dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
4nia  
05-03-2010 18:03
[     ]
     
Dziewczyny- wiem że wynik histopat. nie inf o bezpośredniej przyczynie śmierci Małej, ale moze coś Wam one mówią, ja nic z tego nie rozumiem a do lekarza dopiero za 2 tyg.
Wyniki:
infectio intrauterina ascendens ( placentitis, chorioamnionitis et funisitis acuta).
Łożysko śr.12 cm, przyczep pępowiny brzeżny, na pow.matczynej skrzepy. Jeden z brzegów łożyska ciemniejszy z zawałem bladym. 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
goś  
05-03-2010 19:04
[     ]
     
hej ten początek jest chyba o zagrażającym zakażeniu wewnątrzmacicznym
Mama Kacperka *29.12.09 + 10.02.10
Tęsknię Słońce moje Jedyne 


Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
4nia  
05-03-2010 19:14
[     ]
     
tak mi sie wydaje- choć to zakarzenie mogło sie pojawic bo Mała urodziła sie martwa? 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
AMIIJA  
05-03-2010 20:18
[     ]
     
Poszukałam znaczenia słów
infectio intrauterina ascendens RZECZYWIŚCIE ZAPALENIE WEWNĄTRZMACICZE
( placentitis - ZAPALENIE ŁÓŻYSKA
, chorioamnionitis - ZAPALENIE BŁÓN PŁODOWYCH
et funisitis acuta - A TO FUNIS TO SZNUR KOŃCÓWKI ITIS TO ZAWSZE OZNACZAJĄ ZAPALENIE WIĘC PRZYPUSZCZALNIE OSTRE ZAPALENIE PĘPOWINY )
DIAGNOZY NIE STAWIAM ALE JA BYM WZIĘŁA POD UWAGĘ JAKIEŚ BAKTERIE MOŻE WIRUS??? NIE MAM POJĘCIA JA TYLKO TŁUMACZĘ. 
TĘSKNIĘ

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
4nia  
05-03-2010 22:28
[     ]
     
dziekuję z całego serca
jeszcze jest napisane:
pępowina 1x, bł.pł 1x, łożysko 4x
co to oznacza? 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)
Ostatnio zmieniony 05-03-2010 22:37 przez 4nia

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
kasiaczek  
06-03-2010 09:38
[     ]
     
Przykro mi z powodu twojej starty. Nie umiem tobie pomóc z wynikami, ale moze watro by bylo zrobic badania na zespół antyfosolipidowy.
(*)(*)(*) dla twojego Anołka 
Mama Aniołka Ewy Zuzanny +26.01.2009 26tc(*)i Aniołka ( +17tc)(*)oraz najwiekszego szcześcia synka Martinka :)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
4nia  
06-03-2010 10:08
[     ]
     
Kasiu a co to takiego?
Dla Twoich Aniołków (*)(*)(*) 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
sylwia1975  
06-03-2010 18:02
[     ]
     
zatory wlozysku czyli skrzepniecie krwi ale jakie sam ohhhhhhhhhoooooooooo sporo papki 


Re: Wynik histopat.- do 4nia
kasiaczek  
06-03-2010 18:57
[     ]
     
Zespoł antyfosfolipidowy - odpowiada za przeciwciała, które moga powodowac przedwczesne porody lub poronienia. To jest link na temat zespołu http://www.libramed.com.pl/WPG/NumeryArchiwalne/22/10.html 
Mama Aniołka Ewy Zuzanny +26.01.2009 26tc(*)i Aniołka ( +17tc)(*)oraz najwiekszego szcześcia synka Martinka :)

Re: Wynik histopat.-do Kasi
4nia  
06-03-2010 21:58
[     ]
     
cytat z tej strony, którą kasiu podałaś: Wspólną cechą wymienionych postaci patologii ciąży jest nieprawidłowe zagnieżdżenie jaja płodowego.
Skoro u mojej małej w ciaży było ok, usg wykazywało że wszystko jest dobrze to jak mogło jajo być nieprawidłowo zagnieżdżone?
ponad to u mnie nie było wiecej poronień. 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)

Re: Wynik histopat.-do 4nia
kasiaczek  
06-03-2010 22:07
[     ]
     
U mnie bylo wszystko dobrze równiez, pierwsza ciąża odklejenie lozyska w 26tc, brak przyczyny bo wyniki histopatologi nic nie wykazały, druga ciąża-bakterie i wczesniejsze rozwarcie. Po tym wszystkim postanowilam zrobic sobie wyniki na zespół antyfosfolipidowym - wyszły ujemnie ale za to przeciwciala przeciw beta2-glikoproteinie wyszły zle, a one odpowiadaja za zmiany zakrzepowe. A u ciebie było w poście ze były jakies skrzepy, wiec warto moze sprawdzic. Jezeli chcesz to moje gg 4654099 
Mama Aniołka Ewy Zuzanny +26.01.2009 26tc(*)i Aniołka ( +17tc)(*)oraz najwiekszego szcześcia synka Martinka :)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?- do Sylwi
4nia  
06-03-2010 22:01
[     ]
     
Sylwia- nie rozumiem Twojego wpisu, co przez te słowa chcesz mi przekazać? 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)
Ostatnio zmieniony 06-03-2010 22:05 przez 4nia

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
4nia  
06-03-2010 22:06
[     ]
     
Dziewczyny podobno to że w wynikach jest napisane o zakażeniu to podobno mogło sie pojawić po śmierci Dziecka, nie musiało być powodem śmierci mojej Małej, prawda? 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?
dragica  
07-03-2010 16:47
[     ]
     
infectio intrauterina ascendens ( placentitis, chorioamnionitis et funisitis acuta)
infekcja wewnatrzmaciczna wstpeujaca-zapalaenie lozyska i blon pl.
Skrzepy i slad po zawale lozyska moga wskazywac na problemy z krzepliwoscia czy nadcisnienie.Powinnas jak najszybciej zrobic badania w kierunku zespoklu fosfolipidowego i krzepniecia krwi/trombofilia/.



Łożysko śr.12 cm, przyczep pępowiny brzeżny, na pow.matczynej skrzepy. Jeden z brzegów łożyska ciemniejszy z zawałem bladym. 


Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?- dragica
4nia  
07-03-2010 17:16
[     ]
     
dziękuję-ale czy ta chorobę można nabyć? przecież synka urodziłam bez problemów tzn na początku miałam plamienia tylko, od razu za pierwszym i drugim razem zaszłam w ciażę w drugiej tylko na poczatku miałam białko w moczu, potem już nie, nic wszystko ok, ja tez na nic nie chorowałam, okaz zdrowia, skad to sie przypałętało?

czy jednak mogła być tak że Malutka zmarła z innej nieznanej przyczyny a te skrzepy później sie zrobiły?? 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)
Ostatnio zmieniony 07-03-2010 17:28 przez 4nia

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?- dragica
dragica  
08-03-2010 12:47
[     ]
     
Hmmm...Zawaly lozyska i skrzepy pojawiaja sie przy np odklejeniu lozyska,nadcisnieniu,niewydolnosci lozyska,przy chorobach autoimmunologicznych- a zespol antyfosfolipidowy jest schorzeniem autoimmunologicznym.Przyczyny zespolu nie sa znane,bo to stosunkowo niedwano odkrya choroba,nie sadze aby bylo nabyte,ale moze sie myle.Zakazenie wewnatrzmaciczne byc moze wywolala jakas bakteria,raczej nie powinno to miec zwiazku z zespolem.Powinnas w ciagu 6 tygodni od porodu/poronienia zrobic badania na zespol antyfosfolipidowy,bo tylko wtedy wynik bedzie mial wartosc.A w jakim okresie ciazy stracilas dziecko? 


Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?- dragica
dragica  
08-03-2010 12:55
[     ]
     
Aha,zapomnialam dodac,ze warto zrobic tez badania na choroby zakazne-CMV,toxo,rozyczka,listeria,choc gdzies czytalam,ze w wielu przypadkach przyczyny infekcji wewnatrzmacicznej nie sa znane. 


Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?- dragica
4nia  
09-03-2010 20:27
[     ]
     
ja straciłam koniec 21 tyg, mi lekarz po wyniku hist powiedział że musiałam mieć rozwarcie i wtedy doszło do infekcji, ale skad to rozwarcie, przecieżmówił,że jak w 1 ciąży nie miałam problemów z szyjką to w nastepnej też nie.
Ile kosztuje to badnie, jak sie robi? musi być skierowanie? 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)
Ostatnio zmieniony 09-03-2010 20:31 przez 4nia

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?-
kasiaczek  
09-03-2010 21:39
[     ]
     
Witam,ja dostałam skierowanie od mojego ginekologa z Gorzowa Wlkp do poradni patologii ciąży i porodu w Szczecinie, gdzie pani doktor robila mi wszystkie badania na NFZ(zespół antyfosfolipidowy, na obecnośc białka, krzepnięcie krwi, cukrzyca, posiewy z pochwy). Natomiast za wyniki bakteriologiczne (Mycoplasma, Ureaplasma,Chlamydia)płaciłam. Nie powiem ci tylko ile bo juz nie pamietam dokładnie. 
Mama Aniołka Ewy Zuzanny +26.01.2009 26tc(*)i Aniołka ( +17tc)(*)oraz najwiekszego szcześcia synka Martinka :)

Re: Wynik histopat.- moze mi pomożecie?- dragica
dragica  
09-03-2010 21:47
[     ]
     
Niekoniecznie jest tak,ze brak problemow z szyjka macicy w 1 ciazy gwarantuje to samo w kolejnych ciazach.Jesli chodzi o badania-nie wiem,bo od kilku lat nie mieszkamw pl. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora