dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY PRZY KAWCE
Nie jesteś zalogowany!       

Jakie znacie polecane ćwiczenia
emaldo  
16-04-2024 13:02
[     ]
     
Cześć, czy są specjalne, domowe ćwiczenia lub zasady, które pozwoliłyby mi zrzucić tzw. brzuszek insulinowy (w dolnej części brzucha)?
Kiedyś doprowadziłam się do wagi zdecydowanie poniżej zdrowego BMI, a brzuch nadal odstawał Kiedy wróciłam do normalnej wagi, tłuszcz ze zdwojoną siłą osadził się właśnie tam.
Dodam, że mam małą masę mięśniową. 


Re: Jakie znacie polecane ćwiczenia
emaldo  
16-04-2024 13:02
[     ]
     
"brzuszek insulinowy (w dolnej części brzucha)" - whaaat? Tzn wiem że krąży takie określenie ale jak mnie denerwuje demonizowanie tej biednej insuliny odpowiedzialnej za zło świata wszelakie
Do tej wagi to Cie doprowadził bilans kaloryczny, a że przy tym ROZWINĄŁ się towarzyszący problem z insuliną to inna para kaloszy.
Ćwiczeń targetowanych na brzuch NIE MA. Trzeba redukować wage ciała, spalać tłuszcz, będzie schodził z całego ciała, w tym z brzucha (często niestety dopiero gdzieś na końcu). Tłuszcz spalamy dzięki ujemnemu bilansowi kalorycznemu, który osiągamy przez ograniczenie spożywanych kalorii i/lub dodanie aktywności w ciągu dnia (najlepiej oba po trochu). Aktywność to może być zarówno wszelkie ćwiczenie jak i po prostu ruszać sie więcej - chodzić, sprzątać, robić zakupy "na nogach" itp.

Od siebie polecam zastanowić się nad dietą keto. Na tej stronie możesz poczytać sobie o prostych posiłkach polecancyh przy tej diecie https://oleoketo.pl/keto-obiady-proste-przepisy-na-posilki/ 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora