dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY PRZY KAWCE
Nie jesteś zalogowany!       

Czy robić przyłącze gazowe
Talmika  
09-09-2024 13:13
[     ]
     
Hej dziewczyny. Pomóżcie, bo nie wiem co robić. Chodzi o to, że mamy w planach ogrzewac dom (78m) klimatyzacją. Początkowo myślałam, że nie będziemy mieć gazu, bo dostaliśmy odmowę. Teraz sytuacja się zmieniła, bo złożyliśmy ponownie wniosek razem z sąsiadami z innych działek i gaz możemy mieć jak zapłacimy za przyłączenie 10tyś. I teraz zastanawiam się, czy jest to opłacalne biorąc pod uwagę, że korzystalibyśmy z tego gazu do ogrzewania wody i kuchenki gazowej? (Jesli chodzi o ogrzewanie domu, to i tak juz zostaniwmy przy klimatyzatorach) Czy lepiej wszystko już mieć na prąd? Boję się że przy indukcji i grzaniu wody piecykiem elektrycznym rachunki będą wysokie. Ale czy aż o tyle wyższe niż gdyby korzystać z gazu? Czy opłaca nam się wydać 10tyś żeby tylko ogrzewac wodę piecykiem na gaz i korzystać z gazu w kuchence? Dodam, że budżet mamy bardzo ograniczony i te 10tyś to dla nas dużo. Co o tym myślicie? 


Re: Czy robić przyłącze gazowe
emaldo  
09-09-2024 14:24
[     ]
     
Gaz nadal się opłaca najbardziej. Robiłabym przyłącze bo za chwilę nie będzie się dało wcale. I ogrzewanie podłogowe. Mam tak i za gaz do co i cwu dla 3 osób, 100m2 płacę 3600zł rocznie. I w domu cieplutko. Grzanie klimatyzacją to nieporozumienie jakieś, będzie ostra zima i będziesz mieć 10 stopni w domu albo pójdziesz z torbami. Chyba że masz domek letniskowy 35m2 to ok. Zostaw sobie wyprowadzony prąd pod te klimatyzatory, jak kiedyś prąd będzie tani (w co wątpię), to sobie założysz... ale nie robić wodnego ogrzewania to strzał w stopę na dłuższą metę moim zdaniem.

Od siebie polecam zajrzeć sobie na stronę https://www.saunierduval.pl/ Możesz tutaj poczytać sobie więcej o piecach gazowych oraz o tym jak wyglada taka instalacja. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora