dlaczego1Witamy Cię na naszej stronie. Pragniemy by to miejsce stało się azylem dla osieroconych rodziców. Zależy nam aby tacy rodzice stracili owo nieznośne poczucie wyjątkowości, którego zapewne doświadczają w swoim środowisku, by mogli podzielić się swoim bólem, tęsknotą, trudem, drobnymi radościami, by mogli opowiedzieć o swoim dziecku. Pamiętaj, nie jesteś sam.

Oto kolejny 15 października - Dzień Dziecka Utraconego. Dla niektórych będzie to następna rocznica, piąta, dziewiąta, piętnasta .... a dla innych świeża (zbyt świeża) rana. Dla nas wszystkich jednak będzie to ważny dzień, który zaznaczamy w kalendarzu po to, aby dać światu do zrozumienia, z jak bardzo ważnym problemem mamy do czynienia.

Dzień Dziecka Utraconego to nie jest "Święto" jak niektórzy sugerują. To nie jest wyłączny dzień w którym wspominamy nasze dzieci, bowiem nasze dzieci żyją w nas przez cały rok, całe lata i zawsze w każdej sekundzie życia mamy je w pamięci. Jego potrzeba wynikła najpierw z potrzeby mówienia światu o naszym bólu, a potem z konieczności dokonania zmian w świecie, który ucieka od śmierci i od cierpienia, za wszelką cenę wmawiając ludziom, że "wszystko będzie dobrze, uśmiechnij się".

Nie. Nie będzie dobrze. Nawet jeśli uda się zagoić tą ranę - to na zawsze pozostanie wyraźna RYSA na duszy. Życzę wszystkim WAM i sobie, wiary i nadziei, że jednak to dziecko nie umarło, lecz śpi. I przyjdzie taki czas, kiedy otworzy oczka, złapie Cię mocno za rękę i powie "Mamo, Tato ... Kocham Cię."

14 października – niedziela

    g. 10:00 – Msza Święta z okazji Dnia Dziecka Utraconego – Szpital im. J. Biziela ul.
    Ujejskiego 75 – budynek poradni, I p., hol przy kaplicy szpitala
    g.15:00 – wspomnienie dzieci zmarłych przed urodzeniem przy Grobie Dziecka
    Utraconego – cmentarz komunalny przy ul. Wiślanej – kwatera dziecięca

15 października – poniedziałek

    g. 18:00 – Różaniec Święty z rozważaniami z okazji Dnia Dziecka Utraconego –
    kościół p.w. Świętej Jadwigi Królowej, ul. Wojska Polskiego 7
    g. 18:30 – Msza Święta w intencji zmarłych dzieci bez względu na ich wiek oraz ich rodzin
    – kościół p.w. Świętej Jadwigi Królowej, ul. Wojska Polskiego 7

więcej:
http://gdu.bydgoszcz.pl/2018/09/25/dzien-dziecka-utraconego-2018/