dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

zespół Landaua-Kleffnera
kasiamrok  
12-01-2008 17:15
[     ]
     
u mojego 8- letniego synka podejrzewa się zespół Landaua-Kleffnera . Proszę o kontakt rodziców dzieci z taką chorobą . Gdyby ktoś wiedział cokolwiek o tej chorobie , znał żródła , gdzie zdobędę więcej informacji. Dziękuje, pozdrawiam Kasia 
katarzyna mroczkowska

Re: zespół Landaua-Kleffnera
MAŁGORZATA OBARA  
23-02-2009 13:23
[     ]
     
Witam serdecznie ,
Ja również borykam się z tą chorobą ,u mojego syna w wieku 3 lat stwierdzono ten zespół obecnie ma 10 lat i nadal nie mówi ,zrobiliśmy wszystkie badania jakie były możliwe wszystko wychodzi dobrze oprócz EEG ,brał leki na padaczkę ,terapia logopedyczna trwa już 7 lat ,ma duze problemy w szkole z pisaniem ,rozpoznawaniem liter i cyfr .
Mam wielką nadzieje że kiedyś zacznie mówić .
Pozdrawiam 
obara Małgorzata

Re: zespół Landaua-Kleffnera
kasiamrok  
23-02-2009 17:57
[     ]
     
minął rok od ostatniego mojego wpisu. Szymek rzeczywiście choruje na z.L-K. Jestesmy pod opieką dr Zwolińskiego z CZD. Zastosował pulsy dożylne ze sterydów. a miesiąc temu wszczepił stymulator nerwu błędnego. Jest duża poprawa. Ta metoda jak narazie najlepiej zadziałała i nie daje skutków ubocznych tak silnych jak sterydy.Dziecko zdecydowanie lepiej słyszy i lepiej mówi. Oststni rok był najgorszym w życiu naszej rodziny , ale wreszcie możemy widzieć dobre skutki naszej walki o Szymka. Wiele zawdzięczamy dr Zwolińskiemu.POzdrawiam serdecznie 
katarzyna mroczkowska

Re: zespół Landaua-Kleffnera
kgabi  
19-05-2009 12:24
[     ]
     
Witam, u mojego synka (3,8 l.) zdiagnozowano zespół Landaua Kleffnera. Choruje od 15.12.2008 i jest na lekach przeciwpadaczkowych (depakina + lamitrin). Do tej pory miał trzy duże napady, ale niestety zaczynamy obserwować znaczne pogorszenie funkcjonowania naszego dziecka. Jeżeli możesz podzielić się swoimi doświadczeniami (jak to się zaczęło i postępowało) i wiedzą, którą posiadasz będę bardzo wdzięczna. My jesteśmy na początku i praktycznie nie wiemy nic (w intrnecie tylko ogólniki). Jesteśmy przerażeni, a tak bardzo chcielibyśmy pomóc naszemu synkowi, tylko nie wiemy jak i do kogo się udać. Lekarze poza przepisaniem leków nie robią na razie nic, bo ponoć za krótki to czas. Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakie kolwiek informacje. 
kgabi

Re: zespół Landaua-Kleffnera
MAŁGORZATA OBARA  
21-05-2009 14:44
[     ]
     
Witam serdecznie ,u mojego syna w Krakowie stwierdzili zespół Landaua -Kleffnera z zapisu EEG ,ale w CZD w W-wie wykluczono ten zespół .Jego obecna diagnoza: brak mowy ,nadpobudliwość psychoruchowa ,deficyt uwagi ,upośledzenie w stopniu lekkim .Brał Tegretol przez 3 lata ale odstawili bo nie występują napady padaczkowe .Obecnie ma 10 lat i nie ma żadnej poprawy .
Proponuję wziąść skierowanie od rodzinnego do Kliniki Neurologii w CZD ,na oddziale porobią mu wszystkie badania MRI ,SPECT ,METABOLICZNE ,GENETYCZNE .
TEL. do CZD 0-22 815-74-04
POZDRAWIAM 
obara Małgorzata

Re: zespół Landaua-Kleffnera
chomiczyca  
13-09-2012 15:46
[     ]
     
witam, mojej córce też to wmówili w Prokocimiu a nigdy napadów nie miała, no chyba jedynie nieświadomości a na takie TERGRETOL, którym ją faszerują ponoć jest nieskuteczny. Nie mniej jednak napady nieswiadomosci, te "wyłączenia" ustapiły. Ogólnie córka ma jakby zachowania autystyczne i czytałam gdzies, ze podawanie leków p/padaczkowych bez powodu i przyczyny moze wywołać/ nasilić autyzm. Czy ktos o tym słyszał, boje się bo córka tez nie robi zadnych kroczków naprzód opróćz tego, ze przestałam sie "zawieszać" 


Re: zespół Landaua-Kleffnera
Anna Ruszpel  
20-08-2013 13:27
[     ]
     
Skąd Pani jest?
Pozdrawiam,
Anna Ruszpel - Fundacja Odmienić Życie 
Ana Ruszpel

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora