dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Badania genetyczne po stacie dziecka
mamaKacperka  
28-11-2011 12:45
[     ]
     
Witam,
może już niektórzy wiedza, że straciłam dziecko w 22 tc.
Czekam teraz na wizytę u genetyka, ale dopiero termin mam na 8 lutego 2012 w Rzeszowie na Hetmańskiej ( chcę je zrobić na fundusz).
Czy ta placówka jest godna polecenia, czy lepiej poszukać sobie innej? Pomóżcie proszę.... 
Ela

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
EwelinaW  
28-11-2011 15:17
[     ]
     
Jeżeli nic nie wskazuje na to, że u płodu nie stwierdzono markeró choroby genetycznej w czasie badań, czy to prenatalnych, czy też w czsie sekcji zwłok. To zostanie pobrana Wasza krew w celu zbadania kariotypu i to wszystko. Jeśli natomiast jest podejrzenie jakieś choroby, wówczas będziecie mieć badania celowane, czyli pod kątem grupy chorób, których objawy zauważono i wtedy Wasze geny zostaną "rozebrane" dokładniej, w celu zbadania pod kątem konkretnych chorób. W przypadku, gdy znany jest czynnik, który wywołał wcześniejszy poród i nie leży on po stronie płodu, czyli płód był zdrowy, wówczas zbadany Wam będzie tylko kariotyp.

Pozdrawiam

Mama Królewny Zuzi (*)
Księżniczki Natali
i Nikosia pod sercem
---------------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
mamaKacperka  
28-11-2011 20:46
[     ]
     
W naszym przypadku Aniołek zmarł z powodu triploidii, wynik amniopunkcji. Więc mam nadzieję, że to będa tylko badania kariotypu. 
Ela

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
Kasia25  
29-11-2011 14:40
[     ]
     
Witam bardzo serdecznie. Ja robiłam badania w Rudzie śląskiej w Genomie. Miałam robione na Fundusz na badanie czekałam 3 miesiące. Krew pobrali nam na początku listopada na wynik czekamy do tej pory. Skierowanie dostaliśmy ze względu na naszą córeczkę która urodziła się z ciężkimi wadami min.holoprosencefalią. Mam nadzieje że wszystko wyjdzie dobrze. Bo bardzo chciałabym mieć jeszcze zdrowego maluszka. Ale to dopiero za kilka lat. jak na razie mam przy sobie moją córeczkę którą Kocham nad życie. Choć bardzo bym chciała żeby była zdrowa i nie cierpiała.. 


Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
mamaKacperka  
17-12-2011 11:57
[     ]
     
Do Kasia25; wszystko będzie dobrze, zobaczysz, i będziesz mieć drugie zdrowe dziecko :-) ja też liczę, że u mnie też będzie w porządku wszystko, życzę Ci dużo sił do przejścia przez to wszystko.... 
Ela

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
Malachite  
14-12-2011 23:44
[     ]
     
Ponownie przywołam słowa mojej genetyczki (wspominałam o niej w odpowiedzi na Twój post "Triploidia 69XXX") - w przypadku, kiedy dziecko miało triploidię, nie ma sensu wykonywać badanie kariotypu rodziców, bo z pewnością wyjdzie prawidłowy. Triploidia to całkowity przypadek.
Chyba, że to badanie ma Was uspokoić.

-- 
Mama:
Aniołka Emilka *+ 9 XII 2009
Rybci Lenki *18 III 2011
Okruszka Tymka *19 VI 2013

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
mamaKacperka  
17-12-2011 12:01
[     ]
     
Lekarze, którzy opiekowali się mną w szpitalu, stwierdzili, że triploidia może się powtórzyć, a jeżeli nie triploidia to następna ciąża może mieć też wadę genetyczną niekoniecznie taką samą, dlatego będę chciała i chcę iść na badania dla uspokojenia swojego sumienia, ponieważ cały czas myślę, że to moja wina! iż Kacperek nie żyje..... 
Ela

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
Malachite  
17-12-2011 22:21
[     ]
     
Jeśli wynik ma Was uspokoić, to idźcie koniecznie.
(Pierwszy raz spotkałam się z taką opinią dot. triploidii. Czytałam trochę o tej wadzie na anglojęzycznych stronach i powiem, że także tam lekarze podkreślają, że triploidia jest całkowitym przypadkiem)

-- 
Mama:
Aniołka Emilka *+ 9 XII 2009
Rybci Lenki *18 III 2011
Okruszka Tymka *19 VI 2013

Re: Badania genetyczne po stacie dziecka
mamaKacperka  
19-12-2011 09:56
[     ]
     
widocznie lekarze nasi są niedouczeni... 
Ela

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora