dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> TO CO CIESZY
Nie jesteś zalogowany!       

kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
melka_x  
25-03-2005 16:00
[     ]
     

Jak w tytule. Nie chodzi mi jednak o pierwszy usmiech czy nawet smiech, bo to nie to samo. Chodzi mi o poczucie (chocby trwajace bardzo krotko), ze jest dobrze, pierwsza radosna chwile. Bo ja chyba tak naprawde, bez zadnych watpliwosci poczulam przez moment szczesliwie po jakis 8-9 miesiacach. Pojechalismy do pewnej dziury nad zalewem, naszego ukochanego miejsca na ziemii. Stanelam nad woda, na opustoszalej plazy na ktora jezdze juz od lat i ktora kocham od lat:) i poczulam sie dobrze. To trwalo chwile, ale wiedzialam, ze takich chwil bedzie wiecej i ze stopniowo zycie bedzie odzyskiwac smak.

A w tym roku ciesze sie juz wiosna. Nadal boli, ze nie wyjde z Natalia w wozku, ale ciesza mnie juz zonkile na stole, slonce i mysl, ze w drugi dzien swiat pojedziemy na rowerach do lasu urzadzic wielkanocny piknik. W tamtym roku - nawet nie pamietam kiedy przyszla wiosna, nie pamietam pogody w swieta, nie pamietam pierwszych kwiatow... Mam duzo problemow, czasem jest mi bardzo ciezko (a czasem czesciej niz czasem), ale to nie jest juz ten zeszloroczny koszmar. 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
aniao3  
29-03-2005 23:25
[     ]
     

Pierwszy raz - jakies 3 tygodnie po planowym terminie porodu a bylo to jednoczesnie jakies 3 mies od smierci coreczki. Taka krotka chwila, gdy bylo mi po prostu dobrze, spokojnie i prawie tak jak dawniej szczesliwie.
Wtedy zrozumialam, ze jakis etap zaloby sie skonczyl, ze wracam do zycia.
Choc to byla bardzo dluga droga i tak naprawde wciaz trwa...
sciskam
anka  


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
Jola  
31-03-2005 18:57
[     ]
     

A ja nie wiem, do końca nie wiem kiedy - chyba jak wyszłam od lekarza po badaniu usg. ale to była chwila, bo znów wraca codziennośc, mimo pięknej pogody za oknem, ciepłego podmuchu wiatru, mimo szczęścia pod sercem. To głupie, ale nie umiem się jeszcze cieszyć pełnią ciąży, nie umiem przyzwyczaić się do tego bezbronnego maleństwa, choć bardzo Go pragnę i kocham. Ale moja Sylwia była wszystkim..........ech, moze to głupie, wiem,ze wszystko przyjdzie z czasem. Ona czuwa nad tym maleństwem i pomoże nam.
Myśli mi gdzieś uciekły.............
pozdrawiam. 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
Iwonka  
29-03-2006 09:56
[     ]
     
Pierwszy raz , poczułam się dobrze, kiedy wyjechałam z Warszawy do lasu na Warmię i całymi dniami chodziłam po lesie. Pamiętam że byłam sama i chodziłam na przełaj, przez połamane drzewa, górki-pagórki. Miałam wtedy jakieś pozytywne wrażenie, że przecież nie wjechałabym z dzieckiem i wózkiem, w ten sposób do lasu. Uciekałam od ludzi, czułam się tam bezpieczna. Całe moje dzieciństwo spędziłam w leśniczówce, to był powrót do czasu szczęśliwej beztroski, tak samo spędziłam pierwsze jej nieszczęśliwe urodziny. Nie mogłam jedynie uciec przed sobą samą. 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
marzekal  
30-03-2006 10:36
[     ]
     
Pierwszy raz to chyba było po około 8 miesiącach. Poszłam na cmentarz a tam żonkile posadzone przez moją mamę. Popłakałam się ale też i poczułam wewnętrzny spokój. Jakieś przekonanie, że tak musiało być ale wszyscy będziemy nadal kochać i pamiętać.
Drugi taki ważny raz, to wtedy gdy stanął pomnik upamiętniający wszystkie Dzieci nienarodzone i przedwcześnie zmarłe.
Trzeci, gdy urodziła się Karolina.
A po drodze całe mnóstwo innych mniej ważnych razów :-)
Musimy żyć i musimy być szczęśliwe! Dla naszych rodzin i dla naszych Niebiańskich Dzieci :-) 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
basiamamalaury  
07-04-2006 15:57
[     ]
     
pierwsza mała radość... to było rok po śmierci mojej córeczki.
Kiedy samolot zbliżał się ku ziemi i wiedziałam, że zaraz wyląduje na samym końcu świata. Pierwszy raz czułam spokój i wielką radość.

To było pół roku temu.
Cały czas czekam na "drugi raz". 

Basia mama Laury Czarodziejki (ur. 14.07.2001 zm. 22.09.2004)

Antosia (6 lat) i Marysi (2 lata)

Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
kaste11  
19-05-2006 00:55
[     ]
     
Ja dokładnie pamiętam ten moment. Było to w listopadzie ub. r. Obudziłam się nad ranem bo rozrywający ból po stracie Zosi powodował, że bardzo źle sypiałam. Wstałam by napić się wody, zajrzałam do mojej starszej córeczki Gabrysi, a że kompletnie odechciało mi się spać usiadłam przy jej łóżeczku. Patrzyłam na Gabrysię jak słodko śpi, ciągle się uśmiechała przez sen. Myślałam wtedy o Zosi, jaka ona by była, czy też taka radosna, podobna czy zupełnie inna, dlaczego już jej nie ma. Trwało to bardzo długo. W końcu gdy Gabrysia się obudziła zapytałam ją (zaciekawiona jej uśmiechami przez sen) "co ci się śniło córeńko". Odpowiedziała: "śnił mi się aniołek"
-"i co robił?"
-"bawił się ze mną"
Nie wiem ile w tym prawdy bo Gabrysia nie miała wtedy 3 lat, ale wtedy pierwszy raz tak "cieleśnie" poczułam, że Zosia jest obok nas i że będzie się nami opiekować. To było niesamowite uczucie 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
kamila  
23-06-2006 12:25
[     ]
     
U mnie trwało to 8 miesiecy.Byliśmy z mężem na mszy za jego wujka ,po mszy poszliśmy na obiad do cioci,przyszła tam kuzynka męża ,ktora urodziła śliczną zdrową córeczkę miesiąc po nasze tragedii.Początkowo bardzo jej nie lubiłam tymbardziej że ona nalegała na nasze spotkanie,koniecznie mieliśmy przyjść do niej lub też ona do nas.Kłóciłam się z nią,mówiłam czasami przykre rzeczy ale to wszystko było jak grochem o sciane.Starałam się Ją unikać i udawało mi się do spotkania u cioci.Gdy weszła i zobaczyłam małą brzuch zabolał mnie z nerwów ale postanowiłam wziąć się w garść i nie robić scen przy stole.Po jakiejś godzinie kuzynka wyszła z córeczką a do mnie dotarło że chciałabym ja wzić na ręce,gdy tylko wróciły podeszłam ,zapytałam czy mogę mała ponosić Agnieszka zgodziła się .Byłam w siodmym niebie,pamietam miny wszystkich tam zgromadzonych ,mój teść był ze mnie bardzo zadowolony.To było właśnie to wydarzenie ,które zmieniło mnie i pomogło uporac się (chociaż troche)z ta tragedią.I co najważniejsze mam wrazenie,że moja Zuzia (*)jest ze mnie bardzo dumna.Pozdrawiam. 
KM

Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
Kozica  
07-11-2006 18:08
[     ]
     
Hmm...Szymonek odszedł 17 lipca 1999 roku.Miał 16 m-cy.Po pół roku depresja sięgnęła dna-a może właśnie tego dna nie było?
Nie wiem.
Kolejne parę miesięcy to otchłań.
Pewnego dnia,wtedy gdy postanowiłam,że to ostatni dzień mojego,przecież i tak nic niewartego życia,bo bez mojego syneczka...,tego dnia ostatni raz poszłam na cmentarz.
Usiadłam na gołej ziemi i próbowałam się z nim porozumieć,myślami,sercem wszystko jedno czym,ale chciałam bardzo.
Chyba się udało,bo gdy wracałam z cmentarza ogarnął mnie spokój.Po dziś dzień tego nie rozumiem,skąd,jak,dlaczego-ale to uczucie spowodowało,że samobójstwo "odłożyłam" na "innym" razem,a wybrałam się do psychiatry po pomoc.
Bardzo zresztą wtedy potrzebną.
Dziś mam synka Kubusia,jest zdrowy,fajny i ma 5 latek.
A wtedy?Może to był Anioł Stróż,a może własnie mój zmarły synek,który chciał zebym żyła i wreszcie poczuła,że żyję...
Dla mojego Aniołka['] 
Małgosia

mama Szymonka[']
23.03.1998-17.07.1999,
Kubusia ur 28.01.2002 i Michałka ur 16.01.2008


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
mamamaluszka  
14-11-2006 15:48
[     ]
     
w momencie kiedy dowiedziałam się że jestem po raz drugi w ciąży, pół roku po śmierci Konradka to już 29 tydzień i wiem że to bedzie dziewczynka i oby tak dalej... 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
mamamaluszka  
14-11-2006 15:49
[     ]
     
w momencie kiedy dowiedziałam się że jestem po raz drugi w ciąży, pół roku po śmierci Konradka to już 29 tydzień i wiem że to bedzie dziewczynka i oby tak dalej... 


Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
Kamilla  
30-07-2007 13:18
[     ]
     
Kilka dni temu, prawie 13 miesięcy po śmierci Laury. Siedziałam po pracy w fotelu z zamknętymi oczami a mój syn położył mi na rękach swojego pluszowego Kubusia Puchatka (tak samo jak się kładzie śpiące dziecko). Poczułam taki spokój, jakiego już dawno nie czułam. Niestety, tylko na moment... 
http://lauratremska.pamietajmy.com.pl

Re: kiedy poczuliscie sie pierwszy raz dobrze?
Styś  
06-08-2007 12:47
[     ]
     
Pierwszy raz po powrocie do domu, gdy moje starszaki wtuliły się we mnie, to była tylko chwila ale jakże cenna; ich wielka radośc,że mama jest cała i zdrowa. Poźniej dopiero po czterech miesiącach, na plaży wieczorem, zachód słońca i moja ukochana rodzinka szalejąca w wodzie, ja po prostu odpoczywałam i myślami byłam przy Kaziu, a wiatr rozwiewał mi włosy, ogarnął mnie taki spokój.. bylismy po prostu wszyscy razem, razem z naszym maluszkiem cieszylismy się pięknem przyrody.
Teraz często ogarnia mnie takie uczucie, gdy jestem na cmentarzu i śpiewają ptaki, zupełnie inny świat. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora