dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

DZIEŃ MATKI ;-(
test89  
25-05-2009 15:17
[     ]
     

*``♥´´* *``♥´´**``♥ *``♥´´**``♥´´*


PO SZKLISTYCH OCZACH JA POZNASZ
PO CHWIEJNYM GLOSIE
PO MARZENIACH W PYL OBRÓCONYCH
SERCU NA POL ZŁAMANYM
I RAMIONACH ROZPACZLIWIE PUSTYCH
PO KOŁYSANKACH NIGDY NIE WYŚPIEWANYCH
I ŁZACH W UKRYCIU WYLANYCH
PO TYM POZNASZ ANIOŁKOWE MAMY


*``♥´´* *``♥´´**``♥ *``♥´´**``♥´´*
Wszystkim Aniołowym mamom chciałam złożyć życzenia ,aby juz nigdy wiecej nimi nie zostały. 
sylwia k-g
http://juliabarbaragoszcz.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
aga  
25-05-2009 15:25
[     ]
     
Tak to prawda..to wlasnie My..tak sobie dzis pomyslalam ze owszem ja nie dostane zyczen bo mojego dziecka nie ma...ale jak dobrze (Boze dzieki Ci za to) ze ja mam komu zlozyc zyczenia..i bede jutro cierpiec ale bede tez mogla przytulic sie do swojej Mamy..Ona wszystko rozumie...tak przynajmniej mysle...I oczywiscie dziekuje Tobie za zyczenia... 
Mama Aniolka Marcelka 35tc +09.01.09 (*)(*)(*)i Kubusia (ur. 28.12.2009)
http://marcelekmazanek.pamietajmy.com.pl

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
test89  
25-05-2009 15:43
[     ]
     
Mi jutro nikt zyczen osobiscie nie złozy,bo Wiktor jest nad morzem a Julia w Niebie.Mlody tylko zadzwoni jak nie zapomni a do Julki to ja pójde na cmentarz i sobie z nia posiedze.Strasznie smutny dzień a powinien byc taki wesoły. 
sylwia k-g
http://juliabarbaragoszcz.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
sarra2008  
25-05-2009 15:48
[     ]
     
dziekuje rowniez za ten wierszyk smutny ale taki prawdziwy o Nas mamach...tez jutro pojde na grob dominiczki kupie lilie-tak pieknie pachna,,by byly niby od niej a zarazem dla Niej...chcialabym jakis znak od niej jutro ,ze choc stamtad gdzie jest mnie kocha....mama Dominiczki ur.zm.5maj 2009..40tc...kocham Cie corciu...(*)(*)(*) 
sarra2008

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
tacozapomniała  
25-05-2009 16:00
[     ]
     
Wszystkim Mamom, tym aniołkowym i mamom mam aniołkowych składam serdeczne życzenia. Życzę Wam i sobie, żeby bycie mamą nigdy więcej nie niosło ze sobą smutku...Izabela S. 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
jola746  
25-05-2009 16:01
[     ]
     
ładnie to napisałaś,smutne ale prawdziwe.pozdrawiam wszystkie smutne mamy. 
malczak

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
buleczka  
25-05-2009 16:41
[     ]
     
Dziękuję za życzenia z okazji Dnia Mamy.
I oczywiście przyłączam się do życzeń dla każdej Mamusi jaka istnieje na tym świecie. Choć dla nas, Mam Aniołkowych, to taki podwójny dzień, pełen radości że ten Maluch był choc chwilę i pełen smutku że ten Malec nie przybiegnie z uśmiechem i ciepłym "Mamo".
Przytulam mocno 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
koraliki1981  
25-05-2009 17:50
[     ]
     
a dla mnie czy to dzień matki czy inny zwykły są takie same ...boli tak samo każdego dnia ...postanowiłam nie oglądać się wokół i nie podsycać samej siebie...w ten właśnie dzień....oczywiście złoże swojej mamie życzenia już nawet kwaitki w drodze i inne samołyki ...ale będę zlewać te uśmiechnięte mamusie i ich pociechy ...

sorry że taka bojowa jestem ale tak mam od jakiegoś czasu...może to jakiś nowy etap żałoby...nawet głebiej się nad tym nie zastanawiam

mama Liwii 
Mama Aniołka Liwii i ziemskiej Marysi

http://liwiaannaszymanska.pamietajmy.com.pl


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Zuzaf  
25-05-2009 18:22
[     ]
     
Dla mnie ten dzień to będzie smutny dzień - zresztą tak jak każdy. Zwłaszcza, że nie mam dzieci, oprócz moich aniołków, ale czy ja naprawdę mogę siebie nazywać matką? Przecież czworo moich dzieci miało być, ale ich nie ma, a Mateusza urodziłam jak był już martwy. Nie wiem co to znaczy trzymać swoje dziecko w ramionach, opiekować się nim, karmić. Czuję tylko tęsknotę, za tym czego nie mam. :(
Zuzaf 


Re: DZIEŃ MATKI ;-( do Zuzaf
karolina_23  
25-05-2009 20:31
[     ]
     
Zuzaf... pewnie, że jesteś matką. I to bym nawet powiedziała, że wyjątkową matką. ...przyjdzie kiedyś czas, że i my będziemy się cieszyć że nasze dzieci są święte. ...wiem co każda z nas teraz czuje...
...pustkę...ból...cierpienie...
Nasze Skarby będą nas wszystkie jutro tulić najmocniej z całej siły... mocno w to wierzę... 
Mama Aniołka Mateuszka (+ 24 paź. 2007), Amelki (31.12.2008) i Agatki (16.07.2011).

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
patucha00  
25-05-2009 21:18
[     ]
     
znalazłam kiedyś taki wierszyk i mimo, że moje Maluszki nie złożą mi życzeń, odbieram go jakby by był od Nich :(

„Co moglibyśmy ofiarować Ci
Z okazji Dnia Matki?

Wiemy, ze jedyny prezent, którego pragniesz,
To mieć nas jeszcze raz
I może jeszcze dar zrozumienia,
Zrozumienia bezsensownej straty.
Przykro nam, najukochańsza mamusiu,
Ale o to musisz poprosić Szefa.

Dzisiaj chcemy Ci podarować
Wspomnienia,
Te smutne i te szczęśliwe,
Kiedy kładłaś swoją dłoń na brzuchu
I kiedy pieściłaś nasze małe stopki.

Pamiętasz to poczucie radości,
Które ogarnęło Cię, kiedy dowiedziałaś się
Że zostaniesz Mamą?
Ten szeroki uśmiech na Twojej twarzy
Byłaś taka szczęśliwa...”



Patrycja - mamusia Alanka i Cyprianka (+17.03.2009, 22tc)
http://alanicyprianzawistowscy.pamietajmy.com.pl 


Re: DZIEŃ MATKI ;-( do karolina_23
Zuzaf  
25-05-2009 21:30
[     ]
     
Dziękuję Ci, tak naprawdę nikt z rodziny nigdy nie powiedział mi, że jestem mamą. Wręcz przeciwnie zawsze mówiono mi, że ja nie wiem jak to jest bo nie jestem matką.
Bycie Mamą to coś wyjątkowego, aż się cieplej na serduszku robi.

Zuzaf 


Re: DZIEŃ MATKI ;-( do Zuzaf
karolina_23  
25-05-2009 21:45
[     ]
     
Mnie też tak mówiono... Oni nas inaczej traktują... i chyba nigdy nas już nie zrozumieją... Wielokrotnie usłyszała: "to wszystko przez ciebie bo tak bardzo chciałaś mieć dziecko", "ty się nie odzywaj bo nie masz dzieci", "ty nic nie wiesz"
A prawda jest taka, że to oni nie wiedza jak to jest jak się strasznie tęskni za swoim Skarbem, dosyć mamy bólu to jeszcze potrafią nam dołożyć.
Ale nasze Aniołki mocno nas kochają i to jest najważniejsze ;) 
Mama Aniołka Mateuszka (+ 24 paź. 2007), Amelki (31.12.2008) i Agatki (16.07.2011).

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Kinga i Damian  
25-05-2009 22:13
[     ]
     
Jak trudno na twarzy miec usmiech,
gdy w oczach pala sie lzy.
Jak trudno byc szczesliwym,
gdy serce z bolu drzy.

Wszystkim mama tym aniolkowym i tym ziemskim zycze w tym szczegolnym dniu duzo sily wiary i nadzieji na lepsze jutro....

mama ziemskiej Darii
i Aniolka Nicolki ur-zm 10.03.2009 w 24tc K.C 
Kinga i Damian

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Marta78  
25-05-2009 23:07
[     ]
     
przyłaczam się do życzeń z nadzieją na lepsze jutro

Mama Patryka (24tc,12.02.2009-13.02.2009) 
Mama Patryka (24tc, 12-13.02.2009)

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Agik  
25-05-2009 23:17
[     ]
     
A ja swojej mamie,już dziś napisałam z okazji jutrzejszego święta:
Dziękuję, że znosiłaś to,
czego nie sposób było znieść,
że robiłaś coś z niczego,
że dawałaś, mając puste kieszenie,
że kochałaś, gdy kochać mnie się nie dało, że zarabiałaś pieniądze,
aby mnie wychować, że robiłaś rzeczy niemożliwe z uśmiechem
(nawet gdy czasami drżał)...MAMO!!! 
Aga
Mama:Karinki(30.03.2001r.), Marysi(ur.i zm.2.11.2005r.),Julci(2.10.2006r.)

Zmartwienie jest jak piasek pod muszlą ostrygi: mała ilość wytwarza perłę, zbyt duża zabija zwierzę.


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Werka  
26-05-2009 07:03
[     ]
     
Bardzo smutny ten dzień...ale głęboko wierze, że jeszcze będzie nam dane świętować ten dzień z naszymi pociechami nie tylko tymi w niebie, ale tez tymi tu na ziemi.
Kochane mamy, piekne te wszystkie wiersze i życzenia. Ja równiez się do nich przyłączam...

Przytulam Was z całego serca... 
Weronika
Aniołek Filipek
(*+ 22.04.2008)
http://filipreszela.pamietajmy.com.pl/

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
karolciadg  
26-05-2009 07:35
[     ]
     
Życzę wszystkim aniołkowym mamuśką wiary w lepsze jutro i siły do walki o swoje marzenia. 
http://nadiaciechanowska.pamietajmy.com.pl
http://biankaciechanowska.pamietajmy.com.pl


Re: DZIEŃ MATKI
Wera  
26-05-2009 08:48
[     ]
     
Gdybym mógł, mamo,
To bym pamiętał,
Żeby Ci przynieść
W dniu Twego Święta
Kawałek łąki
Pachnącej majem,
Z piosnką skowronka
I z krzykiem czajek,
Tęczą wiosenną
Po pierwszej burzy,
Kukułkę, która
Pomyślność wróży,
Latający dywan
I kaczkę, która znosi
szczerozłote jajka.
Żebyś żyła beztrosko
- wesoła, szczęśliwa.
Lecz takie dziwy
to tylko w bajkach.

Mamusiu moja, żebyś wiedziała,
że kocha Cię córeczka mała,
Kocha i pragnie w serdecznych słowach,
mamusi swojej zawsze dziękować.
Za to, że czuwasz nade mną mateczko,
że mnie usypiasz śliczną bajeczką,
z Tobą mateńko zawsze tak miło.
Chcę, więc by dobrze zawsze Ci było.

Również Twój synek maleńki
Życzenia Tobie składa,
Co tylko najdroższego
W serduszku dziś posiada -
Szczęście dla domu naszego
I dużo, dużo radości.
Niech w nim dostatek i spokój,
I wspólna miłość zagości.
A teraz uściskam Ciebie
Mocno, serdecznie z sił całych.
Bowiem w Twym sercu mieszka
Moje serduszko małe.

Maj - to życie, maj - to kwiaty
Bzy, konwalie, róże, bratki
Maj w uczucia tak bogaty
Maj to także Święto Matki.
Maj to miesiąc najpiękniejszy
Taki świeży i pachnący
Tobie mamo go oddaję
By ten dzień był najcudniejszy.
Byś się dzisiaj uśmiechała
Byś nas zawsze przytulała
Byś nas w sercu zawsze miała
I serdecznie wspominała.
Abyś zawsze przy nas była
Najpiękniejsza i jedyna
Mądra, dobra, ukochana
Taka bliska - nasza mama.
Dużo mamie mówić miałem -
lecz zasnąłem - jak zapomniałem.
Więc mamusiu - nadstaw uszka
i zapytaj się serduszka
Niech Ci powie jego bicie,
że ja kocham Cię nad życie.

Mamo! Chodź z nami! Damy Ci - łąkę.
Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.
Do wąchania, słuchania, patrzenia...
A do łąki dodamy życzenia.
Nawet gdy się zachmurzy na niebie,
nawet gdy się kłopotów nazbiera,
my uśmiechniemy się do Ciebie,
zawsze, jak dziś, jak teraz!
"Cała łąka dla mamy" B. Lewandowska

Dziś dla Ciebie mamo
Świeci słońce złote
Dla Ciebie na oknie
Usiadł barwny motyl

Dziś dla Ciebie mamo
Płyną białe chmurki
A wiatr je układa
W świąteczne laurki

Dziś dla Ciebie mamo
Śpiewa ptak na klonie
I dla Ciebie kwiaty
Pachną też w wazonie

Dzisiaj droga mamo
Masz twarz uśmiechniętą
Niechaj przez rok cały
Trwa to twoje święto.
"Bukiecik dla mamy" W. Ścisłowski

Wszystkim fantastycznym mamom na tym forum najserdeczniejsze życzenia w dniu Naszego Święta. 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki

Re: DZIEŃ MATKI
Pysia  
26-05-2009 08:56
[     ]
     
Piękne wiersze
Życzenia dla wszystkich
Uśmiechu życzę 
Ada
http://www.swiatelkapamieci.pl/2007/1420-pamieci--patrycja-turzy-03052006-20022007.html
To nieprawda że Ciebie już nie ma

Re: DZIEŃ MATKI
asia19812  
26-05-2009 09:26
[     ]
     
Piękne te wiersze... Serce mi pęka kiedy je czytam...
Wszystkim Aniołkowym mamą żeyczę dużo siły i choć odrobiny uśmiechu... 
Asia
mama Aniołka Oskarka(*+04.04.2009)
http://oskarekmakowski.pamietajmy.com.pl/

Re: DZIEŃ MATKI
krzewa  
26-05-2009 09:31
[     ]
     
Lzy chialyby wymknac sie spod moich powiek, gdy czytam Wasze wiersze i posty... dla wielu z nas bedzie dzis trudny dzien, ale pamietajmy ze - mimo nie zlozonych nam dzis zyczen - to takze nasze swieto. Ja mimo bolu i smutku bede czula jednczesnie dume i cichutka radosc, bo tak jak Wy tez jestem MAMĄ :)
Dziewczyny, spelnienia choc jednego marzenia... 
Mama Aniolkow moich ukochanych... 'Aniol przybyl i odlecial. Raj jest jego domem'.

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Pysiek  
26-05-2009 20:35
[     ]
     
Od oczu jej spokój idzie, miłosierdzie, jak anioł na głębię.
Kwiat jej - róża, kolor - błękit jasny, ptak - uśpione w słońcu gołębie. (...) Wnosi w progi bezsennym sen zdrowy, dzieciom - grzeczność, służbie - dobrą wolę i najrzadsze rozdaje pociechy jak maleńkie leciutkie obole

Jestescie Mamami o ktorych wielu nie wie i Mamami pelnymi sily o ktorej Wy same nie macie pojecia.
Najlepsze z najlepszych! 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
betty69  
26-05-2009 09:40
[     ]
     
Aniołkowym Mamom wszystkiego dobrego.
Nasze dzieci czuwaja nad nami.

Pozdrawiam
B. 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
OLUŚ  
26-05-2009 09:58
[     ]
     
Pamiętam w zeszłym roku mój 1 Dzień Matki dostałam cudowny ogromny bukiet róż od Aarona i Misia pluszowego z napisem Special Mum od mojego Ethusia tak mocno się przytulił i cieszył pomimo,że był tak malutki,żeby dobrze rozumieć idee.to był najpiekniejszy dzień Matki w moim życiu...i ostatni...Dziś jest mi strasznie smutno..

OLa mama aniołka Ethana 06.06.2007 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Diana  
26-05-2009 11:46
[     ]
     
Dwa lata temu w dzień matki głaskałam się po brzuchu i uśmiechałam na drugi dzień dowiedziałam się że moje dziecko nie zyje....dziś też głaszczę się po brzuchu ale boję sie uśmiechnąć....

Spełnienia marzeń tych najskrytrzych i dużo siły... 

Nasza Karolinka ur.zm. 28.V.2007 śpij mój Skarbie
śnij, dla Ciebie (*)(*)(*)(*)

Mamusia Szymusia(*09.11.2004) Karolci (*+28.05.2007 - 36tc) Jasia(*09.07.2009) Gabrysia (*29.05.2012) i Alusi (*25.07.2014)

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
kara  
26-05-2009 12:07
[     ]
     
Myślałam że ten dzień, będzie dla Mnie bardzo smutny. Bo choć jestem mamą tylko że aniołkową to nikt o tym nie będzie pamiętał. Aż tu nagle rano dostałam smesa:,,Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy'' odrazu uśmiech pojawił się na mej twarzy, to było najpiękniejsze co dziś mogłabym usłyszeć. Dostałam go od mojego brata, bardzo mu za to dziękuję, pewnie nawet nie wie jaka radość mi sprawił. Później dostałam bukiecik kwiatów od mojego Jareczka( tatusia naszych dzieci) ze słowami ,,od Twoich Aniołków'' wzruszyłam się strasznie. Miło że ktoś o Mnie w ten sposób pamięta. Wiem że to nie to samo, jak usłyszeć od własnego dzieciątka słów ,,kocham cię mamo'' ale na pewno jest mi lżej.

Choć smutny dziś dzień i płakać się chce to Życzę Wam kochane mamusie wszystkiego dobrego, abyście były zawsze uśmiechnięte i pamiętały że wasze Aniołki choć nie są przy Was to i tak Was kochają najmocniej na świecie...
Przytulam Was Mocno

Karolina
Mama Aniołka 14tgc i Martynki 21tgc 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
karolina.ziolkowska  
26-05-2009 12:14
[     ]
     
Twój bret i tatus Twoich dzici to naprawde wspaniali faceci, ja też zycze Ci wszystkiego naj... w tym dniu, trzymaj sie 
karolinaz. wybacz mi córeczko(*)(*)(*)(*)
http://martynkakamilka.pamietajmy.com.pl

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
joanna  
26-05-2009 12:19
[     ]
     
Ja również wam i sobie życze wytrwałości, uśmiechu przez łzy które wylewamy w tesknocie za swoimi dziecmi, siły i nadziei , to mój 4 Dzień Mamy bez Juleńki a drugi z moim synkiem, jest prawie normalnie....nigdy nie bezdie tak jak powinno bo bez niej...
Przytulam was Anielskie mamy 
joanna mama anielskiej Juleńki 21-22.10.05(*) i Igorka 24.07.07 i małego Bartoszka 07.09.2010

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Emilka  
26-05-2009 12:41
[     ]
     
Witam,
od dnia w którym Emilka zasnęła nie minął jeszcze miesiąc.
Ten dzień niestety nie jest również dla mnie przyjemnym.
To drugi dzień Matki, gdy idę na grób mojej ukochanej Mamusi i jednocześnie pierwszy, w którym odwiedzę moją maluteńką Emilkę.
Myślałam, że ten dzień, poza standardowym smutkiem będzie normalny, ale czuję się tak pusta w środku. Taka wypalona.....

Dziękuję Wam, że jesteście dziewczyny...
Za te cudowne wiersze...
Pozdrawiam i życzę spokojnego Dnia Matki.

Mama Emilki [*] 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Micha  
26-05-2009 14:50
[     ]
     
...jest strasznie smutno...i bardzo pusto

mama dwóch aniołków 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
smutna_mama  
26-05-2009 20:17
[     ]
     
Przez cały czas mysle o moich anielskich dzieciach, których nawet nie poznałam. Oddaje im swoje czyste serce . 
Wiera Natalia 7.01. 2006
Tobiasz Samuel- 27.08-2006
Dominik Antoni 5.10.2007
Benoni Rutka - 7.05. 2015

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
jolek  
26-05-2009 21:38
[     ]
     
Przytulam się i życzę Wam i sobie ,aby nasze dzieci odwiedziły nas choć we śnie 
mama Kasieńki

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
test89  
27-05-2009 09:11
[     ]
     
Kara poryczalam sie jak przeczytalam jacy twoi chlopcy sa uczuciowi i pamietali o tobie jak o matce .Wielki szacunek dla nich za to.O mnie nikt nie pamietał jako o anielskiej mamie tylko syn ziemski Wiktor zadzwonił do mnie z nad morza i powiedział ze mnie kocha.Dzieli nas obecnie prawie 300km ale myslami jestesmy zawsze razem. 
sylwia k-g
http://juliabarbaragoszcz.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Pysiek  
26-05-2009 20:38
[     ]
     
Od oczu jej spokój idzie, miłosierdzie, jak anioł na głębię.
Kwiat jej - róża, kolor - błękit jasny, ptak - uśpione w słońcu gołębie. (...) Wnosi w progi bezsennym sen zdrowy, dzieciom - grzeczność, służbie - dobrą wolę i najrzadsze rozdaje pociechy jak maleńkie leciutkie obole

Jestescie Mamami o ktorych wielu nie wie i Mamami pelnymi sily o ktorej Wy same nie macie pojecia.
Najlepsze z najlepszych! 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
AniaK-Z  
27-05-2009 11:21
[     ]
     
W tamtym roku na Dzień Matki Zuzia przyniosła mi "talade"(wtedy tak mówiła na czekoladę)w tym roku mówiła już "ćietojada"ale już mi jej nie przyniesie!Na Dzień Matki to ja zaniosłam jej kwiatki i jak zwykle płakałam na cmentarzu.Dlaczego tak jest?Przecierz to Ona powinna mi przyniosić kwiatki... 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
mamaEmmy  
18-05-2010 23:18
[     ]
     
Mamuski,
Za tydzien nasze swieto. Wiele z nas sie obawia tego dnia.. w tym roku bedzie inaczej!

Wymadrzem sie, bo tu gdzie mieszkam juz jest po :)(w usa Dzien Matki obchodzony jest w pierwsza niedziele maja). Chcialam opisac Wam jak ja “swietowalam”.
Nie usmiechaly mi sie smsy od rana “Happy Mother’s Day” bo wcale nie byl happy. Nie dostalam kwiatka, nie dostalam laurki ale…
Byl piekny sloneczny dzien. Pojechalam sama na msze. I chociaz powieki uginaly mi sie pod ciezarem lez, kiedy na koniec ksiadz poprosil wszystkie mamy o powstanie i dal nam specjalne blogoslawienstwo. Wspomnial o mamach po stracie, wspomnial o mamach ktore juz odeszly z tego swiata. Nagle zrobilo sie male zamieszanie. Prawie wszyscy wyszli z lawek. Starsi ludzie, ktorzy juz nie maja komu dac kwiatka, podchodzili do figurki Marki Boskiej z kwiatkami, ktos nawet zalozyj Jej na glowe piekny wianek. To byl taki piekny, spontaniczny gest. Nikt nie wstydzil sie lez. Ja tez zlozylam Jej piekny bukiet, bo Ona matkuje mojej Malej, mialam piekna okazje zeby jej podziekowac. Nie czulam zalu, ze ten dzien nie jest dla mnie. Wracalam do domu spokojna, z usmiechem na twarzy..
W Polsce takiej tradycji nie ma (przynajmniej nie ma w mojej starej parafii) ale polecam wam dziewczyny zabrac bukiet kwiatow, podejsc do obrazu/figurki Matki Boskiej i poczuc ta wiez, podziekowac za opieke nad naszymi dziecmi, obiecuje, ze poczujecie sie blizej nieba!

Pozdrawiam 
----------------------------
mamaEmmy ur.zm. 22.09.2009 31tc i Maxa ur. 27.11.2010
http://mojamalutkaemma.pamietajmy.com.pl/index.php

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
koraliki1981  
18-05-2010 23:42
[     ]
     
piękne i smutne

:( 
Mama Aniołka Liwii i ziemskiej Marysi

http://liwiaannaszymanska.pamietajmy.com.pl


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
sandruska  
19-05-2010 10:13
[     ]
     
zbliza sie dzien mamy a moj Synek nie zyje:(
co moze byc gorszego?? 
Sandra Mamusia kochanego Kubusia! 14.05.2010r [*]:(
Oliwki 14.04.2011r [*]:(
I Wiktorka ur 11.01.2013r:)

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
wimabe  
19-05-2010 10:36
[     ]
     
Pięknie napisałaś MamoEmmy. Cieszę się, że i Ty znalazłas sposób, by w ten tak trudny i cięzki dzień dla nas - mam po stracie - nie dokładać sobie samej ciężatu, nie biczować sie i nie robić sobie większej krzywdy pławiąc się w bólu. To trudne. Po wielu latach niemiłosiernego katowania się w Dzień Matki w końcu jestem gotowa, aby przeżyc ten dzien ze spokojem w sercu, choć bólem niemniejszym. Pozdrawiam. 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
mamaMateusza  
19-05-2010 10:48
[     ]
     
Dzień matki, wkrótce dzień dziecka. Trudne, bardzo trudne dni przed nami...

-------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłośc mogła Cię ocalic, nigdy byś od nas nie odszedł... 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

Re: DZIEŃ MATKI ;-( 26,05,2010
test89  
21-05-2010 10:24
[     ]
     
PO SZKLISTYCH OCZACH JA POZNASZ
PO CHWIEJNYM GLOSIE
PO MARZENIACH W PYL OBRÓCONYCH
SERCU NA POL ZŁAMANYM
I RAMIONACH ROZPACZLIWIE PUSTYCH
PO KOŁYSANKACH NIGDY NIE WYŚPIEWANYCH
I ŁZACH W UKRYCIU WYLANYCH
PO TYM POZNASZ ANIOŁKOWE MAMY


Znowu dzień matki -nie lubie go.A zaraz dzień dziecka-straszne.Co podarujecie swoim anielskim dzieciom? JA chyba kwiaty ,znicz i jakiegoś aniołka(bo ostatno nam z pomnika ukradli ślicznego aniołka)Nie moge więcej- chciała bym podarować Julce piękną sukieneczkę to jest moje marzenie od 3 lat którego nie spełnię.Ona już jej nie założy... 
sylwia k-g
http://juliabarbaragoszcz.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail


Re: DZIEŃ MATKI ;-( 26,05,2010
beaa_tka  
23-05-2010 16:21
[     ]
     
Ja również nie lubię dna matki i dziecka a zaraz potem urodzinki Anusi.Smutno mi nie potrafię się z tych świąt cieszyć. 

Beata mama Anusi 24 tydz ciąży
24.07.08-10.09.08 i dwóch urwisów Michała i Martynki


Re: DZIEŃ MATKI ;-( 26,05,2010
goska01  
24-05-2010 21:44
[     ]
     
to mój pierwszy dzien matki niestety samotny nie wiem jak to przeżyje najchętniej cały dzień spędziłabym na cmentarzu:(

Mama PRZEŚLICZNEJ Kśiężniczki Amelki 11.01.2010 41tc. 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
patrycja grzybowska  
24-05-2010 23:33
[     ]
     
przyłączam sie do zyczen z okazji dnia matki , 
mama- ANDRZEJKA ur.w 24 tyg.ciązy (ur.30.11.2006- zm. 3.12.2006)
mama 6 letniej Amelki
i malutkiego Antosia

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Dani87  
28-05-2010 18:24
[     ]
     
Gdy to czytałam łzy same spływały po policzkach.... 


Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Wera  
25-05-2015 22:01
[     ]
     
Drogie mamy, jutro nasze święto, choć dla wielu z nas nadal smutne...
Chciałam Wam opowiedzieć co mi sie dziś przytrafiło...nadciąga burza, cały dzień sie chmurzy, słońce czasem sie przedziera, po całym dniu wyskoczyłam z mężem i z córkami na cmentarz...siedze na ławce obok grobu mojej mamy, zamykam oczy i przypominam sobie wiersze jakie jej opowiadałam, nawet w myślach jeden mowię. Wychodzi słońce swieci prosto na moja twarz czuje ciepło, przyjemne promienie na mojej twarzy, zaczęłam w myślach śpiewać ulubiona piosenkę mojej mamy, wciąż mam zamknięte oczy i czuje ciepło na twarzy i jasność przed oczami, tak sobie siedzę chwilkę, kończę piosenkę i otwieram oczy, i nagle zaszło słońce, nie czuje już ciepła na twarzy...to były ostatnie promienie słońca dzisiejszego dnia.
A wiersze przypomnę już kiedyś je tu cytowałam.
Gdybym mógł, mamo,
To bym pamiętał,
Żeby Ci przynieść
W dniu Twego Święta
Kawałek łąki
Pachnącej majem,
Z piosnką skowronka
I z krzykiem czajek,
Tęczą wiosenną
Po pierwszej burzy,
Kukułkę, która
Pomyślność wróży,
Latający dywan
I kaczkę, która znosi
szczerozłote jajka.
Żebyś żyła beztrosko
- wesoła, szczęśliwa.
Lecz takie dziwy
to tylko w bajkach.

Mamusiu moja, żebyś wiedziała,
że kocha Cię córeczka mała,
Kocha i pragnie w serdecznych słowach,
mamusi swojej zawsze dziękować.
Za to, że czuwasz nade mną mateczko,
że mnie usypiasz śliczną bajeczką,
z Tobą mateńko zawsze tak miło.
Chcę, więc by dobrze zawsze Ci było.

Również Twój synek maleńki
Życzenia Tobie składa,
Co tylko najdroższego
W serduszku dziś posiada -
Szczęście dla domu naszego
I dużo, dużo radości.
Niech w nim dostatek i spokój,
I wspólna miłość zagości.
A teraz uściskam Ciebie
Mocno, serdecznie z sił całych.
Bowiem w Twym sercu mieszka
Moje serduszko małe.

Maj - to życie, maj - to kwiaty
Bzy, konwalie, róże, bratki
Maj w uczucia tak bogaty
Maj to także Święto Matki.
Maj to miesiąc najpiękniejszy
Taki świeży i pachnący
Tobie mamo go oddaję
By ten dzień był najcudniejszy.
Byś się dzisiaj uśmiechała
Byś nas zawsze przytulała
Byś nas w sercu zawsze miała
I serdecznie wspominała.
Abyś zawsze przy nas była
Najpiękniejsza i jedyna
Mądra, dobra, ukochana
Taka bliska - nasza mama.
Dużo mamie mówić miałem -
lecz zasnąłem - jak zapomniałem.
Więc mamusiu - nadstaw uszka
i zapytaj się serduszka
Niech Ci powie jego bicie,
że ja kocham Cię nad życie.

Mamo! Chodź z nami! Damy Ci - łąkę.
Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.
Do wąchania, słuchania, patrzenia...
A do łąki dodamy życzenia.
Nawet gdy się zachmurzy na niebie,
nawet gdy się kłopotów nazbiera,
my uśmiechniemy się do Ciebie,
zawsze, jak dziś, jak teraz!
"Cała łąka dla mamy" B. Lewandowska

Dziś dla Ciebie mamo
Świeci słońce złote
Dla Ciebie na oknie
Usiadł barwny motyl

Dziś dla Ciebie mamo
Płyną białe chmurki
A wiatr je układa
W świąteczne laurki

Dziś dla Ciebie mamo
Śpiewa ptak na klonie
I dla Ciebie kwiaty
Pachną też w wazonie

Dzisiaj droga mamo
Masz twarz uśmiechniętą
Niechaj przez rok cały
Trwa to twoje święto.
"Bukiecik dla mamy" W. Ścisłowski

Wszystkim fantastycznym mamom na tym forum najserdeczniejsze życzenia w dniu Naszego Święta. W ostatni Dzień Matki mojej mamy byłam zbyt pogrążona w rozpaczy w dwa miesiące po stracie i nie powiedziałam jej jak bardzo ja kocham.
Kocham Cię mamo... (*)

Dzis kolejny Dzień Matki i nadal jest mi cieżko bez Ciebie i mojej Helenki.
(*)(*)(*) 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki
Ostatnio zmieniony 26-05-2016 13:45 przez Wera

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Wera  
26-05-2016 13:50
[     ]
     
Wszystkim mamom, które odeszły (*)
Wszystkim mamom z forum życzę aby ten dzień był dla Was choć troszkę radosny. Pozdrawiam 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki

Re: DZIEŃ MATKI ;-(
Madziulka  
26-05-2016 15:08
[     ]
     
W Dniu Matki życzę Wszystkim Aniołkowym Mamom siły i nadziei, że i dla Nas jeszcze Słońce zaświeci! Życzę, żebyśmy mimo bólu z powodu straty Naszych Kochanych Dzieci potrafiły się cieszyć i doceniać to co mamy, a przede wszystkim czerpać radość z wychowywania Dzieci, które mamy tu na Ziemi! Mamom,które czekają na Dar ziemskiego Macierzyństwa życzę, żeby urodziły szczęśliwie swoje Maleństwa!
Mama Aniołka Madzi 
MamaMadzi

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora