dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CIĄŻA PO STRACIE
Nie jesteś zalogowany!       

Krwiak w ciąży
Ewa27  
16-08-2012 03:37
[     ]
     
Witajcie! Jestem w 11 tygodniu ciąży, udało nam się w końcu zajść 2,5 roku po stracie. Od miesiąca leżę plackiem ponieważ zaczęłam krwawić i wykryto u mnie dużego krwiaka w macicy. Krwiak raz się zmniejsza, raz powiększa, na dzień dzisiejszy ma 6 cm na 4 cm. Szukałam tu na forum podobnego tematu, ale nie znalazłam, jeśli ktoś miał podobne doświadczenia proszę nakierujcie mnie. Chciałabym pogadać z kimś kto przechodził przez to. Wiem, że dopóki krwiak się nie wchłonie lub nie wydali, jest ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu w późniejszym czasie. Boję się kolejnej straty. 


Re: Krwiak w ciąży
emka  
16-08-2012 19:25
[     ]
     
Niebezpieczeństwo jest ale bądź dobrej myśli. Miałam krwiaka, który się wchłoną w ciąży z Adasiem. Moja koleżanka miała krwiaka, który raz się powiększał, raz zmiejszał. Leżała 3 mieiące. Wszystko skończyło się ok. Jej syn ma 3 lat.Trzymam kciuki za Twoje maleństwo. 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

Re: Krwiak w ciąży
demonnik  
17-08-2012 03:01
[     ]
     
Ja w poprzedniej ciazy miałam krwiaka koło łozyska,czesto krwawiłam od samego poczatku ciazy tak do 20ktoregos tygodnia i wogole ciaza była trudna jeszcze ze wzgledu na skracajaca szyjke...z tego co pamietam miał 8cm na 3...cos takiego,wchłonał sie po kilku tygodniach a dzis mam 4 i poł letniego najukochanszego Synka pod słoncem:). Oszczedzaj sie duzo wypoczywaj ,wierze,ze wszystko bedzie dobrze:) i 3 mam mocno kciuki:)noi duuuuzo pozytywnych mysli !:) 

Filipek ur/zm 19.01.2007r 23tc[*],

Mateuszek ur. 17.03.2008r 36tc,

Alanek ur 21.10.2012 39,6 tc!:o)

oraz Aniołek ktory umarł w brzuszku w 15 tc a o czym dowiedzialam sie w 18 tyg.zabieg 19.06.2015

spijci

Re: Krwiak w ciąży
Ewa27  
04-10-2012 17:33
[     ]
     
No i się nie udało.....18 tydzień ciąży, 30 września 2012 roku w dniu moich 30 urodzin urodziłam drugą córeczkę- Clarę. Najpierw zaczęłam wydalać skrzepy, potem dostałam skurczy i pomimo ścisłej kontroli lekarzy przez całą ciążę, kolejna strata. Dwa aniołki w niebie mi wystarczą, nie chcę już więcej próbować. Za bardzo boli.... 


Re: Krwiak w ciąży
migotka  
04-10-2012 17:35
[     ]
     
Tak bardzo bardzo mi przykro :( Przytulam CIe mocno, światełko dla Twojego Aniołka :(


Kurde nooo....... dlaczego ?!

KOchana, a myslalas moze o lekach przeciwzakrzepowych? czy robiłas badania pod tym kątem? 


Re: Krwiak w ciąży
Ewa27  
04-10-2012 18:30
[     ]
     
Nie robiłam żadnych badań... zdałam się na lekarzy, lekarzy od ciąż wysokiego ryzyka. Urodziłam w niedzielę a w poniedziałek miałam zacząć brać do końca ciąży zastrzyki przeciwskurczowe no i nie zdążyłam :(. Ja nie mieszkam w Polsce, tylko w USA. Tutaj troszkę chyba inaczej się ludzi leczy, wiele czytałam o krwiaku, zarówno na polskich jak i amerykańskich stronach. W Polsce przepisują różne leki, tutaj mówią że na krwiaka nie ma lekarstwa. Od początku wiedziałam że mam 50/50 szansę, ale naprawdę do końca wierzyłam że będzie dobrze. Nawet jak już jechaliśmy na pogotowie to powiedziałam do męża, że przecież niemożliwe aby coś złego się stało w moje urodziny. Czuję się jakby przejechał mnie czołg. 


Re: Krwiak w ciąży
sylwia1975  
04-10-2012 19:18
[     ]
     
jestem mama tzrech aniolkow z zespolem zakrzepowym w holandi dopiero po czterech stratach i oskarzeniu ginegologa otrzymalam w ciazy fraxeparine od 6 tyg ciazy do 38 tyg ,ginegolog w ciazy zlara nie chcial mi dac bo w mniedzy czasie mnialam 8 letnia zdrowa corke sevenne julie ur 2002 roku to uznal ze nie ma potrzeby,z mateuszem w ciazy ten sam pan dzwonil nawet jak tam i dal mi manez ze szpitalnej polki ,szkoda ze trzeba walczyc o swoje przykro mi mama tima * ,sevennki 10 lat, dawidka *,lary sofie,i mateusza karola 17 mniesiecy 


Re: Krwiak w ciąży
migotka  
04-10-2012 23:40
[     ]
     
naprawdę strasznie, strasznie mi przykro :(
Wspołczuje strasznie tego bólu, ktory odczuwacie teraz :(

Piszesz, ze miałas skrzepy, do tego krwiak, to naprawdę może świadczyć o zespole antyfosfolipidowym, myślałaś, zeby przyjechać do PL na badania? acard+heparyna mogą zdziałać cuda

ja straciłam 3 ciąże, za każdym razem inne leki - teraz jest 4 ciąża i sterydy i na razie idzie dobrze do przodu-wiem, kazdy kolejny raz jest okrutny, ale jesli znajdziesz w sobie jeszcze kiedyś siłę i postanowisz, ze chcecie spróbować, to tych terapii jest kilka, choćby własnie ten tzw żelazny zestaw

przepraszam ze sie tak tu z radami wtryniam, mam nadzieje ze nie czujesz sie urażona

jeszcze raz przytulam 


Re: Krwiak w ciąży
anikia  
09-10-2012 14:37
[     ]
     
Trzymaj sie jakoś :(

Aniołku {*}{*} 
-----------------------------
http://funer.com.pl/epitafium,emilek-augustynowicz-zyl-19-godzin,5535,1.html

Re: Krwiak w ciąży
madziarek55  
04-10-2012 19:58
[     ]
     
Ewa - bardzo mi przykro :(

Ja niedawno myślałam, ze to chyba niemożliwe bym mogla stracić dziecko po raz trzeci a jednak...

Przytulam i zycze duzo sil w tym ciezkim dla was okresie.
Dla malutkiej Clary (*)(*)(*) 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/


Re: Krwiak w ciąży
maigka  
04-10-2012 20:38
[     ]
     
To takie niesprawiedliwe :( Bardzo mi przykro ... Dla Twoich Aniołków (*)(*) Kochana - życzę Ci dużo siły i przytulam mocno 
Mama Aniołka Igorka (ur.zm.25.07.2011 r.)

Re: Krwiak w ciąży
Joannap  
04-10-2012 21:03
[     ]
     
Bardzo mi przykro... 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Krwiak w ciąży
ReniaR  
04-10-2012 21:38
[     ]
     
tak mi przykro to takie niesprawiedliwe 
Mama trzech Aniolkow 17tydz 2011r, /// Igorek zm 11.03.2012r(37t)./// Aniolek 10tydz 9.12.2012rok

Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
Ewa27  
05-10-2012 00:05
[     ]
     
Nie no coś ty bardzo dziękuję za wszelkie rady. Wydaje mi się że jestem dość silną osobą a poza tym jestem mocno wierząca więc tak łatwo się nie załamię. O tym zespole skrzepowym to ja w ogóle nie słyszałam, jakie się ma do tego objawy? Ja w pierwszej ciąży nie miałam krwiaka, tylko niewydolność szyjki, krwiak się pojawił w tej drugiej ciąży i z tego co czytałam jest dosyć częsty w ciąży. Wiem że w Polsce kobiety mają przepisywany na to duphaston, no spę i coś jeszcze, ale moja lekarka powiedziała mi że to jest na podtrzymanie i zagnieżdzenie zarodka a mój jest zagnieżdżony już i jest to zupełnie niepotrzebne. Tutaj nie wypisują tak leków na potęgę. A do Polski nie mam możliwości narazie przyjechać niestety. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że nie chcę już próbować. Też tak miałaś? A jak wy, inne dziewczyny wypowiadające się w tym wątku?
Jak możesz to napisz więcej o tym zespole antyfosfolipidowym. I też cię mocno przytulam i podziwiam za wytrwałość. W którym jesteś teraz tygodniu? Jakie miałaś poprzednie ciąże?
Dziewczyny, jak spotkacie mamusię która miała krwiaka lub krwiaki podobnie jak ja, to skierujcie je na ten wątek, dziękuję Wam wszystkim za wsparcie! 


Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
migotka  
05-10-2012 09:55
[     ]
     
Ewa, nie tyle sam krwiak co skrzepy...

Zespołantyfosfolipidowy polega na tym, ze w ciazy rosnie krzepliwość krwi, na skutek aktywujących się przeciwciał, ktore posiada matka

powoduje to (mowiąc bezpośrednio) ze tworzace się skrzepy powodują obumarcie dziecka w łonie matki - mzoe to nastąpic na kazdym etapie ciąży, nawet przed samym porodem, zalezy jak aktywne są przeciwciała

są bdania, ktore wykluczają zespoł, jednak w PL wielu lekarzy daja po 2 poronieniu profilaktycznie leki rozrzedzające krew
ja dwa razy wykluczyłam zespoł a mimo to w tej ciazy poza sterydem biore leki na rozrzedzenie krwi, bo to ze nie wychodzą mi w badaniach przeciwciała z tej grupy, nie oznacza, ze nie ma jakis innych przeciwciała, na ktore dzisiejsza medycyna nie ma testów

przyjmuje się małe dawki aspiryny(np acard 75mg aspiryny) i heparynę drobnocząsteczkową w zastrzykach (ja biore clexan 0,4)
do tego mam steryd - encorton w dawce 10 mg

i jestem własnie na połowie ciazy, rozpoczęłam 20 tydzien ! zaczynam wierzyć, ze teraz się uda, choc jest to trudna droga.

steryd przyjmuje dlatego, ze ciaza na samym acardzie i heparynie (ciaza 3) nie udała się a mnie wyszły w badaniach przeciwciała ANA, na ktore działa tylko steryd w zasadzie

ja straciłam ciaze na etapie 15/16 tc, 10 tc i 8 tc



u mnie nie było tak, ze postanowiłam odpuścić, po kazdym razie jak sie juz wyryczałam to od razu podejmowałam walkę : szukałam lekarzy, terapii i badan
nie chciałam dac za wygraną, ani przez chwile nie pomyślałam, zeby odpuścić, chcemy miec dzieci, nie chcemy kiedys żałować, ze odpuściliśmy, ze nie zrobiliśmy wszystkiego, co się dało... wiemy, ze nagroda za tą walkę moze byc wielka-ale my mamy bardzo duze parcie na dziecko, kazdy dlatego proszę nie sugeruj się nami, to jest bardzo osobista decyzja i zalezy od waszych emocji ;)

w tym miesiącu miną 2 lata od zajścia w 1. ciąze (po 2 latach mam 3 poronienia i 4 ciążę na połmetku... to był/jest trudny czas) 


Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
zgrywus  
05-10-2012 11:28
[     ]
     
Ewo, bardzo mi przykro 


Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
sylwia1975  
05-10-2012 11:50
[     ]
     
jesty nosicielem leidena czynnika v ktorry odzywa sie wciazy na kzadym etapie moge stracic dziecko tim 18 tydz,dawid 22 tydz lara 30 tydz iskierka 5 tydzien,to moje aniolki na koncu nagle po podaniu sie drugie ziemskie dziecko mateusz noszone na fraxeparynie wit d3 i magnezie co dziennie 00.03 mg i czesty monitoring pozdrawiam oby dwojka dzieci sevenna i mateusz cc 


Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
Ewa27  
08-10-2012 19:15
[     ]
     
Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej po moim poronieniu. Zrobią mi badania na ten zespół antyfosfolipidowy. Wyniki będą za tydzień. Chyba zaczynam pomalutku małymi kroczkami wierzyć, że może spróbujemy jeszcze raz..... 


Re: Krwiak w ciąży- do Ewa
madziarek55  
08-10-2012 19:29
[     ]
     
Ewa wszystko wymaga czasu na pewno się wam uda dopiero co straciłaś córeczkę :(
Moja kolezanka po dwoch poronieniach w jedej ciazy miala krwiaka na lozysku. Poszla do innego lekarza i jej zalecil brac acard zaczela go brac juz przed zajsciem w ciaze plus progesteron i sie jej udalo. Trzymaj sie... 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/

Ostatnio zmieniony 08-10-2012 19:43 przez mada567

Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
Aga79  
08-10-2012 20:12
[     ]
     
Ja także będę miała badania na zespół antyfosfolipidowy. Lekarka kazała odczekać minimum 3 miesiące od porodu. W przyszłym tygodniu idę na badania. 


Re: Krwiak w ciąży-Aga79
migotka  
09-10-2012 01:37
[     ]
     
Aga79 napisał(a):
> Ja także będę miała badania na zespół antyfosfolipidowy. Lekarka kazała odczekać minimum 3 miesiące od porodu. W przyszłym tygodniu idę na badania.


badania na zespoł robi się do 6 tyg po poronieniu/porodzie
jesli wyjdą przeciwciała wówczas powtarza sie badanie za kolejne 6 tyg jednak wiekszosc lekarzy juz nie powtarza tyloko dor azu daje acard + hapryne

robi się tak dlatego, ze niektore rpzeciwciała ujawniają sie tylko w ciązy, poza nią mogą wychodzic w normie a nawet ujemne 


Re: Krwiak w ciąży- do Migotki
migotka  
09-10-2012 01:39
[     ]
     
Ewa27 napisał(a):
> Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej po moim poronieniu. Zrobią mi badania na ten zespół antyfosfolipidowy. Wyniki będą za tydzień. Chyba zaczynam pomalutku małymi kroczkami wierzyć, że może spróbujemy jeszcze raz.....



dobrze, ze lekarz zlecił te badania
krwiak, skrzep/... ja bym poszła tym tropem

TRzymam kciuki za ustalenie leczenia, powrót do równowagi, i kto wie-moze spróbujecie jeszcze raz:) usciski 


Re: Krwiak w ciąży
mamaMateusza  
09-10-2012 08:13
[     ]
     
Wszystkie badania prowadzą do tych samych leków.
Niektórzy lekarza mimo dobrych wyników po dwóch stratach i tak je włączają przy kolejnej ciąży. 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

Re: Krwiak w ciąży
Caterina  
09-10-2012 11:16
[     ]
     
W pierwszej ciązy nie miałam kłopotu z krwiakami ale twardniał mi brzuch i moj synek urodził się w 35 tyg. jako wcześniak bo miał mała waga urodzeniowa a cała ciąże przeleżałam w szpitalu, to był 2008 rok, w 2012 chielismy jeszcze jedno dziecko i tu pojawiły sie krwiaki od 8 tyg ciąży. Na początku tylko plamiłam a lekarka twierdziła że zagnieżdza się dzidzius i tak sie zdarza. Potem nastąpiły 2 poważne krwotoki ciągu 2 tugodni.Od 10 tyg krwawiłam na brązowo aż do 17 tyg. ciąży. Lekarze mówili że to dobry znak bo krwiak sie opróżnia i wydali się sam. Krwiaki były małe i duże, były po dwa umiejscowione pod dzidziusiem. I przez cały ten czas szłyszałam że jest dobrze. W 19 tyg odeszły mi wody ale skurczy nie było wiec czekalismy az zacznie sie porod sam. I tak wytrzymałyśmy do 26 tyg i 4 dnia ciązy bo wdarła się infekcja. Szybko cesarka i Maria Sofi była z Nami. Przegrała walkę z infekcją.Ja mieszkam w niemczech i tutaj jak mi mówli leków nie ma na krwiaki.Tylko ze ja czytałam na wielu forach polskich ze sa i podaja kobieta w ciazy. Chciałabym zajsc w ciaze jeszcze raz ale sie bardzo boje, prawdopodobnie powodem odejscia wód tak wczesnie były blizny po krwiakach w których umiejscowił sie worek owodniowy, tak usłuszałam od lekarza. Co zrobić aby te krwiaki więcej nie powstały???

Mama aniołka Maria Sofi 01.07.2012
i ziemskiego Bartusia 
Caterina

Re: Krwiak w ciąży
migotka  
09-10-2012 12:25
[     ]
     
mamaMateusza napisał(a):
> Wszystkie badania prowadzą do tych samych leków.

> Niektórzy lekarza mimo dobrych wyników po dwóch stratach i tak je włączają przy kolejnej ciąży.


nie do konca tak jest
po pierwsze dlatego, ze tylko część badan prowadzi do podania heparyny i aspiryny - są jeszcze inne terapie, bo i rzeczy mogą wyjsc takie ze sama heparyna i aspiryna nie pomogą
mnie nie pomogły, u mnie pomogł dopiero encroton czyli steryd
ale na bocianie sa tez takie osoby, ktorym to tez nie pomogło
czasami trzeba szukac gdzie indziej-choćby przy mutacjach, zgodności tkankowej, braku przeciwciał hamujących etc - a ot tylko immunologia
a gdzie inne problemy?


po drugie : jesli badania nie wykazały nic, nawet zespołu a ciąze sa tracone to podaje się profilaktycznie heparynę i aspiryne + ewentualnie encorton

ale jak wyjdzie zespół to te same leki podaje się w zupełnie innych dawkach
profilaktycznie pacjentka dostanie np clexan 0,4
po stwierdzeniu zespołu powinna dostać przynajmniej clexan 0,6 lub 0,8

dawka profilaktyczna moze okazać się za mała i ciąza zostanie stracona 


Re: Krwiak w ciąży
sylwia1975  
09-10-2012 16:26
[     ]
     
ja mnieszkam w holandi tu jest fraxeparyna ,najpierw bylam wazona i mnierzona na podstawie tego podano mi 00,03 mg fraxeparyny dziennie i magnez 1 tab i wd 3 2 dziennie nie wiem jak lekarze wpolsce podawkowuju heparyne tu w ten sposub ,ze mi nogi obrzmialy dostalam kolanowki i rajstopy naciskowe nadal nie raz nosze je jak mnie nogi bola 


Re: Krwiak w ciąży
migotka  
09-10-2012 21:23
[     ]
     
lekarz w PL:
1. pyta cie ile wazysz a ja nie wiesz to Cie wazy
2. daje profilaktycznie (mniejszą dawkę) leczniczo (większą dawkę)

u nas tez jednym z kryteriów jest masa ciała 


Re: Krwiak w ciąży
Ewa27  
15-10-2012 18:07
[     ]
     
No i dziś dostałam wyniki. Nie mam zespołu antyfosfolipidowego. A to oznacza, że przy kolejnej ciąży znowu nie będzie diagnozy i kolejny strach.... 


Re: Krwiak w ciąży
KD  
16-10-2012 20:08
[     ]
     
to, że teraz nie został wykryty zespół antyfosfolipidowy nie oznacza, że nie pojawia się tylko w czasie ciąży, krwiak najlepiej potwierdza, że coś jest nie tak z krzepliwością krwi, w takich wypadkach profilaktycznie powinno się stosować acard + clexane, które bez negatywnego wpływu na dziecko najlepiej regulują poprawne przepływy krwi tak mówi moja pani doktor. ściskam Cię mocno i trzymaj się dzielnie 


Re: Krwiak w ciąży
sylwia1975  
16-10-2012 20:59
[     ]
     
jakos dziwnie w tejpolsce chociaz tu tez robia bledy i to mega mi poznano po porodzie zakrzepy i czynnik leidena w ciazy z lara badal patalog anatom lozysko a potem krew ,z dawidem w ciazy juz wiedzieli ze mam zakrzepice i nic nie zrobili z lara tez nie z mateuszem tak narescie ale po badaniu lozyska jak larunia sie urodzila od razu lozysko zwineli do lab. 


Re: Krwiak w ciąży
migotka  
17-10-2012 00:47
[     ]
     
ja bez zespołu mam zestaw cleaxan + acard bo poronienia nawracające ku temu skłaniaj lekarza
do teog mam dodatnie ANA wiec dostałam tez encorton (steryd)
w efekcie ciaza bez krwiaków, odklejania sie itp 


Re: Krwiak w ciąży
Ewa27  
18-10-2012 17:37
[     ]
     
No właśnie pytałam moją gin, czy w następnej ciąży mogę dostać profilaktycznie leki na krzepliwość jeśli znowu będę miała krwiaka, to powiedziała że absolutnie nie bo to pogorszy sytuację. ZMieniać lekarza? 


Re: Krwiak w ciąży
Ewa27  
19-10-2012 20:26
[     ]
     
Ale wy jesteście wszystkie kochane, naprawdę mi pomogłyście. Dostałam wynik kolejnego badania i wyszło że mam abnormalne mutacja genu MTHFR A cokolwiek to znaczy, narazie mi lekarz powiedziała o tym przez telefon, a pocztą mi wyśle kopię wyników. Powiedziała mi że przy kolejnej ciąży aspiryna. ALe i tak wybieram się do innego lekarza jeszcze po opinię. Co wg was powinnam wypytać? Na co naciskać? 


Re: Krwiak w ciąży
migotka  
22-10-2012 22:30
[     ]
     
Ewa27 napisał(a):
> Ale wy jesteście wszystkie kochane, naprawdę mi pomogłyście. Dostałam wynik kolejnego badania i wyszło że mam abnormalne mutacja genu MTHFR A cokolwiek to znaczy, narazie mi lekarz powiedziała o tym przez telefon, a pocztą mi wyśle kopię wyników. Powiedziała mi że przy kolejnej ciąży aspiryna. ALe i tak wybieram się do innego lekarza jeszcze po opinię. Co wg was powinnam wypytać? Na co naciskać?




dziwne podejscie pani dr ze uwaza, ze leki zakrzepowe zrobią Ci krzywdę.... no wiec mnie nie zrobiły i krwiaków brak
sama aspiryna to za mało - konieczna jest jeszcze heparyna
wypytaj dokąłdnie na czym mutacja polega i co robi w ciazy
polecam CI zapisac się na forum Bociana i tam pogadac z dziewczynami, ktore miały tą mutację i jakie podjeły leczenie - bedziesz mogła sobie to porownac i zapytac o to lekarkę
ja bym się wybrała do ginekologa, ktory rozumie immunologię

POWODZENIA! 


Re: Krwiak w ciąży
Ewa27  
22-10-2012 22:48
[     ]
     
No właśnie wiem że ma ona lekceważące podejście, bo naczytałam się już naprawdę sporo i wszystko wskazuje na to że sama aspiryna nie wystarczy. Chciałabym brać też ją profilaktycznie już teraz, bo krwiaka miałam od samego początku ciąży, ale ona powiedziała że teraz nie trzeba. Wybieram się do innego lekarza, zobaczę co on mi powie. Wiem, że jest jakaś nadzieja i szansa, ale w dużej mierze wiele teraz też zależy ode mnie. Trzeba agresywnie walczyć o swoje.... 


Re: Krwiak w ciąży
sylwia1975  
23-10-2012 07:49
[     ]
     
mnie wyslali na konsultacje do hematologa ,gdy oskarzylam ginegologa ,juz sie nie bawil w moze...........,pozdrawiam 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora