dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Jaki napis na grób dziecka?
Iwonka  
01-02-2006 14:00
[     ]
     
Moja córka Monika ma grób z lastriko z wmontowaną płytą z marmuru gdzie jest napis imię i nazwisko data urodzenia i śmierci płyta jest prostokątna prostopadła do ramy z lastriko a w srodku jest wypełniona ziemią gdzie można sadzić kwiaty jednoroczne np bratki chryzantemy, byliny.Obok posadziliśmy krzew mahonii która jest
zielonym krzewem w zimie.Lastriko to zmielony marmur z jakimś dodatkiem,lubię tam sadzić kwiaty.Pozdrawiam was serdecznie , Iwonka 


Re: Jaki napis na grób dziecka?
makarka  
01-02-2006 15:20
[     ]
     
my bedziemy stawiac pomnik na wiosne, jak ziemia sie unormuje i ubije. pogrzeb mielismy 3 tygodnie temu:(. tez zastanawiamy sie nad napisem. oczywiscie bedzie nazwisko i data urodzin/smierci. zastanawiamy sie nad napisem "Ach śpij Kochanie..." poczatek kolysanki, która uwielbiamy.
jutro montujuemy wokol usypanej ziemii, sosnowa obudowe z desek, zeby sie wszystko nie rozsypywalo. to taki malutki grobek, ze zanim dostanie pomniczek to moglby zniknac- zostac rozwiany lub rozdeptany.
To bardzo smutne, ze zamiast rozmawiac o wozkach i kupkach rozmawiamy o nagrobkach dla naszych Aniolko. 


Re: Jaki napis na grób dziecka?
Jola  
01-02-2006 15:44
[     ]
     
I my na wiosnę szykujemy sie by postawić grobek Sylwuni.
Narazie grobek jest otulony drewinaym płotkiem a na ziemi leży sztuczna zielona trawka.

Kamień na pomnik jest wybrany - fioletowy orion, pomysł w głowie już jest, ale brakuje chęci.
I również szukam pomysłu i trafnego tekstu na napis.
Chciałam napisać "Słodkich snów", ale Jej odejście nie kojarzy mi się ze spaniem, więc szukam mądrego tekstu.

Strasznie ciężko jest o tym pisać, mówić - ale brytalne zycie tak nam teraz nakazuje - to sa nasze rozmowy i dla nas sa one całkiem "naturalne".
Ściskam wszystkich. 


Re: Jaki napis na grób dziecka?
zorka  
03-02-2006 10:47
[     ]
     
Pomysłów jest kilka.
Widziałam kiedyś: "Cyt, iskierka zgasła".
U Martynki będzie napis:
"Zapomnij, że jesteś
gdy mówisz, że kochasz" -

ten wiersz ks. Twardowkiego "przyszedł do nas" dwie godziny po jej śmierci i był "przepisem" na całą żałobę, na całe potem. NIe ma dl amnie ważniejszych słów. 


Re: Jaki napis na grób dziecka?
sylwia1975  
20-03-2010 13:18
[     ]
     
my mamy nagrobek w ksztalcie motyla kolor marmur rozowo fioletowy dla dziecka nie nawidze czarnego pisze w milosci pamietamy o lara sofie vriezen podty sam imiona naszych pozostalych aniolkow i corki sevenny 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora