dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> GRUPY WSPARCIA
You are not logged in       

Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice
Francesca  
13-05-2011 15:41
[     ]

妃ier w豉snego dziecka to dla wielu rodzic闚 jakby 鄉ier cz窷ci siebie…
W tych trudnych chwilach, mo瞠sz prze篡wa wiele r騜nych uczu…
- bezsilno嗆, niezrozumienie, rozpacz
- poczucie ogromnej pustki
- z這嗆 na siebie lub osob, kt鏎a odesz豉
- bunt i pytania: Dlaczego teraz? Dlaczego ja? Dlaczego…?
- zniech璚enie, apati, oboj皻no嗆
- trudno軼i z wykonywaniem codziennych obowi您k闚
- k這poty ze zdrowiem, snem, apetytem

Uczucia te, cho mog wydawa Ci si dziwne i niezrozumia貫, s zupe軟ie naturalne.
Nie musisz jednak pozosta z nimi sam…
Przyjd na spotkanie z lud幟i, kt鏎zy czuj podobnie, bo tak瞠 stracili swoje dzieci.

Grupa wsparcia przeznaczona jest dla tych, kt鏎zy do鈍iadczyli 鄉ierci swojego dziecka na ka盥ym etapie jego 篡cia, od momentu pocz璚ia a do wielu lat 篡cia.

Grup prowadzi pani psycholog, dla nas po prostu Agnieszka, kt鏎a pomaga nazwa i zrozumie prze篡wane stany, emocje i my郵i pojawiaj帷e si po stracie dziecka.

Co mo瞠 da Ci grupa wsparcia?
- poczucie wsp鏊nego do鈍iadczenia –„inni czuj podobnie jak ja”
- poczucie akceptacji i normalno軼i pojawiaj帷e si wraz ze zrozumieniem prze篡wanych uczu
- uzyskanie informacji o poszczeg鏊nych etapach 瘸這by
- uzyskanie wsparcia i poczucia bezpiecze雟twa
- mo磧iwo嗆 podzielenia si swoimi prze篡ciami, co pomaga r闚nie innym przej嗆 przez proces 瘸這by
- uzyskanie si造, woli do 篡cia, nadziei

W tym trudnym czasie nie musisz by sam….

Spotykamy si co miesi帷 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku ul. 安ierkowa 20

Nikt nie ponosi 瘸dnych op豉t.

Jeste鄉y tak瞠 na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Grupa-wsparcia-dla-rodzic%C3%B3w-po-stracie/207989159241607?sk=info 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/
Last edited on 16-09-2011 17:56 by Francesca

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice -23 VIII
T.A.M.  
30-07-2011 12:05
[     ]

Spotkania odbywaj si co miesi帷, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii przy ulicy 安ierkowej 20 s bezp豉tne. Towarzyszy nam psycholog - Agnieszka Mas這wiecka.
Zapraszamy na kolejne spotkanie we wtorek 23 VIII - o godz. 17.00. (Spotykamy si przed wej軼iem do budynku).
Do zobaczenia :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 04.10.2011r.
Francesca  
16-09-2011 17:58
[     ]

Kolejne spotkanie odb璠zie si 4 pa寮ziernika 2011r. we wtorek o godzinie 17. Spotykamy si przed budynkiem. A nast瘼ne spotkanie ju 15 pa寮ziernika - b璠ziemy razem prze篡wa Dzie Dziecka Utraconego. Zapraszamy serdecznie! 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/
Last edited on 16-09-2011 17:59 by Francesca

ulkar  
18-09-2011 18:11
[     ]

Ech, dobrze ze jeste軼ie bom si martwi豉 ju 瞠 wygas造 te grupy u nas...
Pozdrawiam cieplutko. 
L.R.

Francesca  
18-09-2011 18:15
[     ]

Jeste鄉y ca造 czas i zapraszamy gor帷o :) Razem milczymy, razem p豉czemy, razem si 鄉iejemy :) Fajnie jest :)
W razie czego podaj sw鎩 e-mail: francesca@autograf.pl 

Re: DDU Bia造stok 16.10.2011
Francesca  
07-10-2011 10:19
[     ]

W niedziel 16 pa寮ziernika o godzinie 16 zapraszamy wszystkich rodzic闚 po stracie dziecka na wsp鏊ne zapalenie 鈍iate趾a dla naszych dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego - Wydzia Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku ul. 安ierkowa 20

http://www.facebook.com/pages/Grupa-wsparcia-dla-rodzic%C3%B3w-po-stracie/207989159241607 
Last edited on 07-10-2011 10:19 by Francesca

Re: Spotkanie 29.11.2011r.
Francesca  
27-11-2011 10:42
[     ]

Zapraszamy na spotkanie 29 listopada o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku. Szczeg鏊nie zapraszamy nowe osoby. Czekamy na Was! 

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice
Francesca  
17-02-2012 22:07
[     ]

21 luty wtorek godz. 17.00 - nasze kolejne spotkanie. Zapraszamy serdecznie nowe osoby. Grupa ca造 czas jest otwarta i ch皻nie przygarnie pod swoje skrzyd豉 rodzic闚, kt鏎zy zostali pozostawieni sami sobie... 

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 11 kwietnia
T.A.M.  
24-03-2012 20:45
[     ]

Zapraszamy na spotkanie 11 kwietnia o godz. 17.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku ul. 安ierkowa 20. Szczeg鏊nie zapraszamy nowe osoby. Czekamy na Was! 

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 22 maja
T.A.M.  
08-05-2012 22:32
[     ]

Zapraszamy na spotkanie 22 maja o godz. 17.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku ul. 安ierkowa 20.
Spotykamy si w holu, dla os鏏, kt鏎e nie zd捫 na 17-t, w portierni zostawiamy informacj, w kt鏎ej sali jeste鄉y :) 

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 22 maja
chayanne  
27-08-2012 09:38
[     ]

Witam serdecznie,
Jestem nowa na forum. straty doswiadczy豉m w lipcu br. bardzo potrzebuj wsparcia.

Kiedy odb璠zie sie najblizsze spotkanie? 
chayanne

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice
T.A.M.  
27-08-2012 17:17
[     ]

Witaj Chayanne, bardzo mi przykro,瞠 musia豉 si tu znale潭...
Wrze郾iowego terminu spotkania jeszcze nie mamy ustalonego, prawdopodobnie pod koniec tygodnia ustalimy i napisz na forum, ewentualnie mo瞠sz odezwa si do mnie na maila, przes豉 nr tel.
jakonczuk.anna@gmail.com

Takie spotkania bardzo pomagaj, my przez pierwszy rok byli鄉y sami, wydawa這 si, 瞠 jeste鄉y jakimi odmie鎍ami - wok馧 tylko szcz窷liwi rodzice... i to by這 bardzo trudne.
Potem wiele razy widzia豉m u nowych os鏏, kt鏎e do陰cza造 tak ulg - "w ko鎍u kto wie, co ja czuj i nie musz t逝maczy..."
S rodzice na r騜nych etapach, w r騜nym czasie po stracie, to powoli buduje nadziej, 瞠 ten koszmar da si przezy, 瞠 cho nic ju nie b璠zie jak dawniej, mo積a si w tym odnale潭.
A co najwa積iejsze - jak m闚i mi m鎩 terapeuta - podzielony smutek o po這w mniejszy.

Je郵i potrzebujesz, odezwij si do mnie na maila, wiem, 瞠 teraz lepsze by這by takie spotkanie, 瞠 si siada obok i nawet milczy... niestety w najbli窺zych dniach nie mam takiej mo磧iwo軼i.

B康幟y w kontakcie.
Mocno przytulam w ten trudny czas
Ania, mama Teo 

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 11 wrze郾ia godz.16
T.A.M.  
28-08-2012 14:06
[     ]

Zapraszamy na spotkanie 11 wrze郾ia o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku ul. 安ierkowa 20.
Spotykamy si w holu, dla os鏏, kt鏎e nie zd捫 na 16-t, w portierni zostawiamy informacj, w kt鏎ej sali jeste鄉y :) 
Last edited on 04-09-2012 15:16 by T.A.M.

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 13 listopada godz.16
T.A.M.  
26-10-2012 11:30
[     ]

Zapraszamy na spotkanie 13 listopada o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku, ul. 安ierkowa 20.
Spotykamy si w holu. Dla os鏏, kt鏎ym mo瞠 nie uda si dojechanie na 16-t, w portierni zostawiamy informacj, w kt鏎ej sali jeste鄉y :) 
Last edited on 02-11-2012 17:20 by T.A.M.

Re: Grupa wsparcia - Bia造stok i okolice - 11 grudnia godz.16
T.A.M.  
14-11-2012 19:54
[     ]

Zapraszamy na spotkanie 11 grudnia o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku, ul. 安ierkowa 20.
Spotykamy si w holu. Dla os鏏, kt鏎ym mo瞠 nie uda si dojechanie na 16-t, w portierni zostawiamy informacj, w kt鏎ej sali jeste鄉y :) 

Grupa wsparcia zako鎍zy豉 swoje dzia豉nie
Francesca  
05-01-2013 20:05
[     ]

Uroczy軼ie, a jednocze郾ie z wielkim wzruszeniem, informujemy, 瞠 grupa wsparcia dla rodzic闚 po stracie, kt鏎a 3 lata temu zosta豉 przez nas utworzona po raz pierwszy w Bia造mstoku, zako鎍zy豉 swoje spotkania w takim charakterze, do kt鏎ego zosta豉 powo豉na. Przez czas swojego trwania by豉 wyj徠kowym zjawiskiem - zetkni璚iem bardzo zranionych przez los (wskutek 鄉ierci w豉snego dziecka) niezwykle odwa積ych i szczerych ludzi, kt鏎zy szukaj帷 ulgi w cierpieniu odkrywali blisko嗆 innych os鏏 i autentyczny, nieznany cz瘰to w innych relacjach, spos鏏 porozumiewania si. Ta prawdziwo嗆 prze篡wania b鏊u i 瘸這by, kontakt z tymi, kt鏎zy rozumiej jak to jest oraz wystawienie swoich ran na up造w czasu, przemieni豉 ich, najcz窷ciej wbrew w豉snej woli. W ko鎍u ka盥y z nich wola豚y si nigdy nie znale潭 w takich okoliczno軼iach, w tak bolesnej sytuacji. Ten rodzaj ambiwalencji wzgl璠em grupy (relacje z jej cz這nkami s zupe軟ie wyj徠kowe, a jednocze郾ie ka盥y wola豚y nigdy nie by zmuszonym przez los do uczestnictwa w niej), pocz徠kowo bardzo silny, potem, z czasem powoli akceptowany, jest jednym z przejaw闚 zmiany, kt鏎a dotkn窸a uczestnik闚 grupy. W kt鏎ym momencie wszyscy poczuli鄉y co podobnego: grupa jako forma terapii (pomocy w radzeniu sobie po stracie) przesta豉 by potrzebna. Ka盥a z os鏏 "posz豉 dalej", cho mnie, jako osobie prowadz帷ej, ci庵le wydaje si, 瞠 ich opowie軼i jeszcze unosz si w salce, w kt鏎ej zwykle si spotykali鄉y. Autentyczno嗆 do鈍iadczania, kt鏎a w jakim sensie, jak pi皻no, wycisn窸a na nas nasza grupa, wymaga te od nas aktualno軼i i przytomno軼i w ocenie tego, co jest. Nasze ostatnie spotkanie (w grudniu 2012) by這 w豉郾ie o tym. Wszystko, co prawdziwe w 篡ciu ma sw鎩 pocz徠ek i musi te mie koniec. Grupa zosta豉 stworzona po to, by rodzice po stracie dziecka mogli zaj帷 si swoj 瘸這b w gronie innych, podobnie odczuwaj帷ych rodzic闚. By nauczyli si 篡 z tym, co jest, nie tylko z tym, co by這, albo co mog這by by. By nauczyli si troszczy sami o siebie, mierzy si造 na zamiary, pozwala sobie na odpoczynek, na spokojne wyznaczanie cel闚. To si dokona這.

Uda這 nam si. Czujemy wielk wdzi璚zno嗆 za to wszystko, co od siebie dostali鄉y, za ten ca造 czas, te wszystkie opowie軼i, trudne, bardzo smutne, a czasem tak瞠 pogodne i pe軟e humoru chwile. Za wsparcie, poczucie bezpiecze雟twa, otwarto嗆 i blisko嗆.
Ta grupa zako鎍zy豉 swoje spotkania i terapeutyczny charakter. Nie zrywamy jednak wi瞛i i zamierzamy widywa si przy r騜nych nieformalnych okazjach. Mamy kilka nowych pomys堯w.
Jednocze郾ie 篡wimy ogromn nadziej, 瞠 w naszym mie軼ie powstan kolejne grupy wsparcia dla osieroconych rodzic闚. 疾 ta si豉, przychylny zbieg okoliczno軼i, dobra wola, kt鏎e nam pomog造 zorganizowa si, natchn nast瘼ne osoby. Jeste鄉y otwarci, by si spotka, porozmawia, podpowiedzie. Przekazujemy dalej pa貫czk. 

Grupa Wsparcia dla rodzic闚 po stracie - 4 IX. g.17 w Bia這stockim Hospicjum dla Dzieci
T.A.M.  
30-10-2015 20:41
[     ]

​Kilka lat temu w豉郾ie w Bia這stockim Hospicjum prowadzonym przez Fundacj Pom騜 Im my bia這stoccy rodzice po stracie znale幢i鄉y bezpieczn przysta, by dobrze i wsp鏊nie prze篡 瘸這b, wr鏂i do 篡cia. Z niema造m wzruszeniem przeczyta豉m raz jeszcze s這wa ( w po軼ie powy瞠j), kt鏎e napisa豉 nasza Agnieszka - psycholog hospicjum, kt鏎a nam wtedy towarzyszy豉.

W nast瘼nym tygodniu w hospicjum rusza kolejna grupa.
Podaj dalej, mo瞠 kto z Was b璠zie zainteresowany albo mo瞠 znacie kogo, kto potrzebuje takiej formy wsparcia:​

Rusza grupa wsparcia dla rodzic闚 po stracie w Fundacji Pom騜 Im. Dla rodzic闚, kt鏎zy stracili dziecko w trakcie ci捫y lub po porodzie. Pierwsze spotkanie odb璠zie si 4 listopada w 鈔od o godzinie 17.00 w siedzibie fundacji: ul. Kleeberga 8 w Bia造mstoku. Zapraszamy serdecznie.

​Tutaj na wszelki wypadek jest jeszcze kontakt do p. Basi - psycholog, kt鏎a b璠zie prowadzi豉 grup​
http://pomozim.org.pl/grupy-wsparcia-w-zalobie/​ 

::   w g鏎   ::
Jump to :
Forum tworzone przez W-Agora