dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

szukam kontaktu z rodzicami dzieci chorych na mpd i padaczke
iwona3  
01-05-2007 11:00
[     ]
     
witam wszystkich serdecznie-mój Stas ma 2 latka,urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,stwierdzono mpd,ma niedowład lewej strony ciałka,teraz "przyplątała"sie padaczka,jestem przerazona gdyz naczytałam sie ze jesli juz padaczka wystapi to nalezy sie spodziewac,ze bedzie gorzej,prosze o kontakt 
iwona3

Re: szukam kontaktu z rodzicami dzieci chorych na mpd i padaczke
nico  
12-05-2007 22:59
[     ]
     
Witam Iwonko
Jestem mama dwu i pol letniego Nico.Nasz synek urodzil sie takze z uszkodzeniami mozgu i co za tym idzie z padaczka.Do czwartego miesiaca zycia byl wolny od napadow.Dopiero po operacji glowki napady uaktywnily sie.Poczatki byly straszne,nawet do 20 napadow dziennie.Dlugo trwalo zanim zostal ustawiony odpowiedni lek.W tej chwili jest wolny od napadow(ostatni w grudniu 2005}.Od tamtej pory ogolny stan synka duzo sie poprawil.Stal sie bardziej kontaktowy,ruchliwy i pogodniejszy.Jezeli u Twojego synka lekarze takze trafia dobrze z lekiem nie powinno byc wiekszych problemow.Ale kazdy organizm jest inny i rozne sa rodzaje padaczki.Nasza lekarka mowila ze u niektorych ludzi jest niemozliwe zatrzymanie padaczki,mozna ja tylko zminimalizowac.
iwona3 napisał(a):
> witam wszystkich serdecznie-mój Stas ma 2 latka,urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,stwierdzono mpd,ma niedowład lewej strony ciałka,teraz \"przyplątała\"sie padaczka,jestem przerazona gdyz naczytałam sie ze jesli juz padaczka wystapi to nalezy sie spodziewac,ze bedzie gorzej,prosze o kontakt


iwona3 napisał(a):
> witam wszystkich serdecznie-mój Stas ma 2 latka,urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,stwierdzono mpd,ma niedowład lewej strony ciałka,teraz \"przyplątała\"sie padaczka,jestem przerazona gdyz naczytałam sie ze jesli juz padaczka wystapi to nalezy sie spodziewac,ze bedzie gorzej,prosze o kontakt


iwona3 napisał(a):
> witam wszystkich serdecznie-mój Stas ma 2 latka,urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,stwierdzono mpd,ma niedowład lewej strony ciałka,teraz \"przyplątała\"sie padaczka,jestem przerazona gdyz naczytałam sie ze jesli juz padaczka wystapi to nalezy sie spodziewac,ze bedzie gorzej,prosze o kontakt 


do mamy Nico
iwona3  
13-05-2007 08:39
[     ]
     
bardzo dziekuje Ci za odpowiedz na mojego posta,mój Stas ma obecnie podawana depakine(dopiero od miesiaca ,ale jak narazie napady sa)i nie wiem czy ona mu pomoze,bardzo sie martwie,interesuje mnie czy Twój synek wiele razy miał zmieniane leki zanim lekarz trafił na te własciwe,które maluszkowi pomogły.Słyszała,ze własnie takim małym dzieciom podaja tylko depakine
a okazuje sie,ze to nieprawda,moze szukam dziury w całym,ale chciałabym wiedziec jaknajwiecej na temat napadów u małych dzieci i leków im podawanych.Jesli chciałabys wymienic sie doswiadczeniem to podaje mój nr.gg 163583.
Pozdrawiam gorąco Ciebie i Twoja rodzine
Iwona 
iwona3

Re: szukam kontaktu z rodzicami dzieci chorych na mpd i padaczke
Marysia  
18-05-2007 17:14
[     ]
     
Witam ja jestem mamą Marysi ktora ma 6 lat i boje się każdego dnia ze kiedyś Marysia dostanie pierwszy atak lekarze mnie ciągle uspokajająze może jej nie być ale jednak jest to może 


do Liliany
iwona3  
19-05-2007 16:23
[     ]
     
nie wiem jaka Twoja córka ma podstawowa diagnoze choroby,ale jesli nie wystapiła jeszcze epi to jest super,powinnas sie cieszyc.Rozumiem tez Twoja obawe,ta obawa zawsze bedzie nam towarzyszyła.Napisz cos na temat rozwoju Twojej Marysi od samego poczatku,rehabilitacji.Pozdrawiam-Iwona 
iwona3

Re: szukam kontaktu z rodzicami dzieci chorych na mpd i padaczke
hanah22  
22-05-2007 23:05
[     ]
     
Droga Liliano. Myśłe że w tym wypadku lekarze mają trochę racji. Osobiście nie lubie za bardzo lekarzo bo miałam możliwość w życiu usłyszeć o tym jak oni źle traktują dzieci chore oraz ich rodziców. Jednak nie możesz karzdego dnia się zamartwiać. Ktoś mądry mi kiedyś powiedział że jak czegoś się boisz to tym bardziej to do ciebie przyjdzie. Obecnie pracuje z dziećmi z pmd na codzień w szkole specjalnej. Mam w grupie dziecko w wieku 17 lat z mpr-typ czterokończynowe porażenie mózgowe. Jeździ na wózku jednak nie ma padaczki choć jak był mały lekarze rokowali że będzie.
Myśłe że dużo spokoju i ciepła w kontakcie z dzieckiem sprawi że obawy zminimalicują się.
To prawda zawsze jest to może jednak trzeba wierzyć że może być tylkok nigdy.
Pozdrawiam ciebi twoją kochaną córeczke i życze wam pogody ducha. Anna_Wrocław.
Marysia napisał(a):
> Witam ja jestem mamą Marysi ktora ma 6 lat i boje się każdego dnia ze kiedyś Marysia dostanie pierwszy atak lekarze mnie ciągle uspokajająze może jej nie być ale jednak jest to może 


Re: szukam kontaktu z rodzicami dzieci chorych na mpd i padaczke
hanah22  
22-05-2007 22:58
[     ]
     
Witam serdecznie.
Choć nie jestem mamą jeszcze a tymbardziej dziecka z mpd oraz epilepsją to jednak chciałabym kilka słów pani powiedzieć rozwiewając kilka pani wątpliwości.
Pracuje na co dzień z dziećmi z mpd oraz z epilepsją. Studiuje też w kierunku pracy z tymi dziećmi.
Wszystko indywidualnie zależy od stanu zdrowia dziecka, od typu mpd oraz rodzaju epilepsji (padaczki). Trudno jest coś powiedzieć bez szerszego opisu. Pracowałam z dzieckiem z mpd oraz dużymi napadami padaczkowymi (grand mall) i rzeczywiście dziecko miało większe przez to problemy. Jednak pracuje też z takimi dziećmi które pomimo tych dwóch współistniejących zaburzeń (sprzężeń) dobrze funcjonują ponieważ mają dobrą rechabilitację terapię oraz badzo dobrze dobrane leki.
Pani dziecko może świetnie funkcjonować jednak bardzo ważne jest by już zająć się problemem póki dziecko jest małe i można bardzo wiele zrobić w zakresie rehabilitacji. Jeżeli chciała by pani się ze mną skontaktować i zgłębić temat lub skorzystać (jeśli się przyda) z mojej strony to proszę śmiało pisać hanah_20@o2.pl
Serdecznie pozdrawiam. Anna_Wrocław.
iwona3 napisał(a):
> witam wszystkich serdecznie-mój Stas ma 2 latka,urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,stwierdzono mpd,ma niedowład lewej strony ciałka,teraz "przyplątała"sie padaczka,jestem przerazona gdyz naczytałam sie ze jesli juz padaczka wystapi to nalezy sie spodziewac,ze bedzie gorzej,prosze o kontakt 


Re: szukam kontaktu z rodzicami dzieci chorych na mpd i padaczke
gala  
22-06-2007 18:08
[     ]
     
Moje dziecko urodziło się z padaczką,Adaś ma już dziewięć lat i czuje się świetnie.Napewno są dni lepsze i gorsze,ale za każdy dzień trzeba dziękować bogu. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora