swego rodzaju zmowa milczenia na niewygodne i krępujące tematy
wiem że to naiwne ale chciałabym zatrząść naszym społeczeństwem że My jesteśmy i jest nas niestety coraz więcej a Naszym Dzieciom nalezy poświęcić choć chwile aby Je wspomnieć bo my nie mamy czego się wstydzić nie zrobiłyśmy niczego złego

rozkręcam się więc kończe jeszcze raz cóż mogę zrobić ..
ponoć jedna z moich sąsiadek pracuje w wyborczej a jej mąż w fakcie (przynajmniej do niedawna)mogę ja bezczelnie najść jeżeli to by się do czegoś mogło przydać
zorka mówiła że jest przygotowany tekst artykułu do publikacji? 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
zorka  
07-09-2005 20:07
[     ]
     
Kamo - poprawka: nie tekst do publikacji - a tekst dla mediów - rozsyłany pocztą elektroniczną. :) 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
08-09-2005 09:53
[     ]
     
ups... Agnieszko przepraszam za pomyłkę.
Chciałabym się zorientowac co się dzieje sama może nie jestem zbyt kreatywna zwłaszcza na nieznanym gruncie ale jezeli ktoś mi podpowie to.. to.. ma być zrobione to ja.. chciałabym pomóc 


do kama,garbi
natkaszczerbatka  
08-09-2005 10:22
[     ]
     
Na razie zbieramy pomysły. Przygotowujemy informację prasową, którą będziemy wysyłać do mediów (prasa, internet) - przede wszystkim drogą elektroniczną. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
marzekal  
07-09-2005 19:45
[     ]
     
Witam serdecznie!
Z mojej strony moge obiecać, że w naszym mieście będą lekcje na ten temat w gimnazjum i szkole średniej. Mam też nadzieję, że Proboszcz nie odmówi i powie coś o Dzieciach utraconych, podczas kazania. Wierzcie mi, to właśnie on (a ma już ponad 70 lat) zasugerował, żeby na pomniczku upamiętniającym stratę Dzieci umieścić napis, który nie będzie się kojarzył z aborcją. Przy okazji chcę Was poinformować, że pomniczek powinien powstać w ciągu miesiąca, więc może uroczyste poświęcenie zaplanujemy właśnie na ten dzień? Zaraz po postawieniu prześlę zdjęcia. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam cieplutko.
Marzena 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
08-09-2005 10:19
[     ]
     
Bardzo się cieszę, że powstaje ten pomniczek. Wiem, że w Polsce jest taki pomnik w Zwoli Poduchownej. Może gdzie indziej również, ale nic o tym nie wiadomo.
Myślę, że bardzo potrzebne są takie miejsca. Musisz koniecznie zdać relacje, jak już będzie coś wiadomo konkretnie. Bardzoby mi było miło, gdyby można było taką informacje zamieścić na stronie, wraz ze zdjęciami, jeżeli byłoby to możliwe. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
betty69  
08-09-2005 13:49
[     ]
     
marzekal napisał(a):
Przy okazji chcę Was poinformować, że pomniczek powinien powstać w ciągu miesiąca, więc może uroczyste poświęcenie zaplanujemy właśnie na ten dzień?

wydaje mi sie, ze to dobry pomysl. jestem za.
pozdrawiam
beata 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
12-09-2005 19:35
[     ]
     
hmmm Poznań
info do Teleskopu
WTK?
ostatnio widziałam program na PTV3 pań Cyganik i Laszczki? widać nie boją się trudnych tematów..
moze by pochodzić po parafiach i poprosić o wywieszenie ulotek?a nóż?może jakaś msza?
moge chodzić 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
14-09-2005 23:45
[     ]
     
Kamilo! Bardzo fajne pomysły! Myślę, że do parafii będziemy wysyłać informacje, jak będziemy już miały coś konkretnego damy Ci znać. A sprawa mszy - też o tym myślałam. Ale jak to załatwić, żeby to nie była jedna msza, ale żeby to był wręcz dzień modlitw o dzieci zagrożone poronieniem, martwym urodzeniem itp? 


Re: do Natki
ewamonika1  
15-09-2005 09:04
[     ]
     
natkaszczerbatka napisał(a):

A sprawa mszy - też o tym myślałam. Ale jak to załatwić, żeby to nie była jedna msza, ale żeby to był wręcz dzień modlitw o dzieci zagrożone poronieniem, martwym urodzeniem itp?

------
Aniu,
zajrzyj do tego wątku. Może uda się to jakoś załatwić przez dziewczyny z Krakowa (Irmino :-)

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20515&w=23176843

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
15-09-2005 11:51
[     ]
     
ja właśnie myślałam żeby to była napewno jedna msza w danym mieście i wtedy bysmy sie wszystkie wtym miejscu zebrały
ale lepszy jest pomysł aby poprosić księży w różnych parafiach o modlitwę tego dnia za dzieci nienarodzone
przeciez może być to msza w tej intencji to od nich tylko zależy czy będą żadali za to dodatkowych datków czy zrobią to z własnej woli
15 to akurat sobota więc gdyby się udało na wieczornych mszach to często ludzie chodzą na ostatnia msze zamiast mszy niedzielnej może wtegy księża by wspomnieli o tym miejscu spotkań np w poznku powstającym
żeby Ci którzy usłyszą wiedzieli gdzie mogą przyjść

jeżlei się wcześnie zorganizujemy to napewno te msze będą wolne
ja moge chodzic prosić pisać wysyłać

aaa Zorka pamietasz co ten ksiądz mówił że gdybyśmy miały jakies konkret to możnaby się udac do biskupa??i od góry to załatwić ja niewiele zrozumiałam z jego wypowiedzi??? 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
i.n.f.i.n.i.t.y  
15-09-2005 13:14
[     ]
     
Czy to prawda, że symbolem tego dnia są wstążeczki w kolorze różowym i niebieskim. Bo mogłybyśmy w ten dzień zawiesić takie właśnie wstążeczki na naszych samochodach, co o tym sądzicie?
I chyba właśnie to te barwy bo znalazłam stronkę http://www.october15th.com/
A i jeszcze jedno spójrzcie na tą różowo- niebieską bransoletkę, bardzo bym taką chciała, a wy? 
Marzena mama aniołka Angeliki http://angelikajakubiec.pamietajmy.com.pl/ Kubusia 27.03.2006 i maluszka listopad 2008
Ostatnio zmieniony 15-09-2005 13:47 przez i.n.f.i.n.i.t.y

Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
15-09-2005 14:23
[     ]
     
tak tak Marzenko ja tez pomyślalam o tych wstążeczkach że moglibyśmy je załozyć tego dnia
tylko jak one wygladają ktoś to widział? to dwie wstążki czy dwu kolorowe znaczy nie wiem jak to praktycznie zrobić taka kokardke dwu kolorową

a z samochodami jestem ZA
rewelacyjny pomysł!! 

Ostatnio zmieniony 15-09-2005 14:23 przez kama.garbi

wstążeczki i inne gadżety
natkaszczerbatka  
16-09-2005 12:09
[     ]
     
http://www.october15th.wahmweb.biz/store/WsDefault.asp?Cat=RibbonCarMagnet

Na tej stronie można obejrzeć jak te rzeczy wyglądają w USA. Nie koniecznie musimy robić kopie, ale zawsze można się zainspirować ... 


Re: wstążeczki i inne gadżety
kama.garbi  
16-09-2005 12:37
[     ]
     
:(((
tak tez myślałam że to coś wymyślnego
$5 za szt nieźle nieźle

ale a w ubiegłym roku miałyście jakies wstążeczki??bo myśle jakby je zrobić?? 


Re: wstążeczki i inne gadżety
kama.garbi  
16-09-2005 12:48
[     ]
     
mam mam mam
takie już robimy :)

http://www.october15th.wahmweb.biz/store/WsDefault.asp?One=60

prawda :) juz szukam wstążeczek
może za rok uda się takie jak w usa tylko nasze Polskie :) a zreszta pomysle jeszcze 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
edi7  
16-09-2005 18:00
[     ]
     
Postaram się załatwić również mszę na 15 października na wieczór.A o wstążeczkach nie bardzo mam czas mysleć a chętnie bym taką przywdziała.Jak coś wymyślicie to odgapię:) 
edyta

Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
16-09-2005 23:23
[     ]
     
kochane
tak jak mówiłam zrobiłam i dalej uczynię

usunęłam ang tekst i wpisałam polski i wydrukuję sobie na koszulce
jeżeli ktoś chce zobaczyć bądz miałby jakiś pomysł na napis to czekam

my z Madaleną wymyśliłyśmy:

"15 października

dzień dzieci utraconych

pamiętamy" 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
17-09-2005 08:58
[     ]
     
Chciałabym abyście zajrzały do tego wątku

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=11916&w=28743325&a=29155913

Co o tym myślicie?

Trzeba by było to wszystko zebrać do kupy i rzeczywiście coś wspólnie ustalic. Tym bardziej, że wstążeczki macie gotowe! Super! 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
mamajaromira  
17-09-2005 17:52
[     ]
     
Dziewczyny, ja nieśmiało chciałabym się włączyć. Na razie wysłałam maila do Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi sprzedaż opasek w ramach akcji „zbieram wodę”, z prośbą o namiary na producenta. Wiem, że ludzie bardzo chętnie włączają się w tego typu akcje i wiele osób nosi właśnie takie opaski, dlatego wydaje mi się, że taki symbol szybko by się przyjął.
Tak sobie też pomyślałam, że może jakaś notka informująca w „metro”, albo w „metropolu”. Tyle osób czyta to przecież w drodze do pracy. Co Wy na to?? 
Monika

Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
17-09-2005 18:50
[     ]
     
mamajaromira
czy chodzi ci o te opaski silikonowe na ręce??
super pomysł ja już się dobijam do 2 producentów jak można takie zrobić za ile na jakich zasadach może odezwą się w przyszłym tyg jak bedziesz coś wiedziała daj znać :)) 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
17-09-2005 19:36
[     ]
     
Notka prasowa nt. 15.10 powstaje i będzie rozsyłana do mediów w całym kraju. Gdy będzie gotowa zamieścimy ją na stronie w dziale "materiały do pobrania". Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły a propos wysyłki, moze jakieś konkretne namiary na kogoś - zapraszamy.
Powstaje również strona internetowa, na której będą się znajdowały bieżące informacje na temat tego co sie dzieje w tej sprawie.
Bardzo sie cieszymy, że tyle osób się włącza w nasz projekt. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
zorka  
18-09-2005 09:01
[     ]
     
Notka już chyba powstała, co? ;))))

Mam pomysł.
To taka mała rzecz, lokalna, ale jednak... Przecież kropla drąży skałę. Może zamiast wstążek (w tym roku ten sygnał nie byłby czytelny sam w sobie) po prostu lepiej przejść się do swojej parafii i na dzień 15.10 zamówić mszę w intencji osieroconych rodziców (z podaniem okazji, nazwą Dzień Dziecka Utraconego)? Co o tym myślicie? 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
kama.garbi  
18-09-2005 15:06
[     ]
     
zorka
dokładnie tak jak mówisz jeżlei każda z nas pójdzie do swojej parafii i zamówi msze to już coś będzie
ale wstązeczek niepozostawią za bardzo się nakreciąłm:):)
zreszta Madalena już mi zrobiła:))))))) 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
marzekal  
18-09-2005 09:30
[     ]
     
Jak będzie ta notka prasowa, to może przekazać ją do gazet i gazetek lokalnych? W naszej mieścinie działają dwie miejskie, jedna parafialna, nie wspomnę już o tych większych, wydawanych przez starostwo. Niektóre są bezpłatne, to i do większej liczby osób trafiają.
Popieram wyprawy do parafii. Księża raczej nie odmówią. Ja się spotkałam z odmową ale pobrania ofiary. Księża to też ludzie.
Coś jednak z tego będzie :) 


Msze za Dzieci Utracone
natkaszczerbatka  
18-09-2005 21:07
[     ]
     
Pomyśłałam sobie, że super by było gdyby na stronie, która niedługo będzie gotowa pojawiły się konkretne informacje - gdzie, (kościół, adres) i o której godzinie będą osbywać się msze w intencji naszych/waszych dzieci. Jęśli będziecie miały już jakieś konkretne informacje, gdybyście mogły tu wpisać w tym wątku na forum, byłabym wdzięczna. 


Re: Msze za Dzieci Utracone
kama.garbi  
19-09-2005 10:25
[     ]
     
buu a mnie mąż wczoraj wystopował dziś Sz.P. ksiądz nie przyjmuje
mam nadzieje ze 15 będzie jeszcze wolna msza
poprosze go żeby coś powiedział, co wydrukowac ze strony i mu podsunąc jak myślicie?? 


Re: Msze za Dzieci Utracone
ewamonika1  
19-09-2005 10:34
[     ]
     
kama.garbi napisał(a):
co wydrukowac ze strony i mu podsunąc jak myślicie??

Kamo,
proponuję wydrukować tekst pt. "Proszę księdza", jest tutaj, drugi od dołu:

http://www.dlaczego.org.pl/matpob.htm

pozdr. ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Msze za Dzieci Utracone
marzekal  
19-09-2005 21:13
[     ]
     
Jeżeli intencja mszalna będzie juz zajęta wystarczy krótka wzmianka, że jest to Dzień Dziecka Utraconego i modlimy się za rodziców, rodziny. Dla ludzi będzie informacja a dla Pana Boga liczą się nasze intencje. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
izabs  
18-09-2005 22:18
[     ]
     
Witam
Dolaczam sie jak juz pisalam w mailach, do akcji. Jestem po rozmowie ze znajomym plastykiem. Na dniach zrobi mi plakat do dnia 15.10. Mysle, ze mozna liczyc na ciekawy subtelny i przemawiajacy jakis symbol. Czy nie warto byloby go dolaczyc do akcji prasowej? To zawsze jest bardziej atrakcyjne medialnie, i dla telewizji, ktora usiluje zachecic do udzialu tez.
Macie jeszcze jakis pomysl jak go wykorzystac. ja chce go jeszcze zrobuc okladka lub wkladka do ksiazki, ale to jeszcze troche.
A co powiecie na znicze zapalone nad Wisla w jednym mijescu, np. na wysokosci starego miasta warszawskiego?
Bo wstazki na samochodoach czy dloniach to rozumiem jest juz pewne.
Pozdrawiam
Iza Barton Smoczynska 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego-bransoletki
kama.garbi  
19-09-2005 13:01
[     ]
     
ja do tematu o którym wspomniała mamajaromira dot:bransoletek silikonowych
znalazłam 2 producentów z tego 1 przysłał ofertę ok 5zł za szt ale minimalne zamówienie to 500- przy 1000szt 1,5zł taniej
co myślicie?
wiem że to nie już teraz
ale taki element byłby bardziej subtelny niz wstążeczki czy koszulki choć z tamtego nie mam zamiaru sie wycofać
ale
ludzie światowi!!
jak zdobyć pieniadze?sponsora bo nas zapewne nie zbierze się conajmniej 500 :(( 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego-bransoletki
Adam76  
20-09-2005 13:04
[     ]
     
Znalazłem coś takiego
http://www.bransoletkisilikonowe.com/index.html

i galeria 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego-bransoletki
Adam76  
20-09-2005 13:07
[     ]
     
Aha i telefon do menadżera produktów
0 604 06 06 06 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego-bransoletki
Adam76  
20-09-2005 13:52
[     ]
     
http://www.october15th.com/bracelets.html 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego-bransoletki
murziczek  
24-09-2005 14:28
[     ]
     
Witam,
czy ktos juz nawiązał kontakt z tym prodecentem?Ceny,minimalna ilosc zamowien itd.
pozdarwiam
Iwona 
Iwona

Re: 15 października - plakat
natkaszczerbatka  
29-09-2005 15:27
[     ]
     
Na stronie zamieszczony jest już plakat okolicznościowy.
Dziekujemy jego autorom za wykonanie i pomysł, dziekujemy również Izie za mozliwość wykorzystania tego plakatu do naszej akcji. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego-bransoletki
orysiowa  
06-10-2005 18:48
[     ]
     
i co z bransoletkami?? tez bym taką chciała... 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
murziczek  
08-10-2005 13:20
[     ]
     
Witam,
wydaje mi się,ze widziałam gdzies informację,ze 15.10 bedzie wzmianka na temat Dnia Dziecka Utraconego w telewizji,chyba w wiadomosciach.Nie wiem,czy cos mi się przyśniło albo cos zle zrozumiałam...Szukałam teraz takiej informacji w wątku,ale nie znalazłam.Bylabym wdzięczna,gdyby ktos to sprostował,ewentualnie moze w innych telewizjach będzie wzmianka lub np.w jakiejs duzej gazecie np.Wyborczej?
pozdrawiam,przepraszam za moje "zamotanie" i dziękuję
Iwona 
Iwona

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora