dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Poszukuję specjalisty od powaznych wad kosci/Warszawa
murziczek  
27-07-2005 12:34
[     ]
     
Witam Wszystkich,
mam na imię Iwona,jestem z Warszawy.Półtora tygodnia temu w czasie badania usg lekarz zaczął podejrzewac,ze Dzidzia ma wrodzoną łamliowsc kosci i to taką,ze kosteczki ma juz teraz połamane...suegrował usunięcie ciązy ze względu na to,ze Dziecko nie mialoby szans na zycie i bardzo by cierpiało.Po konsultacji z prof.Zarembą z Zakładu Genetyki podjelisy decyzję o usunięciu ciązy...W poniedziałek mialam usg,które miało ostatecznie potwierdzic wadę.Doktor Roszkowski jednak się jakby wycofał z tego co powiedział wczesniej,powiedział tylko ze napewno wszystkie kosteczki są krótsze niz powinny być i ze kosci udowe są bardzo krótkie i wygięte.Nie chciał powiedziec nic więcej.Podejrzewamt\y,ze nie chciał powiedziec dlatego,ze nie ma 100% pewnosci,nie dlatego ze nie widzi np.połamanych zeberek i przepuszczającej czaszki,które to widział tydzień wczesniej.Nikt nie chce/nie moze powiedziec nam nic konkretnego.Wpadlismy na pomysł,ze moze jaksi specjalista,który zajmuje się takimi dzieciaczkami mógłby na podstawie usg cos powiedziec.Nie wiem czy to molziwe,ale szukamy jakichs odpwoiedzi,bo wariujemy powoli...Za wszelkie sugestie bedę wdzięczna.
pozdarwiam
iwona 
Iwona

Re: Poszukuję specjalisty od powaznych wad kosci/Warszawa
ewamonika1  
27-07-2005 15:18
[     ]
     
Witaj Iwono,
bardzo mi przykro, że ciąża nie przebiega po Twojej myśli.

Jedyne kontakty, jakie przychodzą mi w tej chwili do głowy, to Stowarzyszenie na rzecz Dzieci z Wrodzoną Łamliwością Kości. Stow. jest wprawdzie z Radomia, ale być może będą w stanie podpowiedzieć jakiegoś lekarza z Warszawy.
Link do Stowarzyszenia:
http://www.osteogeneza.pl/kontakt.htm

W szpitalu im. Orłowskiego na Czerniakowskiej przyjmuje bardzo dobry chirurg - dr Marek Molski. Nie wiem niestety, czy zajmuje się diagnozą dzieci w brzuchu mamy, ale pierwszy raz widział naszego synka, gdy ten miał niecałe 3 tygodnie.
Na adres mailowy, który podałaś przy rejestracji, wysyłam Ci numer telefonu do dra Molskiego (prawdopodobnie prywatny). Otrzymałam ten numer ponad 1,5 roku temu, nie wiem, czy nadal jest aktualny; być może dr jest na urlopie - trzeba to sprawdzić.
Gdyby numer tel. nie odpowiadał - spróbuj dodzwonić się przez szpital. My rejestrowaliśmy się do przychodni przyszpitalnej (z tym, że mąż był tam rano osobiście, żeby zapisać Piotrka na wizytę).
Numer tel. do szpitala: 628-30-11.

ps. pamiętaj, obierz @

pozdrawiam, ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Poszukuję specjalisty od powaznych wad kosci/Warszawa
MAJ  
01-08-2005 15:32
[     ]
     
Witam Pani Iwono!
Przy Zarządzie Głównym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działa specjalistyczne Koło Rodziców Dzieci z Wrodzoną Łamliwością Kości.Poniżej podaję Pani kontakt do prezesa Koła Pani Janiny Bickiej, z którą rozmawiałam w Pani sprawie, i która udzieli interesujacych Panią informacji.
tel 0 81 881 60 89
e-mail przemekbicki@wp. pl
Proszę skontaktować się nawet dzisiaj.
Pozdrawiam i dużo odwagi życzę.

Monika 


Re: Poszukuję specjalisty od powaznych wad kosci/Warszawa
murziczek  
02-08-2005 14:23
[     ]
     
Witam,
dziękuję bardzo za pomoc.Prof.Zaremba sugerował,ze bardzo dobrym specjalistą jest Pan profesor Korniszewski,o ile dobrze zapamiętałam nazwisko.Natomiast dosyc sceptycznie podszedł do pomysłu konsultacji z takim lekarzem,chyba jego zdaniem to strata czasu i raczej specjalista teraz nie powie nic więcej w tej chwili.Jutro mamy spotkanie z prof.Dębskim,zobaczymy,co On jeszcze powie.
Pozdrawiam
Iwona 
Iwona

Re: Poszukuję specjalisty od powaznych wad kosci/Warszawa
ewamonika1  
02-08-2005 14:35
[     ]
     
Iwono,
gdybyś potrzebowała namiary na dra Korniszewskiego, daj znać.
Wystarczą dwa telefony i będzie info nt. wizyt państwowych i prywatnych.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora