dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
Sabina28  
13-01-2011 16:52
[     ]
     
Witam serdecznie wszystkich moja siostra 11.stycznia 2011 o godzinie 8:15 urodziła córeczkę okazało się iż malutka ma przepuklinę pępkową i wymaga operacji o godzinie 11:00 została przewieziona karetką do Szpitala w Zabrzu i od razu została przeprowadzona operacja.Operacja się powiodła lecz po operacji lekarz oznajmił mojemu szwagrowi iż dziecko ma jeszcze przepuklinę przeponową i jutro czyli 12.01.2011 czeka ją bardzo poważna operacja malutka jest już po operacji ale lekarze mówią że muszą zacząć funkcjonować wszystkie narządy i mamy się modlić bo dziecko miało wszystkie narządy przesunięte do płuc serce po prawej stronie itp....siostra miała wszystkie badania w ciąży usg, prenatalne i nic tam nie było czy to wina lekarki prowadzącej ciąże czy przepuklina mogła się pojawić miesiąc przed rozwiązaniem ciąży bo tak twierdzi lekarka może ktoś się zetknął z taką chorobą i powie mi coś więcej jakie są rokowania czy malutka ma szanse przeżyć i żyć normalnie chciałabym się dużo na ten temat dowiedzieć bo te czekanie jest najgorsze boimy się odbierać każdy telefon pomóżcie dziękuję i trzymajcie kciuki za Oliwie . 
Sabina

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
Ewelina210  
13-01-2011 19:41
[     ]
     
witam moja córka miała przepuklina pepkową jak i przeponową. O przepuklinach dowiedziałam się będąc w ciąży... Rokowania również były ciężkie ale wszystko się udało chociaż do tej pory mała nie chce jeśc bo zanikł u niej odruch ssania ale cwiczyliśmy i powrócił i tylko z jedzonkiem mamy problem. Pytasz czy ma szansa przeżyc powiem ze kazde dziecko jest inne ale trzeba wierzyc że da rade i te dzieci śa normalne niczym nie różnią się od innych może tylko tym że dziecko może zacząc póżniej podnosic głowke, chodzić itp. Moja córka ma już 10 miesięcy i niczym nie różni się od pozostałych dzieci... jeżeli chcesz coś wiedziec to pytaj a ja postaram się odpowiedziec.pozdrawiam 
Ewelina

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
Sabina28  
13-01-2011 20:27
[     ]
     
mam pytanie jak długo takie dziecko może leżeć w szpitalu nasza Oliwia jest w szpitalu dopiero drugą dobe 
Sabina

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
Ewelina210  
13-01-2011 20:33
[     ]
     
moja córka leżała na oiomie prawie trzy tygodnie a wyszła dopiero ze szpitala po ponad 3 miesiącach tylko dlatego ze u nas była nauka jedzonka 
Ewelina

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
Sabina28  
13-01-2011 20:37
[     ]
     
a u twojej córeczki też były wszystkie narządy przesunięte np serce na prawej stronie itp... 
Sabina

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
Ewelina210  
14-01-2011 08:48
[     ]
     
u mojej córki przepuklina przeponowa była po prawej stronie i serduszko ma przesunięte bardziej na lewą strone i w klatce piersiowej miała jelitka a co do przepukliny pępowinowej to miała bardzo dużo narządów na zewnątrz i w tym roku w maju czeka nas plastyka brzuszka i moja córka ma inaczej troszke poukładane te narządy w porównaniu ze zdrowym dzieckiem... 
Ewelina

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
asiunia01  
14-01-2011 12:21
[     ]
     
Hej kochana. ja rowniez mam coreczke z przepuklina przeponowa lewostronna... U nas rowniez serduszko bylo calkowicie przesuniete na prawa straone, wiekszosc narzadow znajdowalo sie w klatce piersiowej... Bylo bardzo ciezko... Szczegolnie przez wiele bledow ktore popelnili lekarze ale rowniez przez sama rozleglosc tej wady... Ja mialam wade u malej wykryta w 20 tygodniu ciazy. Co swiadczylo miedzy innymi o tym ze przepuklina u mojej corki jest duza bo juz wtedy lekarz ja zobaczyl... Czesto zdarza sie jednak tak ze lekarz do konca ciazy nic nie zauwazy (chociaz ja osobicie tego nie rozumiem jak mozna nie zauwazyc) A jesli chodzi o to kiedy u dziecka powstaje wada to miedzy 3 a 7 TYGODNIEM CIAZY wiec nie ma mowy ze powstala miesiac przed urodzeniem... Dzieci po WPP sa normalnymi dziecmi ( o ile nie doszlo do znacznego niedotlenieni lub jesli dziecko nie ma innych wad rozwojowych) Ale skoro mowisz ze siostra wykonywala badania prenatalne no to raczej ich nie ma... Kazde dziecko jest inne... niektore dzieci sa silniejsze inne slabsze czesto jest tez tak ze dzieci o mniejszej rozleglosci schorzenia nie daja sobie rady a te ktorym lekarze nie daja szans na przezycie jakos sie wygrzebuja... Ja przez pierwsze trzy tygodnie zycia mojej kruszynki co dzien slyszalam co innego jednego dnia sie po lepszalo drugie mowili ze umiera... Po 5 tygodniach wyszlysmy z oiomu potem jeszcze dwa i pol miesiace lezelismy w innym szpitalu na nauke jedzenia no i obserwacje... czyli razem ponad trzy miesiace ale bywa roznie wiec sie nie nastawiaj zetu tez tak bedzie bo byc moze wyjdzie wczesniej a byc moze pozniej... Jesli masz jakies pytania chetnie z Toba po rozmawiam dzwon 509-175-981. Trzymam kciuki z Oliwke:* 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA
EwelinaJ  
14-01-2011 13:53
[     ]
     
Witaj. Nie wiem nic na temat tych chorób ale trzymam kciuki za małą Oliwkę, bo jak słyszę o klinice w Zabrzu to aż mnie ciarki przechodzą. Także trzymam kciuki i modlę się za Oliwkę żeby dała radę i wszystko przetrzymała. Pozdrawiam.
Mama Aniołka Bartusia 36tc 03.10.2009r.-22.10.2009r., Aniołka 11tc 04.04.2008r., i skromnej nadziei pod sercem 33tc. 
EwelinaJ.

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora