dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CIĄŻA PO STRACIE
Nie jesteś zalogowany!       

Ruchy dziecka.
mama Oliwki  
22-04-2008 07:32
[     ]
     
Witam

dziewczyny w 17t.c i 3 dniach poczulam pierwsze musniecia w brzuszku,ustaly po dwoch dniach

bylam u lekarza serduszko bilo czyli wszystko ok.ale teraz jestem w 18tc i 3dni i dalej nic

nie czuje dostaje... czy to wszystko jest wpozadku.Prosze napiszcie mi jak to jest wizyte

mam dopiero za tydzien i zwariuje.Dziekuje 


Re: Ruchy dziecka.
mice'owa  
22-04-2008 09:38
[     ]
     
Rozumiem Twoje nerwy, bo sama też świrowałam. Pierwsze ruchy

poczułam w 16 tyg. i myślałam, że będę spokojniejsza. Niestety też się denerwowałam jak sie

synek sporadycznie ruszał. Nie pamiętam kiedy dokładnie zaczełam czuć jego ruchy regularnie

(=codziennie), ale był to chyba 20/21 tydz. Tak więc głowa do góry, na tym etapie nie

czujesz jeszcze WSZYSTKICH ruchów dzidziusia :)
Powodzenia!
Acha! Sposobem na

poruszenie mojego synusia była filiżanka kawy z mlekiem i cos słodkiego do tego

:)

Agnieszka - mama Julci (*+ 14.07.2006, 41 tydz.)
i Syneczka - 37 tydz. 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: Ruchy dziecka.
edzia26  
22-04-2008 10:32
[     ]
     
Ja

takie delikatne musniecie zaczelam czuc jakos w 17 tygodniu ale w 18 wiedialam ze to juz sa

napewno ruchy i dopiero teraz w 20 tygodniu zaczynaja onebyc częstsze i wyrażne. Z dnia na

dzień są bardziej wyrazne. 
Mama Natalki,Kingusi i aniołka Kacperka http://kacperektarczewski.pamietajmy.com.pl/ http://nasza-klasa.pl/profil

Re: Ruchy dziecka.
kkinga  
22-04-2008 10:44
[     ]
     
Ja w

pierwszej ciazy czułam ruchy od 16 tygodnia a tym razem poczułam po 20 tygodniu i tez

wariowałam bo wydawało mi sie ze czuje w 18 a potem nic ale lekarz powiedział ze to mogły

byc kiszki wiec spokojnie choc wiem ze sie nie da ale tak na prawdę to dopiero regularne

ruchy to po 20 tc i do tej pory czasami boje sie ze nie czuje a mała po prostu robi to tak

delikatnie ze ja nie czuje ale widac to na moim brzychu a czasem daje mi niezłe kopniaki.

Mysle ze to jest tez kwestia ułozenia dziecka bo teraz mam inaczej ułozone malenstwo i inny

brzuch. 
Kinga
Mama Karolci(*10.04.07-+07.05.07) i Julci (ur.18.06.2008)
http://karolinkakrzemien.pamietajmy.com.pl

Re: Ruchy dziecka.
Janoula  
22-04-2008 17:48
[     ]
     
Mi

powiedziala doktorka ze na przelomie 20-21 tyg powinno sie juz czuc, ale powod do niepokojue

jest dopiro wtedy gdy sie nie czuje ruchow po 24 tyg...

hm... ja czulam ruchy wlasnie

gdzies w granicach 19-20 tyg...ale dziewczyny, napiszcie jak one powinny narastac... gdyz

mnie moj Krzys kopal niewiele a ja nie bylam zupelnie swiadoma, ze on jest za malo

aktywny... byl coraz bardziej slaby w brzuszku...az nagle awaryjnie wyladowalam w szpitalu w

28 tyg i orzekli ze on umiera - proba ratunku byla cc.... zyl 14 godzin... do dzis sobie

wyrzucam, ze nie potrafilam zobaczyc, ze ona jest za malo aktywny w moim brzuszku - ze nie

domagalam sie badan... jeszcze nie planuje kolejnej ciazy, boje sie i placze - ale

chcialabym wiedziec jaka jest gdzies skala normy dla ruchow dziecka... i jak ktos pisze ze

dziecko jest coraz bardziej aktywne to co to znaczy? kopie 3 - 4 5- 6 razy dziennie? co

godzine? caly czas? jak to jest?

Mama Krzysia (*+27.12.2007) 


Re: Ruchy dziecka.
Styś  
22-04-2008 18:47
[     ]
     
W każdej ciąży

wyczuwałam ruchy szybko, w 15-16 tyg., bo jestem raczej szczupłą osobą. U kobiet o

kształtach obfitszych z reguły wyczuwalne są później, koło 20tc. Dzieci ruszały się tez z

różną siłą, albo tylko wierciły się, w zalezności od ułożenia i temperamentu, nasz drugi

synek i Kazio byli wybitnymi piłkarzami i wiercipietami, szczególnie aktywnymi po jedzeniu i

w środku nocy. Córka i najstarszy syn należeli raczej do aktywnych w dzień, rozpychających

się. Wg literatury regularnie odczuwa się je od 28tc., wczesniej nie wszystkie są

wyczuwalne. Dla uspokojenia można próbować wyczuć je po jedzeniu lub wypiciu czegoś

słodkiego. Od 28tc. zaleca się kontrolowanie ruchów 2razy w ciągu dnia, jeden rano i jeden

wieczorem,liczy się wszystkie ruchy mierząc czas. Minimum to 10 ruchów w ciągu godziny, w

czasie największej aktywności może to być nawet 10 ruchów w ciągu 10 min. 


Re: Ruchy dziecka.
mama Oliwki  
22-04-2008 18:57
[     ]
     
Z

pracy prawie bieglam aby przeczytac wasze wypowiedzi bardzo wam dziekuje moze troche sie

uspokoilam ale juz niemoge sie doczekac nastepnej wizyty wszystkim nam jest ciezko wiem,i

wiem ze jestesmy sobie potrzebne.

Dla Oliweczki(****)prosze opiekuj sie

malenstwem
Wszystkich Anioleczkow(*******) 


Re: Ruchy dziecka.
mama Oliwki  
23-04-2008 19:59
[     ]
     
Dalej

tez nie czuje ruchow ale juz sie uspokoilam bo kupilam sobie dzisiaj urzadzenie za pomoca

ktorego slyszalam bicie serduszka dzidziusia,dziewczyny teraz gdy tylko bede czula strach i

niepewnosc lub dzidzius dlugo bedzie spal to moge sama sie upewnic i uspokoic a nie czekac

tygodniami na wizyte.Jezeli tez mozna to kupic w Polsce polecam nazywa sie ,,heart-to-heart

prenatal listening system,,Mozna uslyszec bicie serduszka od 21 tygodnia ja jestem w 19 t.c

i slabiutko ale slyszalam,to mi wystarczylo aby sie uspokoic. 


Re: Ruchy dziecka.
basia 30 babelek  
23-04-2008 20:05
[     ]
     
mamo Oliwki ,ale to teraz wynalazki na tym swiecie sa,no mysle,ze ci to

bedzie sluzyc,niech bije serduszko mocniutko pa pa:)i (*)(*)(*) dla aniolka 
Baśka

Re: Ruchy dziecka.
basia 30 babelek  
23-04-2008 20:07
[     ]
     
Wiesz ja tez czulam ruchy w tych tyg,,ale moj ginekolog powiedzial,ze

to nie mozliwe,i nawet pokazal mi na usg,jak moj maluszek dal mi kopa i zapytal czy

czulam,ale ja nie poczulam,a on mi powiedzial widzi pani a ten kop byl naprawde mocny,tylko

jeszcze dla mnie nie wyczuwalny.Powiedzial,ze ja czuje ,bo bardzo chce . 
Baśka

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora