dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

pseudomonas
paulina21  
17-07-2008 21:57
[     ]
     
Witam szukam rodziców dzieci które miały do czynienia z bakteria pseudomonas na układzie oddechowym.Moja córeczka ma równiez wodogłowie wrodzone i rurke tracheostomijna i jak narazie nie znalazłam rodziców ktorzy mogli by podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniemi dlatego mam nadzieje ze kogos tu znajde.
Pozdrawiam serdecznie. 


Re: pseudomonas
Renee  
29-07-2008 15:28
[     ]
     
Pseudomonas jest bardzo zlosliwa bakteria.Trudno ja wytepic i bardzo latwo sie z powrotem nia zarazic.Wystepuje prawie wszedzie,ale prawie zawsze tam gdzie jest wilgotno.Szczegolnie niebezpieczne sa toalety.Uodparnia sie tez na antybiotyki.
Ztreszta to pewnie juz wiesz.
Bakterie ta leczy sie dwoma podstawowymi antybiotykami :ciprofloksacyna i kolistyna.Podaje sie je z reguly wg schematu :ciprofloksacyne przez 2 tyg natomiast kolistyne przez 3 miesiace w inhalacji.Taki system z reguly jest stosowany w Polsce.Jesli to nie pomaga stosuje sie antybiotyki dozylnie.
Moja corka walczy z ta bakteria juz ponad rok.Choruje na mukowiscydoze.Teraz miala 3 zakazenie.Na szczescie dla niej mieszkamy w Niemczech i tutaj jest stosowany inny schemat. 


Re: pseudomonas
Mama Aniołka Hubercika  
01-08-2008 14:27
[     ]
     
ja wiem o tej bakterii tyle że jeśli nic się nie dzieje i ''drzemie" sobie ona nie wyrządzajac krzywdy to najlepiej jej nie ruszać.Każdy z nas może być jej nosicielem tylko dowiadujemy się o niej przy infekcjach. 
EWA

Re: pseudomonas
Renee  
01-08-2008 15:39
[     ]
     
Nosicielem moze byc kazdy,a szczegolnie osoby starsze,lezace lub takie ktore kaszla.
U zdrowych ludzi nie powoduje wiekszych szkod,ale tak jak w przypadku mojej corki lub osob ktore cierpia na dolegliwosci ze strony ukladu oddechowego jest ona bardzo grozna.Niszczy oskrzela,pluca,przyczynia sie do degradacji calego ukladu oddechowego.Dlatego w przypadku mukowiscydozy nawet wykryte pojedyncze kolonie tej bakterii trzeba wytepic. 


Re: pseudomonas
paulina21  
04-08-2008 00:33
[     ]
     
Nikolka ma juz ta bakterie wykryta trzeci raz,ale pierwszy raz w takiej ikosc.Nikolka ma rurke trachostomijna i niestety ciagle chruje na zapalenie płuc wiec praktycznie wiecej lezy w szpitalu niz jest w domu.Na dodatek płuca Nikolki nie sa w pełni zdrowe musi dostawać 3 razy dziennie sterydy w nebulizacji na ich rozkurcz,do tego nawet słyszłam juz opinie ze jaj płucka sa za małe.Jest równiez podejrzenie niedodmy.Dlatego bardzo sie boje o kazda bakterie jaka atakuje Nikolke.Teraz na dodatek walczymy jeszcze z Colli. 


Re: pseudomonas
buleczka  
04-08-2008 01:35
[     ]
     
ja wiem tylko tyle że przy tracheostomii albrzymim niebezpieczeństwem są wszelkie infekcje mogące spowodować zatkanie otworu tracheo-wydzielina, śluz. W okolicach otworu tracheo mogą pojawić ogniska zapalne, martwica bądż rozwarstwienie skóry na drodze włożenia rurki tracheo po całej jej długości. Sama rurka może uszkodzić płuco bo jest ciałem obcym wewnątrz.
Sama niedodma powoduje złą powietrzność płuca lub obu płuc. To tak jakby płuco nie pracowało na pełnych obrotach. Może mieć to skutki w postaci złej pracy serca i niedotlenienia. Można to przeżyć. Pacjent jest zazwyczaj utrzymywany na środkach uspokajających, bądź pod respiratorem w śpiączce farmakologicznej do czasu poprawy stanu płuc - odpoczywają bo nie mają dużego wysiłku.
Niedodma może powstać przy tracheo z powodu nacieku zapalnego w obrębie rurki tracheo (całej)-powstaje na ścieżce jej włożenia, duża ilość wydzieliny lub śluzy przy infekcji (za żadko odsysana rurka tracheo), no i oczywiście sama rurka będąca ciałem obcym (mogła dotknąć i uszkodzić choćby milimetr tkanki). Dodatkowo niedodma pojawi się w momencie ucisku zewnętrznego na płuca - przy tracheo - rozwarstwienie skóry w okolicy rurki tracheo spowoduje wniknięcie powietrza pod skórę (odma śródpiersiowa), która spowoduje (w zależności od szybkości rozwoju) olbrzymi ucisk na klatkę piersiową, żebra i serce, powolny (płuca nie dostaną powietrza i serce z jego braku przestanie pracować powoli), bądź szybki (olbrzymia ilość powietrza spowoduje silny ucisk na serce, które w efekcie przestanie pracować natychmiast). 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re:
buleczka  
04-08-2008 01:37
[     ]
     
Aha, niedodmę widać na rtg klatki piersiowej!!!
Albo jest albo jej nie ma.

Samo coli nie jest groźne. Mojego synka szybko wyleczono. Nie wiem jak w połączeniu z czymś innym.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za zdrowie i szybki powrót do domu 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora