dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIECI STARSZE
Nie jesteś zalogowany!       

Co myslicie na temat WOSP
kulkry58  
10-01-2010 13:44
[     ]
     
Dzisiaj kolejna akcja WOSP,jak myslicie co byloby w POLSKICH SZPITALACH!!!Ile ta fundacja uratowala istnien ludzkich.Jak pomaga nam wszystkim,szczegolnie tym najbardziej chorym istotkom.Ja doswiadczylam tej dobroci wiele razy!!!!Dzieki ludziom dobrych serc wiele dzieci moglo przezyc! 


Re: Co myslicie na temat WOSP
andzias2  
10-01-2010 19:26
[     ]
     
Gdy moja coreczka lezala na intensywnej terapii to baaaaaaardzo duzo sprzetu bylo oznaczonego naklejkami "WOSP" uwazam ze to wspaniala akcja i inicjatywa, zreszta wczesniej uwazalam tak samo 
Ania mama Olguni ur.04.02.2009-zm.07.04.2009, Amelki ur.2006 i małej nadzieji-Noemi 11.03.2010

Re: Co myslicie na temat WOSP
rudzia71971  
10-01-2010 20:52
[     ]
     
Ja też jestem jak najbardziej za!!! 

Ewa mama aniołka GRZESIA
i Krzysia szalonego łobuziaka

http://grzesiumajcher.pamietajmy.com.pl/



Re: Co myslicie na temat WOSP
Artur Lech  
10-01-2010 23:33
[     ]
     
Tak naprawdę J.Owsiak tym co robi uratował życie wielu dzieciom. Sprzęt na oddziale na którym lezała moja córka( hematologiczno-onkologicznym) w większości był kupiony przez WOSP.
Wielkie dzięki im za to. 
Artur Lech

Re: Co myslicie na temat WOSP
zorka  
12-01-2010 08:25
[     ]
     
Jedno i drugie moje dziecko było ratowane sprzętem orkiestrowym. Przeżyło jedno, ale kto wie - być może, gdyby nie ów sprzęt, Martynka nie dana by mi była aż 10 dni...
Przez te dziesięć dni świat mi się przebudował na tyle, że potrafiłam się z nią pożegnać i powiedzieć, że jeśli nie ma siły tu zostać - obiecuję jej, że dam radę, że nie utonę.

Drugie dziecko, Bartuś, wcześniak z niespełna 29 tygodnia, co roku chodzi na koncerty, bardzo wspiera i lubi Orkiestrę. Śpi nawet na poduszcze z napisem WOŚP w kształce serca, którą wylicytowaliśmy na którejś z kolei aukcji. 


Re: Co myslicie na temat WOSP
atusia13  
12-01-2010 10:35
[     ]
     
Cel szczytny, ale dużo pieniędzy marnuje się przy okazji i jak sobie przeliczę ile kasy poszło na głupie fajerwerki czy plakaty to aż serce boli, bo za ta kasę mogłyby być kolejne sprzęty czy nawet kilka posiłków dla biedniejszych rodzin. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Co myslicie na temat WOSP
EwelinaW  
12-01-2010 11:09
[     ]
     
Moja córcia też ratowana sprzętem WOŚP-owskim. Pan Owsiak odwala robotę za państwo, któro powinno zapewnić ten sprzęt.
A co do plakatów i fajerwerków. Moim zdanie to inwestycja, która pomnaża środki. Jak wiadomo reklama zachęca, a skuteczna reklama zarabia. Także argument o marnowaniu części pieniążków uważam za nietafiony. Bo najpierw trzeba trochę wydać,żeby potem zarobić:) 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: Co myslicie na temat WOSP
osamotniona25  
12-01-2010 14:11
[     ]
     
Dziękować tylko za tak szczytny cel. Pan J.Owsiak zrobił bardzo dużo dla szpitali,dzieciaczków i modlę się,aby nadal pomagał.Nie ma takiej drugiej osoby i raczej nie będzie,Tak mi się wydaje. Mam nadzieję,że jak On będzie potrzebował kiedyś pomocy,też zostanie mu oferowana, bo takiego człowieka to ze świeczką szukać. Moja Niunia także korzystała,ze sprzętów,które podarował Jurek Owsiak. 

Byłaś,Jesteś,Będziesz miłością którą pragnę w sercu mieć.

Re: Co myslicie na temat WOSP
zorka  
12-01-2010 17:25
[     ]
     
Ewelino, myślę podobnie.

Fajewrwerki, plakaty, serduszka... bez tego Orkiestra nie zagrałaby na tak szeroką skalę.
Ilu ludzi wpłaca kasę na Orkiestrę poza styczniem? My, Polacy, lubimy zrywy, festyny, trochę kolorów i dużo huku.
Zauważcie, ilu ludzi z okriestrowym serduszkiem dumnie przyklejonym do czapki czy torebki maszeruje po ulicach jeszcze ze 2 tygodnie po wielkiem finale. ;)
A co do sztucznych ogni...
Gdyby nie one, połowa ludzi zostałaby w domu w styczniowe mrozy.

Swoją drogą, ciut obok tematu, w tym roku odkryłam licytacje orkiestrowe na allegro. Czuję jak nowa fala uzależnienia uderza we mnie raz za razem. Niestety przegrałam kartki na mięso z PRLu...;) 

Ostatnio zmieniony 12-01-2010 17:26 przez zorka

Re: Co myslicie na temat WOSP
atusia13  
29-01-2010 13:17
[     ]
     
Bez komentarza: http://www.rp.pl/artykul/424282.html 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Co myslicie na temat WOSP
joanna30  
29-01-2010 13:28
[     ]
     
wiesz atusia, troche jest prawdy w tym felietonie. Kij ma zawsze dwa końce. Kolezanka mojej mamy bardzo doswiadczona przez zycie (mąż ja zostawił jak sie okazało, że dziecko ma porażenie mózgowe), żyje na skraju biedy miała przykre doswiadczenie. Szła do sklepu i podeszła do niej grupa młodych ludzi, którzy chyba niebardzo interesowali się idea sama w sobie, raczej byli jednymi z wielu dla których kwestowanie jest rozrywką i modą. Kiedy powiedziała, że nie może dać zaatakowali ją - słownie oczywiście, tak jak jest napisane w felietonie, automatycznie została potraktowana jak wróg dzieci. Ponieważ 'akcja' odbywała sie w markecie zaraz pojawili sie jacys 'gapie'. Chyba nie musze pisac jak ona sie czuła?
Faktem jest, że cel jest szczytny, ale juz "wykonanie" niekoniecznie. Kwestujacy sa nachalni i mnie osobiście także to irytuje. 


Re: Co myslicie na temat WOSP
kulkry58  
29-01-2010 13:46
[     ]
     
A ja z Wami sie nie zgadzam!!! Dzieki WOSP moj syn zyl,dostalam sprzet SSak do odssysania,rzecz bez ktorej przy napadzie padaczki jest nieodzowna. Sprzet ten byl z najwyzszej polki,ratowal zycie mojemu dziecku wielokrotnie.nigdy mnie by na to stac nie bylo. Szukalam rowniez cisnieniomierza dla dzieci ,wszedzie(chodzi mi o obwod kolnierza) gdzie bylo mozna. Napisalam do fundacji i tez otrzymalam. Jarek przy napadzie mial cisnienie 190)150 tetna140.Jak mialam wynik moglam mu udzielic pomocy. Jestem wdzieczna ,ze ludzie dobrych serc pomagaja chorym dzieciom.Bez nich Jarek by nie doczekal tych lat ktore przezyl. Wszedzie sa czarne owce,ale nie mozna tym okreslac WSZYSTKICH,Bede wdzieczna do konca zycia za pomoc ,ktora mi ofiarowali. Teraz przekazuje dalej DARY do hospicjum domowego,wszystko co pozostalo po MOIM UKOCHANYM JARKU,niech pamiec o nim TRWA.i pomaga innym na zakrecie zycia!!! Mama Jarka <14.02.1993 - +30.11.2009> (*)_(*)(*) 


Re: Co myslicie na temat WOSP
joanna30  
29-01-2010 15:12
[     ]
     
mamo Jarka, ależ ja nie podważam słusznosci takich akcji. Wg mnie poparcie dla idei nie musi sie jednak równać temu, że zamykam oczy na te 'czarne owce'. Pamietam pierwsze lata kiedy działała WOŚP i było lepiej, przez lepiej mam na mysli - mniej przypadkowych ludzi, mniej nachalności, nie było letniego festiwalu za 2 miliony itd. Każdy z nas postrzega te rzeczy inaczej - dla jednego to sie nie liczy, w mysl zasady - wiecej dobrego niż "złego", dla kogoś innego staje sie to przeszodą (zniechęca) lub nawet rani - jak w przypadku osoby o której pisałam. I nie ma znaczenia to, że to są "incydenty". Dlatego ja należę do zwolenników pomocy bez tego całego festynu, wierze w ludzi i w to, że jeśli ktoś może pomóc to wrzuci te x złoty, a jesli nie może to nie musi byc nagabywany i wypytywany 'dlczego nie' co 10 metrów.
Nie zrozum mnie źle, uważam, że pomoc jest czymś pieknym i należy ja chwalic, ale nie irytuje mnie pisanie wprost o tym co jest "złe". Mam nadzieje, że mnie rozumiesz. Pozdrawiam :) 

Ostatnio zmieniony 29-01-2010 15:16 przez joanna30

Re: Co myslicie na temat WOSP
kulkry58  
29-01-2010 19:26
[     ]
     
Witam!!! Ja mieszkam na wsi,nigdy nie zaobserwowalam takich incydentow i stad moja riposta.Ja poprostu bezgranicznie ufam ludziom i wierze w ich dobre serca. Tyle przeszlam z moim SYNKIEM,wiem ze bez ludzi dobrej woli nie dalabym rady.Pozdrawiam mama Jarka 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora