dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

szczepionka na meningokoki- co o tym myślicie?
marzena_mm  
29-04-2007 20:38
[     ]
     
Witam.
myślę, że nasze dzieci mają wystarczajaco dużo problemów ze zdrowiem i chciałabym chociaż uchronić mojego synka przed chorobami krórymi mógłby się zarazić. Dlatego przy obowiązkowych szczepieniach wykupiłam dodatkowe szczepionki tzw. "skojarzone". Ostatnio dużo mówi się o pneumokokach i meningokokach.... na ostatnim szczepieniu zapytałam lekarkę i poradziła mi szczepionke na meningokoki dla mojego 1,50rocznrgo dziecka. Nie wykupiłam jeszcze recepty bo opinie na temat takich dodatkowych szczepień są różne... Chciałabym wiedzieć co Wy o tym myślicie, może już ktoś zaszczepił swojego maluszka???? Poradzcie.
pozdrawiam M 
Marzena

Re: szczepionka na meningokoki- co o tym myślicie?
Hannna  
10-05-2007 15:50
[     ]
     
Trudno cokolwiek radzić. Wiem np, że niekóre z dzieci po zaszczepieniu zachorowały na autyzm. Niektórzy negują tę teorię,lekarze także, jednak z wypowiedzi na jednym z forum rodzice bardzo przestrzegają przed szczepionkami. Wyraźnie wypowiadaja się, jak dziecko szło na szczepienie radosne, mówiące a po szczepieniu zanikła mowa i d kilku lat są dziećmi niepełnosprawnymi, chorymi na autyzm. O tym, że szczepionki sa jedną z przyczyn autyzmu mozna dowiedziec sie z wielu wydawnictw zagranicznych. U nas pewnie upłynie jeszcze sporo czasu zanim dowiemy sie naprawdę co jest dla naszych dzieci lepsze. Z jednej strony wiadomo szczepienia napędzaja pewną koniunkturę firmom produkującym, stąd często widzimy sponsorowane reklamy telewizyjne czy prasowe. Z drugiej strony, gdybyśmy wiedzieli, że szczepionka uchroni nasze dziecko od choroby, która mu na pewno grozi wtedy byśmy zaszczepili. No cóż decyzja trudna i do nas nalezy wybór. 


do Hanny
basia 30 babelek  
17-07-2007 22:03
[     ]
     
czesc Haniu wiesz moje dzieci szczepie wedlug kalendarza szczepien,i naszczescie nic sie jeszcze nie stalo.W naszej poradni nigdy nie slyszalam ,ze cos bylo nietak mieszkam w malej miejscowosci wiec wiesci szybko sie rozchodza.Jesli chodzi o szczepienie dzieci to zdania są podzielone,ale kiedy sie je nie zaszczepi to tez nie jest ok.Wiem niektorzy przesadzaja ze szczepieniami i szczepia na wszystko,ja mysle ,ze to jest chore.Jesli chodzi o szczepienie na pneumokoki to zadko kto szczepi ,ale powod jest taki ,ze szczepionka ta nie jest refundowana i jest bardzo droga .Ja zaszczepilam swoje malenstwo i powiem ci ,ze znioslo to ok.pozdrawiam cie serdecznie pa pa 
Baśka

do Marzenki
basia 30 babelek  
14-07-2007 12:22
[     ]
     
Czesc Marzenko ja zaszczepilam swojego maluszka niedawno.Moj synek jest w wieku twojego malenstwa i dostal 2 dawki szczepionki na pneumokoki, jest ona bardzo droga,ale mysle ,ze warto zaszczepic dziecko.Tyle teraz tych wiurusow wszedzie.Starsze3mu synkowi pediatra poradzila podac te szczepionke na meunokoki typu c,gdyz na pneumokoki szczepi sie dzieci tylko do lat 5.Wiesz powiem ci ,ze czuje sie teraz troszke bezpiecznie pa pa pozdrawiam cie i caluje malenstwo 
Baśka

Re: szczepionka na meningokoki- co o tym myślicie?
lela  
19-01-2008 15:22
[     ]
     
uwazam ze warto szczepic!!!!!!!!!!!!!!!!! 
lela

Re: szczepionka na meningokoki- co o tym myślicie?
basia 30 babelek  
19-01-2008 15:57
[     ]
     
Kochane te szczepionki na pleumokoki sa juz gratis w poradni. 
Baśka

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora