dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Grupa wsparcia!
agawt  
24-11-2005 22:52
[     ]
     
Pozdrawiam Wszystkich!
Grupy wsparcia to wątek przewijający się na forach jednak zwykle są to krótkie wzmianki o tym, że fajnie byłoby gdyby...dajcie znać jak już coś będzie...itp.
Pewnie,że damy znać ale bez Was niczego nie będzie, bo początek to ludzie!
Zakładam ten wątek, by wpisywać w nim chętnych a także pomysły,rozwiązania, propozycje itd.
Chcę zainicjować taką gupę w Lublinie, choć sama nie jestem z Lublina tylko z lubelskiego.
Bardzo proszę koleżanki, które mają już jakieś doświadczenie w tworzeniu takich grup, by pomogły nam, dzieląc sie doświadczeniem.
Wiem,że podstawa to ludzie ,potem lokal,prowadzący-opiekun a potem, tak myśle jakiś program spotkań.Sama jestem pedagogiem,mam doświadczenie w prowadzeniu podobnych zajęć z dziećmi i młdzieżą, oczywiście o innej tematyce.Jednak do prowadzenia takiej grupy potrzeba więcej wiedzy i doświadczenia, kwalifikacji, ja mogę pomagać. Pierwsze spotkanie gr.(nieformalnej) w Lublinie już się odbyło,narazie 2-osobowe.Ale wiem,że jest już więcej chętnych.Więc potrzebne są takie grupy!
Narazie zarzucamy sieci..sprawdzamy kontakty, namiary, szukamy. Jeśli ktoś z Was wie coś co mogłoby nam pomóc to proszę podzielcie się. 


Re: Grupa wsparcia!
malomi  
29-11-2005 12:32
[     ]
     
Z doświadczeń "Dlaczego":-)

Najlepszą grupą wsparcia są ludzie, którzy przeżyli podobne historie.

My w ten sposób zaczynaliśmy. Poznaliśmy się w internecie, spotkalismy na żywo. Później te spotkania były nam coraz bardziej potrzebne, bo we własnym gronie moglismy płakać kiedy chcieliśmy, śmiać się a przede wszystkim mówić i mówić o naszych dzieciach, uczuciach, wątpliwościach.
No i powstało "Dlaczego"

Znalezienie odpowiedniego lokalu na taką grupę nie jest proste, ale warto spróbować.

narazie nie mamy bazy danych psychologów, którzy chcieliby uczestniczyć w takich spotkaniach. Myślę że gdyby były fundusze, łatwiej byłoby to zorganizować.

Jesteśmy oczywiście do Waszej dyspozycji i służymy radami:-) 


Re: Grupa wsparcia!
agawt  
08-12-2005 20:45
[     ]
     
Witajcie
Mam ogłoszenie: w sobotę 17-go grudnia o godzinie 15-stej przy bramie krakowskiej odbędzie się spotkanie lubelskiej grupy wsparcia. Wszystkich chętnych zapraszamy,najprawdopodobniej gdy się spotkamy przy bramie zmienimy miejsce spotkania.W ten sposób chcemy dać szansę na dołączenie się tych, którzy się zdecydują na nie w ostatniej chwili,. Znakiem rospoznawczym niech będzie coś różowego w ręce. Jeśli się coś zmieni damy znać ! Zapraszamy! 


Re: Grupa wsparcia!
agawt  
19-12-2005 12:42
[     ]
     
Witajcie!
Spotkanie nieformalnej gr.wsparcia w Lublinie odbyło się!
Dziękuję Asi,Dominice i Ewelinie, że przybyły na spotkanie!Dzięki Wam, ta nasza gr.wsparcia ma rację bytu.Na 1-szym spotkaniu byłyśmy dwie,na 2-gim cztery a na następnym może...?
O terminie następnego spotkania powiadomię na forum,pozdrawiam i zachęcam.To pomaga! 


Grupy wsparcia - na strone
aniao3  
14-03-2006 09:21
[     ]
     
Natko!
ja mysle ze w dziale gdzie szukac pomocy warto by dac moze taki spis gdzie dzialaja formalne/nieformalne grupy wsparcia te o ktorych wiemy
tak jak np jest to zebrane na poronieniu:
http://www.poronienie.pl/grupy_wsparcia.html
mozna by dac tam odnosniki do linkow na naszych forach z info o spotkaniach w konkretnych miastach, dzieki temu byloby latwiej sie odnalezc
co o tym myslicie?




Re: Grupy wsparcia - na strone
Iwonka  
21-03-2006 10:20
[     ]
     
Grupy wsparcia są jak najbardziej potrzebne. Mogą spotykać się podobnie jak grupy AA , AL-anon, Al-ateen i DDA przy kościołach i nie tylko np w szkołach ,strona Tęcza.pl 


Re: Grupa wsparcia!
aniao3  
21-03-2006 00:12
[     ]
     
natko!
dziekuje za wrzucenie info o grupach wsparcia
mam nadzieje ze niebawem przybeda nastepne
sciskam



::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora