dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Nareszcie zdiagnozowana!
Ontario  
05-08-2016 11:12
[     ]
     
Tyle lat, tyle badań, ciągłego rozkładania rąk i mówienia "proszę próbować"...Nareszcie trafiłam na kompetentnego lekarza! Fakt, zlecił dużo badań, dość kosztownych, ale w końcu znam przyczynę.
Zacznę od tego, że jak miałam wizytę u genetyka to zalecił zbadanie poziomu homocysteiny i powiedział, że jak wynik będzie w normie (był w normie), to nie ma potrzeby robić badania mutacji genu MTHFR, więc gdyby go posłuchać to krążyłabym wokół tematu, robiła wszystkie pozostałe badania, tylko nie MTHFR...A właśnie to badanie między innymi mój lekarz uznał za niezbędne i co się okazało? Właśnie tylko i wyłącznie mutacja w genie MTHFR wyszła mi DODATNIA, a właściwie obie mutacje (C677T i A1298C)
Postępowanie? Otóż w ciąży doktor zaleci mi stosowanie Clexane, na rozrzedzenie krwi, bo mutacja w genie MTHFR wiąże się z występowaniem trombofilii, czyli powstawaniem skrzepów we krwi,co utrudnia implantację zarodka, a jeśli się zagnieździ, to utrudnia jego odżywienie i najczęściej dochodzi do poronienia.
Konieczne jest również stosowanie dużych dawek kwasu foliowego oraz Femibionu Natal 1,który zawieraL-metylofolian wapnia oraz witaminy z grupy B, których to organizm potrzebuje w przypadku występowania tej mutacji. Do tego mam przyjmować min. 5000 IU witaminy D3, witaminę K2MK7, selen i jod. Przyjmuję od miesiąca i jestem dobrej myśli.
Może nareszcie doczekamy się zdrowego Malucha...
Trzymajcie kciuki!!! :)
W razie pytań, piszcie, jeśli będę znała odpowiedź, to chętnie odpowiem i pomogę.

Ola /Trzy Okruszki *2009,*2013,*2016, Michaś ur.16.01.2014 zm.16.01.2014 (27t.c.) kocham Cię Synku,na zawsze...

Re: Nareszcie zdiagnozowana!
irys  
06-08-2016 10:25
[     ]
     
Bardzo się cieszę z tej świetnej wiadomości i trzymam kciuki :) 
mama Uli[*] i Łukasza

Re: Nareszcie zdiagnozowana!
KarolciaiJa  
12-10-2016 09:26
[     ]
     
:* trzymam mocno :)dobra wiadomość! 
________________________________
Karolinka 27.10-27.11.2010 (32tc). Jest taka cierpienia granica,za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
siostrzyczka Martynka, 05.10.2013,39 tc
Madzia 15.09.2016 kolejna jesienna siostrzyczka, 38 tc

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora