dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Wodogłowie
katemm  
17-12-2011 18:54
[     ]
     
Witam,
na Wasze forum trafiłam kiedy w 18tc dowiedziałam się o wielowadziu mojej córeczki. Malutka ma poszerzone komory, omphalocelle, w której są tylko jelita i skrócone kończyny:( Przez dłuższy czas rozważaliśmy opcję terminacji ale nie byłam w stanie...tak bardzo Ją kocham!
Każda wizyta u lekarza to wielka niewiadoma. Na szczęście główka w tej chwili się nie powiększa...Czy którąś z Was spotkała taka diagnoza? tak bardzo się boję...nie wiem czego się spodziewać... Proszę o pomoc...szukam rodziców, którzy doświadczyli podobnych wad u swoich pociech. 


Re: Wodogłowie
Ewelina85  
17-12-2011 19:04
[     ]
     
Witam Cię!
Przeczytałam Twojego posta i odrazu mi się przypomniało, że podczas ostatniej wizytu u mojego lekarza mówiliśmy o wodogłowiu. Lekarz powiedział, że w tej chwili ono nie jest problemem, bo po urodzeniu wszczepiany jest specjalne urządzenie, które ma na celu odbarczenie płynu z główki. Dziecko wtedy rozwija się prawidłowo. Mówił również, że bardzo ważny jest monitoring dziecka jeszcze w brzuszku, po to aby stwierdzić w którym momencie najlepiej jest przeprowadzić poród, tak aby struktury mózgowe ucierpiały jak najmniej. Wiadomo, że w takim wypadku trzeba udać się na poród do właściwej placówki, tak aby dziecko możliwe jak najszybciej przeszło ten zabieg. Mój lekarz w podobnym przypadku polecił Szpital w Prokocimiu. Nie wiem jak daleko jest to od Twojego miejsca zamieszkania? Nawet jeżeli daleko to myślę, że warto. Ja jestem z zachodniopomorskiego a swojego Syna rodziłam w Warszawie więc jakieś 500km od domu. Wiadomo, jak każda matka - dla dziecka wszystko!
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę powodzenia!

P.S. Wprawdzie mój Synek nie miał wodogłowia więc może niebardzo się na tym znam - przekazuję tylko to co usłyszałam od lekarza. Jest tu kilka dziewczyn, które zmagały się z tym problemem więc pewnie któraś z nich doradzi jeszcze sensowniej. 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Wodogłowie
katemm  
17-12-2011 19:54
[     ]
     
No my będziemy rodzili w Warszawie na Starynkiewicza. Jesteśmy pod opieką lekarza stamtąd, który czuwa nad naszym Maleństwem. Chodziliśmy na różne konsultacje i jedni lekarze nas straszą, że możemy stracić Malutką po urodzeniu, inni dają nadzieję nawet na dobrze rozwijającą się córeczkę...jestem zdezorientowana...ale nie tracę nadziei... 


Re: Wodogłowie
Ewelina85  
17-12-2011 19:59
[     ]
     
Skąd ja to znam? Każdy lekarz mówi co innego - przerabiałam to Kochana!
Nie trać nadziei - to naprawdę ważne. Pomoże Ci przetrwać ten trudny czas. Wierzę, że się uda.
Pozdrawiam bardzo serdecznie! 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Wodogłowie
olama25  
20-12-2011 18:26
[     ]
     
Witam mój syn ma wodogłowie pokrwotoczne, ma założoną zastawkę komorwo-otrzewnową, miał ją zakładaną w Krakowie-Prokocimiu. Teraz ma 10 lat to jest nasza pierwsza zastawka i dobrze działa. Syn jest wcześniakiem ma mózgowe porażenie dziecięce, a wodogłowie zrobiło się po dwóch wylewach dokomorowych jakie miał. Teraz chodzi do klasy integracyjnej. 


Re: Wodogłowie
mamaszymusia  
20-12-2011 22:06
[     ]
     
Katemm, ze mną rok temu leżała dziweczyna z wodogłowiem swojego Malenstwa. Koniecznie skontaktuj się z CZMP w Lodzi z prof. Szaflikiem. On odbarcza płyn juz w życiu płodowym dziecka. W ten sposób uratował już strszego synka tej dziewczyny. Walcz o swoje Szczęście. Tu trochę o nim.
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=prof%20szaflik%20%C5%82%C3%B3d%C5%BA%20wodog%C5%82owie&source=web&cd=1&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fterapiaplodu.org.pl%2Fnaszehistorie.pdf&ei=fPjwTunJKI_Jswbw_PjNDw&usg=AFQjCNEXUQtZner5IZvxYjDFO3789fOgHw 

..............................
Aniołek Szymuś 31tc*+12.12.10
Bratanek Matys 19lat +1.06.10
&lt;A Href="&lt;A Href="<A Href="http://szymus
Ostatnio zmieniony 20-12-2011 22:11 przez mamaszymusia

Re: Wodogłowie
katemm  
21-12-2011 20:02
[     ]
     
Witam,
dziękuję za informację:)My rozmawialiśmy z naszym lekarzem, który "przyjaźni się" z prof. Szaflikiem i On nam odradzał założenie shuntu. Stwierdził, że pomału wycofuje się z tego zabiegu, bo maluszki za mocno się ruszają i wyrywają go sobie...Zalecił nam monitoring i ewentualnie wcześniejszy poród. 

Ostatnio zmieniony 21-12-2011 20:02 przez katemm

Re: Wodogłowie
mamaszymusia  
22-12-2011 05:36
[     ]
     
Czy jest to wodogłowie izolowane? 

..............................
Aniołek Szymuś 31tc*+12.12.10
Bratanek Matys 19lat +1.06.10
&lt;A Href="&lt;A Href="<A Href="http://szymus

Re: Wodogłowie
katemm  
22-12-2011 22:40
[     ]
     
Oprócz wodogłowia malutka ma omphalocelle...zrobiliśmy badania genetyczne i kariotyp mamy prawidłowy:) 


Re: Wodogłowie
Emilia3202  
01-02-2012 10:07
[     ]
     
Hej , ja miałam operację założenia shuntu u mojego Kacperka w Łodzi u dr Szaflika,niestety pod koniec ciąży-cięcie cesarskie,shunt wysunął się i doszło do wrodzonego zap.opon mózgowych :(
Kacper ma 9 lat i wodogłowie,niestety wcześniejsze wzrosty ciśnienia w czaszce poczyniły spustoszenia w głowie-mózgu i dziś Kacper jest dzieckiem leżącym.Poza wodogłowiem nie ma wad towarzyszacych.Pozdrawiam:) 
Emilia Mama Kacperka i Amelki

Re: Wodogłowie
zszokowana  
18-04-2014 22:18
[     ]
     
W 21 tc stwierdzono wodogłowie u mojej córki. Poddałam się amnipounkcji, dziś otrzymałam pierwszy wynik- prawidłowy: nie ma dodatkowych chromosomów 13,21,18. Pomimo tego każdy lekarz mówi, że jest źle.Nie wiem co robić i myśleć. Są tutaj rodzice dzieci z wodogłowiem? 


Re: Wodogłowie
atusia13  
19-04-2014 12:23
[     ]
     
Witam serdecznie, u mojego synka stwierdzono wodogłowie i wadę letalną mózgu. Osobiście znam mamy, które mają dzieci z wodogłowiem i świetnie sobie radzą. Wszystko w zależności od współistniejących chorób. Medycyna w zakresie wodogłowia poszła mocno do przodu. My byliśmy przygotowywani w Łodzi do operacji wewnątrz macicznej by wszczepić shant, który zatrzyma narastające wodogłowie, jednak lekarze zrezygnowali z uwagi na wadę letalną. Drugi super ośrodek jest chyba na południu Polski, nam było bliżej do Łodzi. Jeśli o coś chcesz zapytać służę pomocą. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Wodogłowie
zszokowana  
19-04-2014 15:31
[     ]
     
My jeszcze nie wiemy czy są jakieś współistniejące choroby. Na chwilę obecną rozpoznano wodogłowie oraz podejrzenie agenezy ciała modzelowatego. Jaki ośrodek ma Pani na myśli pisząc o południu Polski? 


Re: Wodogłowie
atusia13  
19-04-2014 16:06
[     ]
     
Chyba Prokocim , ale dokładnie się nie interesowałam , bo dla nas było zbyt daleko. Warszawa też chyba dosyć dobre ma opinie, ale osobiście miałam kontakt tylko z Łodzią i Bydgoszczą. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Wodogłowie
mery.k  
27-04-2014 09:19
[     ]
     
Tak Prokocim na południu, no i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie też ma oddział neurochirurgii 

Ostatnio zmieniony 27-04-2014 09:19 przez mery.k

Re: Wodogłowie
katemm  
02-06-2014 15:22
[     ]
     
Witajcie,
dawno mnie tu nie było. Ja mam Córeczkę z wodogłowiem. Dziś ma 2 latka i chodź diagnozy lekarzy były straszne na dzień dzisiejszy jest prawidłowo rozwijającym się dzieckiem: biega, mówi i to ile:), nawet chodzi do żłobka.
Było trudno, przeszła w sumie 4 operacje, ma zastawkę z drenażem do otrzewnej ale jej siła walki i nasza determinacja przyniosły sukces.
Zszokowana - my tez mieliśmy agenezję, do tego omphalocelle i podobno za krótkie kończyny...jak widać nie zawsze diagnozy okazują się prawdziwe. Walczcie!!!
Ja jestem z Wami i odpowiem na wszytskie pytania. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora