dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

"Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
ewamonika1  
26-04-2005 12:38
[     ]
     

Jeden z lekarzy pytany przez nas o przyczyny wady Piotrusia, stwierdził, że wybuch w Czarnobylu to jeden z możliwych powodów.
I co teraz? Przyjąć tę wiedzę do wiadomości? Pogodzić się?

Krótki obraz:
ostatnie przygotowania do matury, na stole pięknie pachnie bez.
Ja już prawie dorosła. Może promieniowanie odbiło się wtedy na mnie i odezwało się przy tworzeniu się maleńkiego ciałka mojego trzeciego dziecka?
Nieraz myślę, że łatwiej byłoby mi przyjąć zewnętrzną przyczynę wady synka. Że tak byłoby łatwiej, bo nie małabym na to wpływu.
Niestety, najczęściej powodu doszukuję się bliżej siebie, bliżej nas. Ale przypuszczam, że w każdą rocznicę wybuchu - zastanawianie się, czy to nie przez "to", będzie wracać.

ewa  
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: "Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
Timciak  
26-04-2005 16:24
[     ]
     

My zewnętrznych przyczyn właściwie nie rozpatrujemy. Bardziej martwi nas, co w nas mogło spowodować taką wadę.
Wiem, ze masz super trójeczkę dzieci i nie wiem czy chcielibyście więcej dzieciaczków. Mycha jest naszym pierwszym dzieckiem (być może ostatnim), więc my pewnie trochę inaczej patrzymy na ten problem. Dla nas to problem, czy zdecydować się na drugie dziecko?
Mnie osobiście wkurza spojrzenie lekarzy na taką wadę. Jedyne pytanie jakie zadają to - Czy chorowała Pani w ciąży? Myslę że jakieś kilkadziesiąt procent kobiet w ciąży choruje i rodzą zdrowe dzieci. Rozumiem, że to może być przyczyną, ale na pewno nie jedyną, a oni zachowują się tak jakby wszystko było już jasne.  
Magda gg1178884







http://www.stepinska.republika.pl/

Re: "Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
ewamonika1  
26-04-2005 19:05
[     ]
     

Timciak napisał(a):
> Wiem, ze masz super trójeczkę dzieci i nie wiem czy chcielibyście więcej dzieciaczków.

-----
Magdo,
my już nie chcemy mieć więcej dzieci, ale po prostu dlatego, że trójkę uważamy za maksimum naszych planów.
Mnie prześladuje myśl, że chciałabym znać przyczynę wady Piotrusia dla niego samego i dla jego przyszłej żony. Mamy jeszcze wiele lat, dlatego na razie odkładamy badania na później.
Rozumiem Wasz lęk o zdrowie kolejnych dzieci. Sama bałabym się bardzo, ale znasz przypadek Joasi. Jej synowie są całkowicie zdrowi, a wada mamy wygląda na taką samą, jak naszych dzieci.
------------------

> Mnie osobiście wkurza spojrzenie lekarzy na taką wadę. Jedyne pytanie jakie zadają to - Czy chorowała Pani w ciąży? Myslę że jakieś kilkadziesiąt procent kobiet w ciąży choruje i rodzą zdrowe dzieci. Rozumiem, że to może być przyczyną, ale na pewno nie jedyną, a oni zachowują się tak jakby wszystko było już jasne.

------------------
mam dokładnie takie same odczucia. Czy nie odbierasz tego, jako pewnej winy mamy? Mnie denerwuje, że nikt nie pyta o zdrowie naszych mężów przed naszą ciążą. Z pytań lekarzy wynika, że wszystko jest winą matek. Smutne to, ale wierzę, że trafimy kiedyś na lekarzy, którzy nie będą nam - mamom dokładać zmartwień.

Pozdrawiam, ewa
 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 26-04-2005 19:35 przez ewa

Re: "Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
Timciak  
26-04-2005 19:42
[     ]
     

Ewo
My też chcemy zrobić badania, i ze względu na Mychę i ze wględu na nas. Wiem, że są przypadki, ze następne dzieci są zdrowe. Tylko wiesz Ewa, to jest taki strach. Ja nie wiem czy ja psychicznie wytrzymałabym tą ciążę. Przecież cały czas bałabym się o dziecko. A badania usg - w tej ciąży mieliśmy siedem badań usg, w tym dwa na bardzo dobrym sprzęcie u bardzo dobrego specjalisty. Po wszystkich zapewniano nas, ze wszystko ok. Nikt nie zauważył wady. Dla nas to był szok, w tym sensie, że mamy zdjęcie i film z usg z 13 i 26, na którym naszym zdaniem widać paluszki lewej rączki. Pewnie żle odczytujemy te zdjęcia. Wszystkie narządy rozwijają się do 12 tygodnia. O wadzie dowiedziałam się po porodzie. Dziś z tego się cieszę, miałam spokojną ciążę, cieszyłam się każdym dniem. Gdybym wiedziała zamartwialabym się strasznie.
Teraz boimy się,żeby w trakcie rozwoju Małgosi nie znalało się coś jeszcze. Na razie rozwija się, jak to się mówi :) książkowo. Mamy nadzieję, że tak zostanie.

Ewo, ja po każdej wizycie u lekarza jestem zdołowana. Wiesz u nas sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, że dość długo staraliśmy się o Małgochę. Lekarze zajmujący się niepłodnością zakwalifikowali nas do ICSI (in vitro z mikromanipulacja) i raczej nie dawali nam szans na naturalną ciążę. I nagle kiedy postanowilismy, że przez rok odpoczywamy i potem decydujemy co dalej, udało się. I jest Małgonia. Ta nasza ciąża to taki cud, bardzo się o nią baliśmy i dbaliśmy o nią, bardzo dbaliśmy. Więc tym bardziej boli, jak teraz ktoś jednym zdaniem kwituje powód, dlaczego Małgonia urodziła się z wadą. Lekarzy wcale nie interesuje, jaka jest nasza historia i co moglo być przyczyną. Jak to mówi mój mąż, muszą szybko znaleźć sobie przyczynę, a ta jest najprostsza.  
Magda gg1178884







http://www.stepinska.republika.pl/

Re: dziś przeżyłam mały szok
ewamonika1  
04-01-2006 18:02
[     ]
     
Koleżanka pokazała mi dziś specjalne, archiwalne już wydanie National Gegraphic, zatytułowane "100 najlepszych zdjęć NG".

Jedno ze zdjęć przedstawiało ósemkę, może dziewiątkę kilkuletnich dzieci, ubranych tylko w bieliznę.
Każde z tych dzieci miało podobną wadę polegającą na braku lewego przedramienia, z niewykształconymi dłońmi (lewymi).

Podpis pod zdjęciem mówił o tym, że są to dzieci ze skażonego rejonu byłego ZSRR (przypuszczam, że chodzi o Czarnobyl).

Zastanowiło mnie, że wszystkie dzieci miały wady lewych rąk lub dłoni.

Wśród dzieci osób piszących na forum (z wadami rąk) też przeważają wady w obrębie lewej strony.
Zaczynam się zastanawiać, czy ta prawidłowość nie jest czymś więcej niż tylko przypadkiem.

ps. niestety, na stronie NG nie ma tych zdjęć, można jedynie zamówić wydanie specjalne (100 najlepszych zdjęć):
http://www.nationalgeographic.com/ngm/100best/

Spróbuję niebawem skserować zdjęcie, może uda się je zeskanować i umieścić na forum.

pozdrawiam,
ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 04-01-2006 18:03 przez ewa

Re: zdjęcie
ewamonika1  
24-01-2006 20:51
[     ]
     
Załączniki:
wklejam dla Was zdjęcie, o którym wspominam w poprzednim poście.
Przepraszam za nie najlepszą jakość.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

24_01_06.JPG
 
Ostatnio zmieniony 24-01-2006 20:54 przez ewa

Re: dziś przeżyłam mały szok
gosialech  
28-01-2006 22:03
[     ]
     
witaj, tez jestem w szoku , te dzieciczki wygladaja jak moja iga!!!!! tez niestety z uporem maniaka dopatruje sie i szukam jakiś rozwiazan czy odpowiedzi na to czemu tak się stało! padaja rózne odpowiedzi...nie czuje się jedak winna ale czuje ze to nie jest jakis tam przypadek , wiele dzieci ma takie wady jak moja iga i wyglada to jak cos bardzo konkretnego tylko nie nazwane jeszcze przez nikogo- nie wiem czy mnie zrozumiesz?!
to zdjęcie daje duzo do myslenia.....nigdy nie myslałam o czarnobylu jak o jednej z możliwych przyczyn! to niewiarygodne......
pozdrawiam 


Re: podbijam dla nowych forumowiczów, zwróćcie uwagę na zdjęcie
ewamonika1  
12-10-2006 10:29
[     ]
     
e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: "Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
teresa  
12-10-2006 11:43
[     ]
     
czesc w 1986 roku mialam martwa 5 miesieczna ciaze i nie ma do kogo miec pretesj a 1987 roku moj tata zmarl na raka zoladka a przeciez przezyl 3 zawaly ciezkie nie moge tego zrozumiec ze oni nic za to nie maja zadnej kary 


Re: "Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
ewelincia76  
20-12-2006 22:05
[     ]
     
przegladajac notki z forum natrafilam na zdjecie,przygladalam sie b. dlugo,to zadziwiajace podobienstwo! raczka tych dzieciaczkow jest identyczna jak u mojego Kubka. o co tu chodzi? dlaczego lewa? 


Re: do Eweliny
ewamonika1  
20-12-2006 22:22
[     ]
     
ewelincia76 napisał(a):
> przegladajac notki z forum natrafilam na zdjecie,przygladalam sie b. dlugo,to zadziwiajace podobienstwo! raczka tych dzieciaczkow jest identyczna jak u mojego Kubka. o co tu chodzi? dlaczego lewa?


------
niestety, nie wiemy tego. Ewelino, na nowym forum (wady dłoni) można zadawać pytania lekarzowi genetykowi. Raz w miesiącu ma odpowiadać na pytania, może będzie mógł nam to wyjaśnić?

Zajrzyj na forum, tam w spisie znajdziesz namiary na forum eksperckie.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 20-12-2006 22:23 przez ewa

Re: "Czarnobyl to również 76 tys. inwalidów i 11 tys. przypadków raka" - podaje dziennik Deń
mamaanulki  
22-12-2006 02:45
[     ]
     
Oglądając kiedyś film... a było to chyba w 10 rocznicę wybuchu Czarnobyla, pokazano dom dziecka, były tam dzieci, które miały rozszczepy wargi, i podniebienia, były to dzieci matek z rejonu skażonego, te dzieci nie były wogóle operowane. Jeżeli ktoś z was ma dziecko z rozszczepem, to wie jak to wygląda zaraz po urodzeniu, a tam... te biedne dzieci nie były wogóle operowane.
Mam najstarszego syna z tą wadą, jest już po kilku operacjach, jednym przeszczepie, teraz w lutym będzie miał następny, Maciek ma 14 lat. Czy to też efekt wybuchu? Mieszkałam i nadal mieszkam w strefie, co kiedyś po wybuchu było rejonem zagrożonym skażeniem... 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora