dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Przepuklina przepony POmocy!!!
asiunia01  
05-02-2010 13:09
[     ]
     
Witam. Mam 16 lat jestem w 20 t.c. wczoraj lekarze potwierdzili ta okropna diagnoze... co mam robic??? Nie wiem czy sobie poradze;( tak bardzo chcialabym zeby moja corenka przezyla... ale... lekarz powiedzial ze moje malenstwo nie kfalifikuje sie na ta operacje do belgii... Ale chyba nie jest tez dobrze skoro zoladek jest w klatce piersiowej serducho przemieszczone i jednego plucka wogole nie widac... szczescie w tym nieszczesciu jest takie ze malutka ma jedno plucko calkiem duze.... lekarz powiedzial ze w poniedzialek zrobi mi jakies badanie ktore ma wykluczyc jeszcze inne wady typu zespol downa... Tyle ze nie jest to badanie prenatalne tylko jakis fiszer... wynik ma byc w nastepny piatek... i jesli wyjdzie ze dzidzia ma inne wady to wtedy stwierdzil ze najlepszym wyjsciem bedzie aborcja... powiedzcie mi czy jezeli malenstwo zostalo by zoperowane po urodzeniu od razu to ma szanse na normalne zycie?? czy ono bedzie chodzic do szkoly rozwijac sie jak inne dzieci?? prosze o pomoc... nie wiem co mam zrobic... 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: Przepuklina przepony POmocy!!!
becia83  
05-02-2010 21:04
[     ]
     
wiesz bardzo ci współczuje jestem w podobnej sytuacji tylko u mojego synka stwierdzili wytrzewienie wątroby jelit i żołądka a na dodatek ma skolioze i zwężoną klatke piersiową i żeberka,powiem ci tak mi tez mówią zeby usunąć,ale jak można zabić szczerze też sie wacham jak to będzie ale serduszko mi podpowiada,ze trzeba dzidzi dać szanse,bo przecież nie chcesz mieć wyrzutów, a może da rade.mocno sie zastanów. 


Re: Przepuklina przepony POmocy!!!
atusia13  
05-02-2010 22:07
[     ]
     
Witaj kochana, myślami jestem z Tobą. Mi lekarze także kazali usunąć maleństwo - dziecko z wadą mojego synka nie miało wg lekarzy szans na przeżycie porodu. Nie zgodziłam się na terminację ciąży, walczyłam o sterydy na płucka, by tylko jak się urodzi przedwcześnie mógł złapać oddech sam. Bez sterydów nie przeżył by. Udało się. Urodził się w maju jako wcześniak. Maleństwo ma wadę mózgu( a raczej jego szczątki) - wada śmiertelną + zespół wad serca i wodogłowie i padaczkę, jest niewydolny oddechowo, ale żyje. Długo leżeliśmy po porodzie w szpitalu, ale warto było. Wiem co to znaczy czekać na dziecko z wadą, wiem co to znaczy bać się każdej nocy o małego w brzuszku, nasłuchiwać czy jeszcze żyje, nie ufać lekarzom. Lekarze będą Cię być może straszyć, ze Twoje zdrowie jest zagrożone jeśli donosisz ciążę. Tak było w moim przypadku. Jeśli jesteś silna spróbuj powalczyć o małego i zostaw wszystko Bogu. To 20 tydzień. Ja dowiedziałam się w 24 tyg. To czas na przestawienie swojego myślenia. Ciężko teraz powiedzieć jakie Twój skarbik ma szanse, bo tego nie wie nikt, nawet lekarze. Cuda się przecież zdarzają. Powiem Ci, że to cudowne uczucie urodzić dziecko i mieć przekonanie, że się nie terminowało ciąży. Ja byłam nastawiona na to, że mały nie przeżyje porodu, byłam jednak dumna z siebie, że dałam radę i wytrzymałam. Zrobiłam to co należało do mnie, reszta zależała od Boga. Życzę Ci dużo siły i odwagi. Wchodź na to forum, pytaj... Dodamy Ci odwagi, aż do dnia porodu. A tu proszę artykuł który doda Ci optymizmu : http://209.85.229.132/search?q=cache:un7RGM_lVikJ:www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article%3FAID%3D/20090520/OPOLANKA03/987751050+Przepuklina+przepony+u+noworodka&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html
Ostatnio zmieniony 05-02-2010 22:16 przez atusia13

Re: Przepuklina przepony POmocy!!!
asiunia01  
05-02-2010 23:15
[     ]
     
dziekuje za te slowa to jest wszystko okropnie trudne??;( najgorsze jest to ze sama jestem jeszcze dosc mloda i wiem ze zycie mojego dziecka nie zalezy wylacznie ode mnie;( wiem tez ze musze zrobic wszystko zeby zapewnic mojej corci jakies zycie... wierze w to ze oprocz tej wady u mojej corci nie znajda nic innego i bedzi normalnym dzieckiem... 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: Przepuklina przepony POmocy!!!
atusia13  
06-02-2010 09:17
[     ]
     
Jesteś młoda ale dzielna, czasami starsi są dziećmi do końca życia. Głowa do góry. Udało Ci się przeczytać ten artykuł, który Ci wkleiłam wyżej? Optymistyczny, choć tamtej mamie też nie dawali żadnych szans. Te kilka miesięcy nie będzie beztroskie, nie będziesz tak jak inne mamy szalała na zakupach dla dzieci, bo będziesz się nad każdą rzeczą zastanawiała czy jest sens. Ale powolutku, małymi kroczkami wszystko nabierze innego wymiaru. Postaraj się nie być sama w tym czasie, w grupie raźniej. Super byłoby jeśli byś miała oparcie w rodzinie. Buziaczki 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Przepuklina przepony POmocy!!!
asiunia01  
07-02-2010 15:09
[     ]
     
czytałam artykul Beatko... dziekuje Ci ze dalas mi o kilka procent wiecej wiary w to ze sobie poradzimy... teraz musze dawac mojej malutkiej jak najwiecej milosci zeby czula ze mamusia jest przy niej i na zawsze bedzie 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: Przepuklina przepony POmocy!!!
atusia13  
07-02-2010 15:29
[     ]
     
I tak trzymać! Całuski dla Was 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora